Tabák pro začátečníka - diskuse

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Milan Zabloudil » 15 bře. 2005, 14:05

OK a co kdyby jste zkusili - jednou větou - napsat jaký tabák pro začátečníka a PROČ !?
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Todík » 15 bře. 2005, 14:07

Milan Zabloudil píše:OK a co kdyby jste zkusili - jednou větou - napsat jaký tabák pro začátečníka a PROČ !?


V zásadě jen lehký a co se týče chuti, to se budou všichni dýmkaři rozcházet, podle toho kdo tíhne k latákiím, kdo k aromatikům, kdo k přírodním tabákům velmi zjednodušeně řečeno. Svou chuť si každý musí najít sám.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bigdragon » 15 bře. 2005, 14:08

Milan Zabloudil píše:OK a co kdyby jste zkusili - jednou větou - napsat jaký tabák pro začátečníka a PROČ !?


no a proč myslíš že jsem chtěl aby vzniklo to třídění :idea: :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 15 bře. 2005, 14:09

Milan Zabloudil píše:OK a co kdyby jste zkusili - jednou větou - napsat jaký tabák pro začátečníka a PROČ !?


ac petersen premier cru mixture(mozno i flake), neni silnej, ma jemnou tabakovou chut, dobre hori a dobre chutna .... jen se hur shani :)

... jiank sem toho nazoru, ze neni dobrej napad zacinat kourit dymku s ne-tabakem, cili zadnej aromatik ani para bez chuti, ale tabak
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 15 bře. 2005, 14:13

no já si zase myslím že člověk by měl začínat s tím na co má chuť (nebo si myslí že na to má chuť) a co mu jeho okolí povolí a teprve potom se začne specializovat
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Milan Zabloudil » 15 bře. 2005, 14:15

bigdragon píše:
Milan Zabloudil píše:OK a co kdyby jste zkusili - jednou větou - napsat jaký tabák pro začátečníka a PROČ !?


no a proč myslíš že jsem chtěl aby vzniklo to třídění :idea: :D


myslel jsi to dobře, je to super, ale tady vidíš první reakce, podle těch je zatím jasné, že se asi všichni shodnete na tom, že první tabák musí být lehký, no a dál je potřeba si vybrat dle toho, co vy mistři kouře napíšete. :shock:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 15 bře. 2005, 14:22

no teď se dostaneme do sporu zda lehký znamená sílu aromatizace či nikotinu. Pro začátečníka by mělo být toho nikotinu rozhodně méně ale třeba já mám rád když tabák hodně voní (težkej aromatik) alespoň tak jsem to pochopil já :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 15 bře. 2005, 14:23

Milan Zabloudil píše:OK a co kdyby jste zkusili - jednou větou - napsat jaký tabák pro začátečníka a PROČ !?


No, popravdě na úplně první tabák nemusí bých MB OCh úplně špatný, ale jen kvůli jeho způsobnému chování, hoření, nemočkování apod. Každopádně Ti připraví velmi výrazné překvapení v podobě chuti TABÁKU, až nacpeš něco jiného :wink:
Já bych taky doporučoval ten PremierCru...
Případně možná i MB mixture, lehčí aromatik a tabák tam cítit je, ale ten se zase už nechová tak slušně...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bromden » 15 bře. 2005, 14:24

Když o tom teď přemýšlím, tak možná ještě MarcCHampagne od Duranda :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Todík » 15 bře. 2005, 14:27

Ještě jedno kritérium bych do začátku měl mimo kritéria "lehký", a to podle toho, jestli začínáte doma za přítomnosti přítelkyně, manželky, rodičů, sourozenců apod. nebo začínáte někde v kamrlíku, do kterého vám nikdo nevstoupí. Začínat v zahulené hospodě nedoporučuji.
Pak je nutné vybrat z lehkých tabáků takový, který svým aroma laickou veřejnost nejen neobtěžuje, ale je jí příjemný. Jinak by jste se svými pokusy mohli zkončit dřív, než jste začali, pokud zrovna nejste živitelem rodiny, na kterého je každý odkázán a který má v rodinném společenství silné postavení prvního mezi rovnými. :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 15 bře. 2005, 15:26

Já bych jako úplně první tabák (pro dosavadního nekuřáka) doporučil loose cut (nebo jemně trhaný ready rubbed), slabý nikotinem, aromatik. Kentucky birda, světlýho Holgera, Cherry Danske Club nebo třeba ten Original ch...

To jsou sice směsi, které tu většina "zkušených" ozančí za s****y, jenomže zamyslete se nad tím hlouběji. 1. Dobře hoří 2. i při neodborném zacházení aspoň chvíli příjemně chutnají 3. hezky voní, a to i okolí 4. nebudou, jako Premier Cru, začátečníka uvádět v omyl, že se u nás prodávají tabáky, které chutnají po tabáku 5. po vyzkoušení takovýchto směsí se dá jít už jen výš, a to jak v aromaticích, tak v tabáku obecně.

Takový tabák začátečníka neodradí hned na začátku, dokud si stejně není schopný "náročnější" tabák vychutnat.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 15 bře. 2005, 15:45

a už se to začíná formovat, tak jsem zvědav jak se shodnete :lol:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 15 bře. 2005, 19:17

Kentucky Bird byl mým prvním setkání s tabákem (pro fundamentalisty: ... s "tabákem" :D ) a nevzpomínám na něj ve zlém. Teď bych na něm asi našel chyby, ale na naučení mi přišel skvělý.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Morten.W » 15 bře. 2005, 19:30

Kentucky Bird bol aj moj prvy. No ale pretoze som s nim zaroven zafajcoval svoju prvu fajku, o chuti nemoze byt ani rec. Chutilo to hrooozne. Po nom som dal do fajky MB Mixture, bolo mi z neho vazne zle, proste som ho neustal. Tak asi pre zaciatocnika ako ja by bol vhodnejsi MB mixture modern. Co je vlastne lahsia verzia MB Mixture a fajcim ho uplne bez problemov 8) .
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod meduard » 15 bře. 2005, 22:30

my už to nevyskúšame, ale zaujímalo by ma, čo by to spravilo s nádejným adeptom, keby jeho prvý tabak bol napríklad taký nightcap....načo sa zaplietať s takými voňavými čajíčkami ako kentucky bird....rovno do toho rovnými nohami........ :wink:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků