Chladič

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Re: Ahoj všichni 31.3.

Příspěvekod Alferi » 31 bře. 2005, 18:30

Eyeless píše:No možná to není zase tak karambol, ale koupil jsem si dýmku z druhé ruky, čímž se mi má sbírka rozrostla na celé 2 ks. 8)
No a potom, když obchod proběhl, jsem "oddělil" troubel od hlavičky a zjistil jsem, že troubel po konci ze dřeva pokračuje jakousi hliníkovou vývrtkou, na konci s bodcem.
No Co to tak asi může být?
To je na obranu?


Vůbec ne. To je chladič, který v některých typech bývá - nemám to, takže neporadím. Jednou kdysi ve svém proto-kuřáckém období jsem z toho kouřil, pamatuji si jenom, že se to dost blbě čistilo.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Eyeless » 31 bře. 2005, 18:33

Dík. Co jsem objevil tenhle Site, Tak se kvalitka mého pokouření zvedla na 300 % poněvadž Takové info jako je tady bych jinde sbíral měsíce. Skvělá stránka
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Re: Ahoj všichni 31.3.

Příspěvekod harel » 31 bře. 2005, 19:41

Eyeless píše:No možná to není zase tak karambol, ale koupil jsem si dýmku z druhé ruky, čímž se mi má sbírka rozrostla na celé 2 ks. 8)
No a potom, když obchod proběhl, jsem "oddělil" troubel od hlavičky a zjistil jsem, že troubel po konci ze dřeva pokračuje jakousi hliníkovou vývrtkou, na konci s bodcem.
No Co to tak asi může být?
To je na obranu?

Normálne to chyť do prstov alebo klieští, vytrhni ten hliníkový nezmysel odtiaž, hoď ho do koša a v pokoji si zapáž. Tak ako píše Alferi , je to chladič, kt. nič nevychladí akurát sa ti bude tvoriť kondenzát alias močka :wink:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ahoj všichni 31.3.

Příspěvekod Fénix » 31 bře. 2005, 20:07

harel píše:
Eyeless píše:No možná to není zase tak karambol, ale koupil jsem si dýmku z druhé ruky, čímž se mi má sbírka rozrostla na celé 2 ks. 8)
No a potom, když obchod proběhl, jsem "oddělil" troubel od hlavičky a zjistil jsem, že troubel po konci ze dřeva pokračuje jakousi hliníkovou vývrtkou, na konci s bodcem.
No Co to tak asi může být?
To je na obranu?

Normálne to chyť do prstov alebo klieští, vytrhni ten hliníkový nezmysel odtiaž, hoď ho do koša a v pokoji si zapáž. Tak ako píše Alferi , je to chladič, kt. nič nevychladí akurát sa ti bude tvoriť kondenzát alias močka :wink:


Ale bacha, může to být k náústku přidělané, tak abys ho nezničil.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 31 bře. 2005, 20:56

Já mám dýmku s chladičem a musím říct, že s ním mi chutná trochu líp než bez něj. Čištění není zas taková hrůza, pokud jde ten chladič rukou vytáhnout z náústku. Prostě ho vytáhnu papírovým kapesníkem, otřu ho a dýmku vyčistím. potom ho zase nasadím.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 31 bře. 2005, 21:52

Mám chladič (na závit - šroubovací) v Chacomce s meršánovou vložkou, ale po pár kouřeních jsem ho dal pryč, protože fakt čištění bylo utrpení. Já čistím dost zběžně, a tohle mi čas prodlužovalo tak třikrát. Navíc nešel čistič prostrčit skrz (= ani během kouření) což je jedna z mála výhod bezfiltrovek.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 31 bře. 2005, 22:02

Ty protahuješ náústek čističem během kouření?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod harel » 31 bře. 2005, 22:09

Simi píše:Ty protahuješ náústek čističem během kouření?

...keby len náustok :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Fénix » 31 bře. 2005, 22:15

harel píše:
Simi píše:Ty protahuješ náústek čističem během kouření?

...keby len náustok :D


v případě že mám filtr tak jen náústek :)

to Simi: ano, občas, když je močka (nebo spíš sliny) tak není nic snazšího
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 31 bře. 2005, 22:19

Mě se to taky stává, ale nevidím rozdíl mezi protáhnutím náústku s filtrem a s chladičem. Jen v tom, že rosa z chladiče jde pořádným tahem zase nasát do náústku. Když už sem si ale pomáhal čističem od vlhka v náústku, tak jsem vždycky dýmku rozebral a chladič zvenku otřel do pap. kapesníku a profoukl.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 31 bře. 2005, 22:28

Simi píše:nevidím rozdíl mezi protáhnutím náústku s filtrem a s chladičem


však já taky ne, píšu to o pár příspěvků výš

s filtrem a chladičem vyčistíš jen náústek, bez nich můžeš (u některé dýmky) jet až do troubele.

Vůbec nemluvím o tom, kdy dýmku při kouření rozebíráš, pak je to fuk samo.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Návštěvník » 01 dub. 2005, 08:37

Hloupá otázka - všude tady čtu rady typu - nikdy nerozebírej dýmku na čištění, když je ještě teplá. A najednou rozebíráte dýmky i během kouření :?:
Návštěvník
 

Příspěvekod Fénix » 01 dub. 2005, 08:56

Kyri píše:Hloupá otázka - všude tady čtu rady typu - nikdy nerozebírej dýmku na čištění, když je ještě teplá. A najednou rozebíráte dýmky i během kouření :?:


Máš pravdu, přesně to by se nemělo. Já to praktikuji jedině chvíli po zapálnení, když se rozhodnu vyndat nebo přidat filtr. To ještě troubel není horká a tak je ti imho OK.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod harel » 01 dub. 2005, 08:59

Kyri píše:Hloupá otázka - všude tady čtu rady typu - nikdy nerozebírej dýmku na čištění, když je ještě teplá. A najednou rozebíráte dýmky i během kouření :?:

Poznam ludi co rozoberaju fajku pocas fajcenia - vacsinou na sutaziach. Ja to nerobim, lebo nemockujem a ked ano tak zoberiem servitku, alebo papierovy kapesnik otocim fajku trubelou dole a odsajem trosku slin bez rozoberania. Ale ako hovorim stane sa mi to 2 x do roka ked mam zly tabak inac naozaj nemockujem.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Fénix » 01 dub. 2005, 09:07

harel píše:
Kyri píše:Hloupá otázka - všude tady čtu rady typu - nikdy nerozebírej dýmku na čištění, když je ještě teplá. A najednou rozebíráte dýmky i během kouření :?:

Poznam ludi co rozoberaju fajku pocas fajcenia - vacsinou na sutaziach. Ja to nerobim, lebo nemockujem a ked ano tak zoberiem servitku, alebo papierovy kapesnik otocim fajku trubelou dole a odsajem trosku slin bez rozoberania. Ale ako hovorim stane sa mi to 2 x do roka ked mam zly tabak inac naozaj nemockujem.


"Šťastná to žena" (c) :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


cron