O Zdravi/Vse.....o nikotinove zavislosti ale...../

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Hajaja » 22 led. 2005, 12:40

Bohemund píše:Jo Hajajo, máš mooooooooc pěknýho psa :wink:

hehe dik, musím si ty stránky taky nějaký vytvořit, takhle to je hrůza :?
fotky pak přibudou a budou snad i moje dymcicky :wink:
Uživatelský avatar
Hajaja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc. 2004, 08:39
Bydliště: Kdyně, okr. Doma_lice

Příspěvekod Fénix » 30 led. 2005, 20:14

Pět dní jsem nekouřil, až na dvě krátké cigarilly pro zahřátí v mínus dvaceti. Myslím, že v mém případě o závislosti mluvit nelze.
Ale jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet; když jsem doma, tak jen výjimečně alespoň tu jednu denní dýmku vynechám.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 31 led. 2005, 07:12

Teď jsem nekouřil týden byl jsem nemocný (měl jsem rýmu :) ).
A nechyběl mi ani tak nikotýn jako to pohrání si s dýmkou při nacpávání a čištění.
Mimochodem asi to kouřím špatně jak píšu v threadu kouření + mráz :(
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 31 led. 2005, 09:36

Já teda nevím, ale v mém případě o závislosti mluvit asi lze. Těším se jak na chuť, tak (třeba v případě Londonu) na to pohodový opojení nikotinem... :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Todík » 31 led. 2005, 10:00

Závislost? Mno jsou činnosti, kdy se dýmka opravdu kouřit nedá a nechybí mi. Taky poctivě dodržuji zákaz kouření v případě zánětu nosohltanu popř. průdušek, i kdy tyhle nemoci jsou u mne zřídkavé.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dogtůrek » 08 úno. 2005, 13:43

Kdyby chtěl někdo fakt nastudovat, jak moc si škodí s dýmkou v zubech (a proč mu pak vypadají - kromě toho, že má těžkou dýmku :twisted: ) je tady práce kolegů zubařů a patologických anatomů. Profesor Fingerland, po kterém se jmenuje místní ústav patologické anatomie, byl jedním z nejdůraznějších bojovníků proti kouření. Sám v mládí samozřejmě taky kouřil.

http://www.lfhk.cuni.cz/patanat/koureni/
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod LUBO » 08 úno. 2005, 13:52

tak to vyzera uz tak odborne a aj odstrasujuco, ze sa zacinam cudovat, ze este zijem, ked si raz za den pred spanim dam fajku s cervenym vinom.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod LUBO » 08 úno. 2005, 13:59

no a teraz je uz moja smrt ista:
Alkohol
Karcinogenni učinky tabakově specifickych N-nitrosaminů jsou vyrazně potencovany současnou konzumaci alkoholu. Ačkoli karcinogenni efekt samotneho etylalkoholu dokazan neni;, jeho excesivni konzumace je obecně pokladana za druhy nejdůležitějši etiologicky faktor při vzniku dlaždicobuněčnych karcinomů v oblasti hlavy a krku - riziko vzniku zhoubneho nadoru v dutině ustni; u kuřaků - současnych konzumentů koncentrovaneho alkoholu je oproti ostatni populaci 6x - 15x vyšši, zatimco u "pouhych" kuřaků je toto riziko "pouze" 2x - 4x vyšši. Přičinou tohoto jevu je pravděpodobně zvyšena permeabilita oralniho epitelu pro TSNA, zejmena pro N-nornitrosonikotin, ale i pro samotny nikotin a polycyklicke aromaticke uhlovodiky, jež je důsledkem poruchy lipidoveho metabolismu epitelovych buněk. Avšak i kratkodoba expozice epitelu oralni sliznice 15% - 40% alkoholu může zvyšit jeji permeabilitu bez ovlivněni lipidicke složky (vyšši koncentrace maji pro tkaně fixačni charakter).
V uvahu je zapotřebi vzit i celkovy vliv chronickeho abuzu alkoholu na lidsky organismus (onemocněni jater, imunosuprese, poruchy vyživy).

aj som sa cudoval, preco mam taky velky pupak medzi usami, chcel som ho aj vytlacit, ale niekto mi povedal, ze to sa neda, ze tam mam aj mozog ( :?: ), tak som toho radsej nechal. ved uz nejak dozijem. :(
Naposledy upravil LUBO dne 08 úno. 2005, 14:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Dogtůrek » 08 úno. 2005, 13:59

LUBO píše:tak to vyzera uz tak odborne a aj odstrasujuco, ze sa zacinam cudovat, ze este zijem, ked si raz za den pred spanim dam fajku s cervenym vinom.


No jo, obrázky jsou fakt drsné, hůř na mě dneska ale působila jejich prezentace o výukovém videu - trhání zubu a podobně... :lol:
Už se to tu probíralo a já to nehodlám nějak rozpitvávat...kouření samozřejmě škodí, to vědí všichni, co tu jsou. Myslím, že se mnou bude většina souhlasit, že kouření dýmky je něco podstatně jiného, než kouření cigaret, zdravotní následky můžou být mírnější a nemusejí. Pokud si sám vykouřím něco nehezkého, je to můj problém, sám si musím zvážit, jestli mi to za ten risk stojí. Něco jiného je samozřejmě pasivní kouření, docela zajímavý byl nedávno příspěvek vš3 o proměně irských hospod...
Doufám, že tu teď nebudu za podvratný živel a nedegradujete mé hvězdičky :twisted:
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Dogtůrek » 08 úno. 2005, 14:02

LUBO píše:no a teraz je uz moja smrt ista:
Alkohol
Karcinogenní účinky ...:(

Tak takhle je to obzvlášť odstrašující :) Znovu - je to riziko - šance - ne jistota. Že je riziko onemocnění způsobeného kouřením vyšší u kuřáka, je celkem nasnadě :twisted: A aspoň budeme hezky vonět, až ... :wink:
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod bromden » 08 úno. 2005, 14:07

Dogtůrek píše:
LUBO píše:no a teraz je uz moja smrt ista:
Alkohol
Karcinogenní účinky ...:(

Tak takhle je to obzvlášť odstrašující :) Znovu - je to riziko - šance - ne jistota. Že je riziko onemocnění způsobeného kouřením vyšší u kuřáka, je celkem nasnadě :twisted: A aspoň budeme hezky vonět, až ... :wink:


...až nás sfajrujou tak to nebude poznat, páč na krematoriích jsou povinně filtry :lol:

To Dogtůrek: teda ten tvůj materiál, to je síla... fuj, já snad přestanu kouřit... to je fakt děsný, tam kouření dýmek označují pro karcinomy v ústní dutině jako úplně nejhorší... a ty obrázky, fuj :roll: :shock:
Naposledy upravil bromden dne 08 úno. 2005, 14:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Dogtůrek » 08 úno. 2005, 14:13

bromden píše:...až nás sfajrujou tak to nebude poznat, páč na krematoriích jsou povinně filtry :lol:

Vauen ? :D Vlezou všude. Já kouřím bez filtru, zkusím si to tady u nás domluvit ... :twisted:
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod tuton » 08 úno. 2005, 15:48

Kdyz uz se tady davaj "kacirske" odkazy, tady je taky jeden (nekterym uz asi dobre znamy):
www.kurakovaplice.cz
A nenechte se zmast tou plici, ktera se nas az tak netyka. Karcinomy v dutine ustni jsou taky labuzo. Jak uz ale bylo hodnekrat receno. To si musi srovnat kazdej sam.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod imagoo » 08 úno. 2005, 16:01

bromden píše:To Dogtůrek: teda ten tvůj materiál, to je síla... fuj, já snad přestanu kouřit... to je fakt děsný, tam kouření dýmek označují pro karcinomy v ústní dutině jako úplně nejhorší... a ty obrázky, fuj :roll: :shock:


Je to fakt hrozný, to jsem zvědav, jak si to Michal Hubacz zodpoví :!: :evil:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 08 úno. 2005, 16:05

imagoo píše:
bromden píše:To Dogtůrek: teda ten tvůj materiál, to je síla... fuj, já snad přestanu kouřit... to je fakt děsný, tam kouření dýmek označují pro karcinomy v ústní dutině jako úplně nejhorší... a ty obrázky, fuj :roll: :shock:


Je to fakt hrozný, to jsem zvědav, jak si to Michal Hubacz zodpoví :!: :evil:


no jo, zazalujeme ho za ublizeni na zdravi a do konce zivota budem mit poenize na fajfky a tabak zajisteny :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků