O Zdravi/Vse.....o nikotinove zavislosti ale...../

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

O Zdravi/Vse.....o nikotinove zavislosti ale...../

Příspěvekod Nick » 07 srp. 2004, 07:21

Pratele jiste vite ze tabak neni ze zdravotniho hlediska uplne bezproblemova zalezitost.jeho ucinky se vsak nekdy prehaneji proto by nebylo spatne zjistit co si o tom mysli dymkari.Jestli pouzivate nejake doplnky/vitaminy/na zmirneni jeho skodlivosti atd.Osobne mam dymky za jeden z meditacnich predmetu kdy se dech uklidni a myslemky jen tak plynou 8)
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Fénix » 07 srp. 2004, 10:20

Nechtěl bych tohle téma nijak zlehčovat, ale jediné zdravotní komplikace, které mi dýmka za ty cca tři roky přinesla, je pálení jazyka po kouření bez filtru. Naopak (i když tohle už je asi autosugesce nebo shoda náhod) jsem od té doby přestal trpět na chřipky a poslední rok jsem nebyl nemocný vůbec ( ťuk ťuk ťuk :D )
Doplňky žádné neužívám a stejně jako ty beru dmku spíš jako něco uklidňujícího (= léčivého z psychického hlediska)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 07 srp. 2004, 10:44

ano ano Fenixi! Take jsem mnohem mene nemocny nez jsem byval! A jinak se o sve zdravi nebojim, kour nevdechuju takze plice si nezanasim svinstvem a nikotin jako takovy mi tak skodlivy nepripadne. Navic kdyz si uvedomim co v normalnim prostredi dychame, pijeme a jime za sracky, tak dymka je proti tomu jeste zdrava. Dymka a strach o zdravi nejdou dohromady.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod meduard » 07 srp. 2004, 23:19

kapli ste na podstatu veci, dymka ako zdroj relaxacie a pokoja vnasa nam do zivota pozitivnu energiu, a denne hodinku, ci dve az tri sa takto pozitivne vyladovat ma nesmierny vplyv na celkovu kvalitu nasho zivota, mysli, duse a potazmo tela....vezmite si cloveka, ktory nedyma, po pripade od rana do vecera funguje v strese, a to robi niekolko rokov :cry: fuha zla predstava...my sme liga za dusevne zdravie :lol:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 08 srp. 2004, 00:59

meduard píše:my sme liga za dusevne zdravie :lol:


presne tak! :wink:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dutch » 08 srp. 2004, 10:28

Vsechno je oduvodnitelne. 8)
Uživatelský avatar
Dutch
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 črc. 2004, 08:45
Bydliště: Sádek

Příspěvekod Nick » 08 srp. 2004, 11:59

:) Světová zdravotnická organizace definuje závislost jako "vysoce kontrolované a nutkavé užívání látky, která má psychoaktivní (tj. duševní pochody ovlivňující) účinky a která ovlivňuje chování. Vysoce kontrolované a nutkavé chování znamená nezvládnutelnou touhu po droze. Ta přetrvává i přes rozhodnutí a opakované pokusy zanechat užívání drogy". :) Vsechno sedi jen ta posledni veta nejak neplati,proc by toho nekdo nechaval :wink:
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Jana » 08 srp. 2004, 17:19

ad WHO :wink: :wink: :wink:

Konzultovala jsem to s lékařem i léčitelem a oba se shodli se jednom, pokud to bude přiměřené a nešlukováno, tak je to relativně v pohodě. Nicméně min jako placebo efekt doporučili potravinový doplňky na čištění a podporu funkce jater. Takže jsem zakoupila tinkturu, aby se neřeklo. Ale úpřímně, po kouření vlhkých doutníků ( často a size větší než Panately ) jsem měla pocit překouření a kašlala jsem, to se mi při kouření dýmky zatím nikdy nestalo. Ale je fakt, že dávám v průměru denně tak 1 dýmku + 1 cigarillos, což není moc.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 09 srp. 2004, 09:56

Já to beru tak, že ikdyž mi kouření dýmky dá něco špatného, tak mnohem víc dobrého dostanu z té chvilky pohody a klidu při bafání. Špatné myšlenky odplavou a já jsem pak psychicky v pohodě.

Samozřejmě všeho moc škodí. Sport je toho názorným příkladem. Moje koleno už asi nikdy nebude to co dřív. :?
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod imagoo » 10 srp. 2004, 11:16

Já se právě k dýmkám uchýlil jednak pro jejich krásu, ale hlavně jako k prostředku relaxace a odreagování stresového koloběhu života. V tomhle aspektu ať mi ministerstvo zdravotnictví se svými kondolenčními výstrahami vleze na hrb. Proč to netisknou taky na flašky s chlastem?
Jako bývalý vegetarián, nekuřák a téměř abstinent mám ale asi poměrně citlivý organismus a zvláště u některých druhů tabáků cítím jeho agresivitu, která asi opravdu tkáně musí zatěžovat. Ale na druhou stranu se mi také zdá, že mám zvýšenou odolnost proti různým virózám, chřipkám atd. a nemám důvod nevěřit, že to je tabákem. Nekouřím každý den a věřím na samočistící schopnost organismu - nejsem sice v iluzích, ale jsem v klidu. Někdo mi říkal, že kuřák cigaret by měl mít 5násobný přísun vitamínu C oproti nekuřákovi.
Jiná otázka je chemie používaná při pěstování tabáku v monokulturách, která, myslím, je nevyhnutelná, no a pak jsem přesvědčen, že výroba ve větším měřítku hlavně aromatiků všeho druhu se děje tak, že tam nalijou nějakou chemickou sračku :shock: , které se říká přírodně identická.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 15 srp. 2004, 06:52

Tak já tohle téma rozhodně nemíním podceňovat.
Vitamínové doplňky - to je samozřejmě to nejlepší řešení. Já používám kromě piva ještě WAT69, ale v tomhle počasí jej střídám ginem doplněnýn kapičkou citronu a tonikem, přirozeně s kouskem ledu.
******************************
Co se týká varovných nápisů - tenhle vládní folklor se mi vyřešil již dávno, většinu tabáků si totož přesypávám do již léta prázdné pixly od černé vanilky. Ten prolis na víčku se mi v hospodě moc hodí. Na téhle staré škatuli ještě parte nejsou.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

škodlivost tabáku

Příspěvekod Libor » 16 srp. 2004, 18:37

přeji hezký den,
co se týče škodlivosti tabáku, jeho negativních účinků na organismus, se vedou stále častější dikuse. Budu hovořit sám za sebe. Kouření dýmky mě nijak nevadí, někdy ale pociťuji pálení jazyka. Dýmku ale beru něco jako "filozofickou záležitost" :roll: a to z toho důvodu, že se při jejím kouření ve volných chvílích naprosto odreaguji a pokud pracuji, nebo čtu knihu, pomáhá mě soustředit se na daný text. Je to jako s kuřáky cigaret. Každý to máme dané, např. můj dědeček vykouřil denně cca 50 ks cigaret značky "start bez filtru" :shock: , dožil se 75 let a nezemřel na následky kouření. Někdo vykouří 10 ks cigaret denně a ..... . Každý si musí vyzkoušet, co mu sedí. Můj kolega z práce se po mém vzoru chtěl dát na kouření dýmky a přiznal mě, že se mu po ní točí hlava a má omezené chuťové možnosti. Jak říkám, každý po čase pozná, zda u kouření dýmky nějak vadí, či ne.
Přeji všem kuřákům dýmky, aby nikdy nemuseli, a to nejen ze zdravotních důvodů, ale i z jakýchkoli objektivních příčin tuto, pro nás dýmkaře, "ušlechtilou" zálibu ukončit. :arrow:
přeji příjemný a chladný kouř... :D
Uživatelský avatar
Libor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp. 2004, 20:34
Bydliště: Sumperk

Příspěvekod Pegas » 16 srp. 2004, 22:41

Dovolím si citovat pana Winstona Spencera Churchilla,který tu histerii kolem škodlivosti kouření komentoval výrokem "Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření,že jsem se tedy rozhodl přestat číst" :wink:
Uživatelský avatar
Pegas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 196
Registrován: 16 srp. 2004, 16:54
Bydliště: VIZOVICE

Příspěvekod piter » 17 srp. 2004, 00:08

Pegas píše:Dovolím si citovat pana Winstona Spencera Churchilla,který tu histerii kolem škodlivosti kouření komentoval výrokem "Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření,že jsem se tedy rozhodl přestat číst" :wink:
)

jj, tohle je skvely citat, kdyz jsem jej cetl poprve v nejakem Briaru ci co vybuchl sem smichy :D
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nick » 17 srp. 2004, 21:32

Milos Cerman píše:Tak já tohle téma rozhodně nemíním podceňovat.
Vitamínové doplňky - to je samozřejmě to nejlepší řešení. Já používám kromě piva ještě WAT69, ale v tomhle počasí jej střídám ginem doplněnýn kapičkou citronu a tonikem, přirozeně s kouskem ledu.
******************************
Co se týká varovných nápisů - tenhle vládní folklor se mi vyřešil již dávno, většinu tabáků si totož přesypávám do již léta prázdné pixly od černé vanilky. Ten prolis na víčku se mi v hospodě moc hodí. Na téhle staré škatuli ještě parte nejsou.

:lol: to je ONO a nejlepe chlazene 8)
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků