První Dýmka

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

První Dýmka

Příspěvekod mnt » 21 dub. 2005, 22:46

První Dýmka
Chtěl bych si koupit svou první dýmku, už mám i svojí favoritku:
http://www.etrafika.cz/dymky/stanislaw/detail.php?items[itemid]=1388
Co si o tom myslíte? Je to dobrá volba? Máte s touto dýmkou nějáké zkušenosti?
Asi bych mněl doplnit, že s dýmkou mám malé zkušenosti ( dýmka Gold * Star, tabák červená Amphora). Cigarety nekouřím, ale občas si dám doutníček ( v těch se už celkem orientuju)
mám v umyslu, dát za dýmku + tabák maximálně 1000kč, možná něco málo víc.
Díky za odpovědi.
mnt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 dub. 2005, 18:28

Příspěvekod tuton » 22 dub. 2005, 06:14

Ma-li byt Tva prvni (vlastne druha), jdi do ni.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 22 dub. 2005, 06:52

Každá dýmka, než ji koupíš, musí splňovat základní předpoklad :
:!: MUSÍ SE TOBĚ LÍBIT :!:
To proto, že ty seš ten, kdo ji bude kouřit. Zlí jazykové tvrděj, že vybírání dýmky je jako vybírní ženský. NENÍ TO PRAVDA :!: JE TO DALEKO NÁROČNĚJŠÍ :!:
Ženský můžeš kdykoli utýct (nebo o tom alespoň můžeš uvažovat), ale dýmku bys musel zahodit.

Pokud se ti dýmka líbí, jdi do ní :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod forgi » 22 dub. 2005, 07:20

Fajku od Stanislawa sice nemám, ale mám dobré referencie na kvalitu dreva a spracovania, najmä vrtania. Takže, tak ako už boblo povedané, ak sa ti páči, je to určite dobrá vožba na začiatok.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milan Zabloudil » 22 dub. 2005, 08:45

forgi píše:Fajku od Stanislawa sice nemám, ale mám dobré referencie na kvalitu dreva a spracovania, najmä vrtania. Takže, tak ako už boblo povedané, ak sa ti páči, je to určite dobrá vožba na začiatok.


Je dobrá, vím kde a kdo je vyrábí :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 22 dub. 2005, 11:29

Ale jo, jestli se Ti líbí, proč ne... Já teda měl svou úplně první dýmku od BPK a tu další "první pořádnou" jsem kupoval Jirsovku...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Crash » 22 dub. 2005, 11:43

Milan Zabloudil píše:
forgi píše:Fajku od Stanislawa sice nemám, ale mám dobré referencie na kvalitu dreva a spracovania, najmä vrtania. Takže, tak ako už boblo povedané, ak sa ti páči, je to určite dobrá vožba na začiatok.


Je dobrá, vím kde a kdo je vyrábí :D



Já jen aby bylo zastoupeno i něco kritiky ..... Já s ní spokojen nejsem. A to především co se týká množství tmelení a jeho kvality (místy tmel vypadává). No nic zrustikuju si jí a bude.

Jinak opravdu záleží na dýmkaři. Stanislaw byla moje první dýmka a teď když už jsem o něco málo zkušenější, vím, že mi vyhovují kvalitněší a robustněší náústky, než ty co používá Stanislaw. Konkrétně náústky dodávané vesměs k hobby blokům jsou úplně jiná třída.
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pepino » 22 dub. 2005, 13:02

Ja si taky koupil stanislawku a sem sni spokojenej. Je to podle mne dobra dymka vzhledem k prijatelny cene.
Uživatelský avatar
Pepino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 34
Registrován: 21 dub. 2005, 18:09
Bydliště: Středokluky

Příspěvekod Morten.W » 22 dub. 2005, 13:16

Jasan, Stanislawka je v pohode. Bola to aj moja prva fajka. No trosku nadvrtana :lol: , tabak sa mi v nej nikdy nepodarilo dofajcit do uplneho konca :? .
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod raven » 22 dub. 2005, 14:46

I já něl jako první Stanislawku. Až na trochu kytování jsem spokojenej. Navrtaná je dobře.
Uživatelský avatar
raven
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 124
Věk: 55
Registrován: 30 srp. 2004, 13:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 22 dub. 2005, 20:50

Morten.W píše:Jasan, Stanislawka je v pohode. Bola to aj moja prva fajka. No trosku nadvrtana :lol: , tabak sa mi v nej nikdy nepodarilo dofajcit do uplneho konca :? .


sak tym padom je to v prdeli...ja som mal zalusk na jednu a kukam takto :shock: nadvrtana jak ...... .
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Díky za rady!

Příspěvekod mnt » 22 dub. 2005, 22:06

Mooc děkuju všem, kteří mi poradili!
Mám ,takové dva doplňující dotazy:

I. když si dýmku chci obědnat z e-trafiky, nemůžu si ověřit její povrch ( ty trhlinky a tak) Je tedy dobrý nápad kupovat dýmky touti cestou?
II Máte nápad na nějáký dobrý tabák na začátek? Pokud možno dosažitelný na e-trafice tak do 250kč. (konkrétně pro tuto dýmku) Mám raději ( u doutníků) spíše jemnější chuť bez příchutí.
III. Jsem z Ostravy, znáte zde nějáké dobré dýmkařství?
mnt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 dub. 2005, 18:28

Příspěvekod Morten.W » 22 dub. 2005, 22:30

dix píše:
Morten.W píše:Jasan, Stanislawka je v pohode. Bola to aj moja prva fajka. No trosku nadvrtana :lol: , tabak sa mi v nej nikdy nepodarilo dofajcit do uplneho konca :? .


sak tym padom je to v prdeli...ja som mal zalusk na jednu a kukam takto :shock: nadvrtana jak ...... .


Heh, to vies Dix, bola to moja prva. Ked som ju kupoval, prd som vedel, co je nadvrtane, co podvrtane. No sluzi mi doteraz :lol: .
Naposledy upravil Morten.W dne 22 dub. 2005, 23:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Alferi » 22 dub. 2005, 22:44

Téma tabáku pro začátečníka je ve fochu TABÁKY. Ale jak jsem to pozoroval, k jasnému cíli se tam asi nedospělo :) . Ale určitě se tam podívej.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Díky za rady!

Příspěvekod piter » 22 dub. 2005, 22:45

mnt píše:Mooc děkuju všem, kteří mi poradili!
Mám ,takové dva doplňující dotazy:

I. když si dýmku chci obědnat z e-trafiky, nemůžu si ověřit její povrch ( ty trhlinky a tak) Je tedy dobrý nápad kupovat dýmky touti cestou?
II Máte nápad na nějáký dobrý tabák na začátek? Pokud možno dosažitelný na e-trafice tak do 250kč. (konkrétně pro tuto dýmku) Mám raději ( u doutníků) spíše jemnější chuť bez příchutí.
III. Jsem z Ostravy, znáte zde nějáké dobré dýmkařství?


I. Etrafice muzes verit, dymku si na obrazcich prohledni a bude-li se ti libit tak v klidu objednej. Pokud by tam byly nejake vady, tak ji budes moci v pohode reklamovat.

II. Pokud jemny neutral tak ti jednoznacne doporucuji Dark Twist - je to vyborny tabak, ovsem je zpracovan rezem do kolacku - cili musis si s timto nejak poradit - pro zacatecnika bude asi nejlepsi si kolecka poradne rozdrobit, coz myslim neni problem.

III. Z Ostravy? Hura, no konecne zas nekdo :) Nejlepsi trafiky jsou podle meho: obchod pana Taraby na Svinovskych mostech, prodejna Mostex - Zuzico na Ruske ulici ve Vitkovicich a stejne tak dalsi Mostex prodejne na Realni v centru a pak take jedna trafika u Cerne louky v takovem nizkem koplexu obchudku na strane jak je prodejna jizdenek (tezko se to popisuje)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků