TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce III.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce III.

Příspěvekod piter » 17 dub. 2005, 12:25

Tak a jedem ! :lol: Co psat vite, tak hura do toho :lol:

V poradi treti TOP FIVE, snad se do budoucna podari zachytit, kde je ona kriticka mez, aby predchozi koncily vzdy na stejne strance . . .
Naposledy upravil piter dne 17 črc. 2005, 23:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Taurendil » 17 dub. 2005, 12:30

No ja vcera Three Nuns. Opat ukazal svoju ziaruvzdornost a nehorlavost. Aj vam to robi/robil Fenixi, Dixi ?
Plus k tomu dalsia krabka Malboriek. Uz sa zlepsujem, za vecer som daval tak desat, teraz dvadsat, no hezkyyyy..... :evil:
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 17 dub. 2005, 12:39

Taurendil píše:No ja vcera Three Nuns. Opat ukazal svoju ziaruvzdornost a nehorlavost. Aj vam to robi/robil Fenixi, Dixi ?
Plus k tomu dalsia krabka Malboriek. Uz sa zlepsujem, za vecer som daval tak desat, teraz dvadsat, no hezkyyyy..... :evil:


styděl jsem se přiznat :oops: ale celou první dávku jsem musel vyhodit, protože jsem ji jen trošku víc nacpal a vůbec nehořela. Druhá, jemně nacpaná, už celkem ušla, ale taky parkrát zhasla. Dneska si asi dám zase :puffy:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 17 dub. 2005, 12:40

Vcera jsem se dostal do styku s tabakem W. O. Larsen Simply Unique (cerny) no a musim rict, ze jsem se ani nedostal k jeho nacpani a zapaleni. Kdyz jsem k nemu pricuchl, malem me natahlo - proste smrdelo to za syrova tak strasne, ze jsem se malem poblil, no a tak jsem se ani neodvazoval to zkusit kourit. A to prosim jsem nebyl jediny, komu takto smrdel . . . . Kdo vi co do toho michaj


Jinak dnes klasicka skladba aromatiky / latakie - btw zrovna se divam do katalogu a kdyz vidim tu krasnou plechovku Commonwealthu tak se mi sbihaji sliny :D
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Taurendil » 17 dub. 2005, 12:43

piter píše:Kdyz jsem k nemu pricuchl, malem me natahlo - proste smrdelo to za syrova tak strasne, ze jsem se malem poblil, no a tak jsem se ani neodvazoval to zkusit kourit. A to prosim jsem nebyl jediny, komu takto smrdel . . . . Kdo vi co do toho michaj


Tak premyslam.....vies ze toto je standardna reakcia novicov na latakiu...? :twisted: :D zeby som to rozluskol?
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 17 dub. 2005, 13:00

Taurendil píše:
piter píše:Kdyz jsem k nemu pricuchl, malem me natahlo - proste smrdelo to za syrova tak strasne, ze jsem se malem poblil, no a tak jsem se ani neodvazoval to zkusit kourit. A to prosim jsem nebyl jediny, komu takto smrdel . . . . Kdo vi co do toho michaj


Tak premyslam.....vies ze toto je standardna reakcia novicov na latakiu...? :twisted: :D zeby som to rozluskol?


no nerekl bych, neni pravidlem, ze latakie vsem zacatecnikum smrdi - mi napriklad latakie za syrova velmi voni jiz od zacatku (prvni otevreni plechovky zeleneho Caledonianu povazuji za jeden ze svych nejsilnejsich dymkarskych zazitku :) ). Pokud nekomu latakie smrdi, tak je pravdepodobne, ze mu nebude chutnat ani zapalena a proto ji ani zapalovat nebude. No a ostatni, kterym voni ci minimalne nevadi, si ji zapali a pote se rozhodnou, zda latakie ano ci ne.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Taurendil » 17 dub. 2005, 13:13

piter píše:no nerekl bych, neni pravidlem, ze latakie vsem zacatecnikum smrdi - mi napriklad latakie za syrova velmi voni jiz od zacatku (prvni otevreni plechovky zeleneho Caledonianu povazuji za jeden ze svych nejsilnejsich dymkarskych zazitku :) ). Pokud nekomu latakie smrdi, tak je pravdepodobne, ze mu nebude chutnat ani zapalena a proto ji ani zapalovat nebude.


No za seba mozem povedat, ze mi MM965 (moja prva latakia) pri otvoreni, ani nie ze smrdela, ale skor nevonala. Tazko totiz povedat, co je smrad, imho. Silne mi aroma latakie pripomina cerstvo zapaleny uhlik do vodnej dymky. Vtedy sa z neho uvoli si sira, ci ky fras to je. Osobne to nepovazujem za vonu, takze latakia imho nevonia, ale on the other hand, zas to nejni echt smrad. Ja som si ju zapalil, pac som chcel vediet, co je to zac. Keby nejaky tabak smrdel po skazenych vajciach a tisice dymkarov po celom svete by ho vychvalovalo do nebies, tiez bych si ho zapalil, aj keby smrdel, abych vedel, co je to zac.

Takze smrdi = nezapalim si imho neplati. Pre priklad uvediem aj Mortena, ktoreho otvorenie plechovky NC skoro natiahlo pod stol, ale na latakiu som ho namotal.
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nevill » 17 dub. 2005, 13:25

Včera Peterson Sweet Killarney a poprvé jsem zkoušel Mac Baren Vanilla Cream - uvidím teda po několika dalších kouřeních, ale zatím mi docela chutnal...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod piter » 17 dub. 2005, 13:26

to Taurendil: Plati / neplati to jak u koho - ja bych si v zivote nezapalil neco, co by mi vyslovene uz za syrova smrdelo - treba kdyz mi dal Fenix cuchnout Condora, stacilo mi to jen lehce citit - a i kdyby to vsichni vychvalovali tak bych si to nezapalil :puke:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 17 dub. 2005, 13:33

Souhlas - latakie mi třeba voní a kouřím ji docela rád, byť ne tak často jako jiné tabáky (a to kouřím dýmku něco přes půl roku), ale kdyby mi něco nevonělo, tak si to s největší pravděpodobností nezapálím. Např. třešňové tabáky nemůžu ani cítit...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 17 dub. 2005, 13:35

s tim smradem je to tezky, u tabaku je to s vuni podobny jako u vina, tech slozek vune je nekolik a s postupujicim casem kdy ma tabak(vino) sanci se odvetrat se vune dost podstatne meni, stejne tak ma oboji pri privnoneni primarni vuni, ktera cloveka bouchne do nosu jako prvni a ta vune se postupne rozviji do sekundarni vune......az zustane konec, zbytkova vune/pocit

... a pomerne presne plati to, ze cim vic sfer vune je, tim je produkt kvalitnejsi.

... mmch u parfemu se tez uvadi popis minimalne primarni a sekundardni vune

... cili v techle intencich je treba vuni posuzovat a nedat ciste na prvni dojem .... i kdyz u toho condora prvni dojem bohate staci :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 17 dub. 2005, 14:59

protože skusit se má všechno tak jsem si načal včerejší výhru v klání MB NF no a asi jsem pro neutrály (lehké aromatiky) ještě nedorostl vůně ušla ale chuť nic moc jestli je to hořké burley tak asi burley tabáky moc nemusím . Navíc hořel celkem mizerně takže všechny poučky ze včerejška nefungovaly (hořel horce a zničeho nic uhasl) uložil jsem jej do zavařovačky a bude si muset počkat až ho budu schopen vychutnat :roll:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Murphy » 17 dub. 2005, 15:05

K vuni latakie...nekolik lidi nezavisle na sobe tvrdilo, ze za syrova jim ten tabak "voni" jak novy kozeny boty :)

Jinak, vcera u taboracku lahvacek a Balkan Mixture. No a dva kamaradi z toho "smradu" byli uplne hotovi..jeden nekouril dymku nikdy, ale uz se rozmysli o nakupu u pana Kloucka a do ni hned na zacatek prave Balkan Mixture a druhej bafal drive, pak presel na Javaanse a ted mi povida..."ty vole, vubec jsem netusil, ze se da neco takhle uzasnyho kourit z dymky. Ja ty navoneny tabaky uz moc nemusim, ale kvuli tomuhle asi znovu zacnu. Ze ja Te tu dneska vubec potkal" :))
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dogtůrek » 17 dub. 2005, 15:23

Dobafal jsem další kotlík Blackwoods Flake, můj obdivný názor na tenhle tabák se nemění. Hodně doporučuju každému, kdo má rád virginie a možnost opatřit si ho.
Naposledy upravil Dogtůrek dne 17 dub. 2005, 15:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Fénix » 17 dub. 2005, 15:23

Mně latakie za syrova ani moc nevadí a když jsem ji ještě neznal zapálenou (= po otevření zel. Caledonianu) mi dokonce celkem voněla.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků