Chladič

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod seng » 29 dub. 2005, 21:41

Hmmm. Tak nejak jsem doufal, ze kdyz filtrovou dymku chci kourit bez filtru, tak ji proste kourim bez filtru? Delam neco spatne? :? :lol:
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod dix » 29 dub. 2005, 22:08

osobne si nemyslim.Ja som si tiez zvykol na fajky s 9mm komorou na filtr ale filtr zasadne nepouzivam.Fajci sa mi lepsie z tychto fajok ako z bezfiltroviek.

:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Re: Dotaz

Příspěvekod Fénix » 29 dub. 2005, 22:39

carolco píše:
Milos Cerman píše:
dick píše:Při komunikaci s p.Kloučkem jsem narazil na :
".... 8mm čep, 9mm filtr nebo případně 9mm filtr s redukcí na vložku s chladičem :?: " Nevíte co je to ?


Firma LORENZO to cpe do všech dýmek, ale taky CHACOM a BREBIA.
Oni s tím obcházejí německý zákony. V Německu se totiš nesmí prodávat dýmka bez filtru, ale kuřáků, kteří nechtějí filtr jedost a dost. :pipe1:


ja som to nasiel aj u savinelli a dokonca mam dve vyrocky od ser jacopo, ktore to maju tiez. zvlastne vsak na tych vyrockach je, ze to maju bez tej hlinikovej casti, cize akosi nechapem, na co to tam vobec guidi daval. nevie niekto vysvetlit?


Já to měl v Armelince; je to pak prostě jen redukce. Pro ty, kteří bez filtru kouří raději bezfiltrovky :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Dotaz

Příspěvekod carolco » 30 dub. 2005, 08:32

Fénix píše:Pro ty, kteří bez filtru kouří raději bezfiltrovky :)

dik za odpoved, hladal som za tym nieco viac, ale pravidlo ockhamovej britvy sa opat raz potvrdilo :-)
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 30 dub. 2005, 15:42

Ta "redukce" ve filtrový komoře má samozřejmě svůj význam. Osobně jsem si vyskoušel, že některá dýmka, pokud se kouří bez vloženýho filtru, prostě píská. :lol: Ne že by to byla zrovna píšťalka, ale slyšet to je. :pipe1:
Druhá funkce týhle vložky je v tom, aby se moc neza****a filtrová komora, aby se tam eventuelně filtr zase jednou vešel. To pro mlsouny, kteří kouří jednou tak a jindy s :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Michal Hubacz » 30 dub. 2005, 18:49

Milos Cerman píše:Ta "redukce" ve filtrový komoře má samozřejmě svůj význam. Osobně jsem si vyskoušel, že některá dýmka, pokud se kouří bez vloženýho filtru, prostě píská. :lol: Ne že by to byla zrovna píšťalka, ale slyšet to je. :pipe1:
Druhá funkce týhle vložky je v tom, aby se moc neza****a filtrová komora, aby se tam eventuelně filtr zase jednou vešel. To pro mlsouny, kteří kouří jednou tak a jindy s :!:


Na mistrovství v Olomouci se kouřila bukovka s komorou na 9mm filtr, samozřejmě bez filtru a nikdo ze 101 soutěžících nepískal...:))) Ale sajrajtu z komory se vyklepávalo habaděj.:))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod dick » 30 dub. 2005, 20:36

Díky všem za osvětu :idea:. Navštívil jsem dílnu mistra Kloučka a ten mi vše názorně ukázal :D :D :!:.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod LUBO » 02 kvě. 2005, 06:58

Michal Hubacz píše:
Milos Cerman píše:Ta "redukce" ve filtrovy komore ma samozrejme svuj vyznam. Osobne jsem si vyskousel, ze nektera dymka, pokud se kouri bez vlozenyho filtru, proste piska. :lol: Ne ze by to byla zrovna pistalka, ale slyset to je. :pipe1:
Druha funkce tyhle vlozky je v tom, aby se moc neza****a filtrova komora, aby se tam eventuelne filtr zase jednou vesel. To pro mlsouny, kteri kouri jednou tak a jindy s :!:


Na mistrovstvi v Olomouci se kourila bukovka s komorou na 9mm filtr, samozrejme bez filtru a nikdo ze 101 soutezicich nepiskal...:))) Ale sajrajtu z komory se vyklepavalo habadej.:))


no, myslel som si to aj ja, lebo mi to nakukali kolegovia, hoci Zbyszek mi hovoril, ze to je drevo GRUSZI, ale ono to bude tak, ako povedal aj kamarat Pavel Srubar (Vitsoft), ze to je drevo z divej hrusky.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milos Cerman » 02 kvě. 2005, 07:08

Z planý (divoký) hrušky dělá můj kamarád perfektní pálenku.
Dýmku z hrušně jsem sice nekouřil, ale dostávám husí kůži i kdyš o ní jenom čtu !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků