Potíže

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Potíže

Příspěvekod Pepino » 25 dub. 2005, 17:53

Mám potíže s mou první dýmkou. Vůbec nejde zakouřit. Tabák (Cellini Clasico) dost močkuje a z kotle se trochu drolí ochranná vrstva. Mám dýmku Stanislaw.
Dík za pomoc.
Uživatelský avatar
Pepino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 34
Registrován: 21 dub. 2005, 18:09
Bydliště: Středokluky

Příspěvekod dix » 25 dub. 2005, 18:43

neboj taka dymka neexistuje co by nesla zakourit.Zvol metodu postupneho pridavania tabaku.Poprvne nacpi tak 1/4 kotle a postupne kazdy nasledujuci den pridavaj.Na jednej urovni mozes dymat i vice krat.Mimo to nechaj preschnut tabak pred napchanim...a to riadne...
Naposledy upravil dix dne 25 dub. 2005, 18:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nick » 25 dub. 2005, 18:51

:cry: Nemas moc vlhky tabak??Pred nacpanim ho nech na papire provetrat./at proschne/pak ale dobre hlidej teplotu!!!!
Jak droli??Od fajky rekneme "Ne moc drahe" nemuzes chtit zazraky ale jestli uznas sam ze to je reklamaci tak nevahej.
Osobne mam jednu Stanislavku/etrafika-750,-/rustikal billiard a nebyli sebemensi problemy a moc dobre se z ni kouri
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Nick » 25 dub. 2005, 18:54

Dix to rekl tesne prede mnou-Na vine bude pravdepodobne moc vlhky tabak.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Pepino » 25 dub. 2005, 18:57

Díky. K tomu drolení, to bude asi vlhokstí. Jinak fajn dymka, teda az na tech par mensich kosmetickych vad :?
Díky moc za rady. Budu se snažit.
Uživatelský avatar
Pepino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 34
Registrován: 21 dub. 2005, 18:09
Bydliště: Středokluky

Příspěvekod Fénix » 25 dub. 2005, 19:19

může to být takříkajíc stopadesát věcí, ale naprosto klasická kombinace je vlhký tabák a silné nacpání. Že by byla na vině dýmka je naštěstí poměrně nepravděpodobné. Jediná věc co mě z fleku napadá je ucpaný kouřový kanálek v troubeli (měl jsem to na své nejnovější dýmce - směs výmazové pasty a něčeho, stačilo prošťouchnout)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 25 dub. 2005, 19:30

Já si kanálky u některých dýmek převrtávám. Jak to má menší průměr než 4 mm, tak neznám bratra. Posledně sem protahoval Kloučkovku. Lepší než vrtačka je ale ůzký kulatý pilníček, protože nehrozí poškození dýmky špatným vrtem.

PEPINO- taky si myslím, že nejspíš bude na vině vlhký tabák. Ale zkus to taky po přeschnutí tabáku nacpat jemněji.
Celliny mám a pokud se pamatuju, tak má delší vlákna. Takový tabák taky občas trochu zlobí. Hoď si ho trochu na papír a mezi prsty ho nadrol. Tak, aby tam nebyly kousky nad 1 cm (by očko). Já to drtím asi na 5 mm, ale už mám pocit, že je to už trochu moc.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 26 dub. 2005, 07:46

Doporučoval bych následující postup:
- převrtat vrtačku na 4mm (udělal jsem to u všech svých dýmek kromě Petersonek a Cavicchi která má nota bene kanálek ještě širší...)
- vyškrabat všechno co se může drolit příborovým nožem, nebo vybrousit tak 200-400 šmirglem
- nacpat a kouřit.
(dodal bych ještě koupit si jinej tabák než Celliniho, ale nebudu dělat vlny :lol: )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Pepino » 26 dub. 2005, 15:03

S tim vrtanim, nevim ,nevim... sem hrozne levej :( . Zkusim jeste jinej tabak, ale sem tedka svorc, takze si trochu "pujcuju" preschlej tabak od otce, ale to se casem spravi. Jeste jednou diky za vasi pomoc.
Uživatelský avatar
Pepino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 34
Registrován: 21 dub. 2005, 18:09
Bydliště: Středokluky

Re: Potíže

Příspěvekod Milos Cerman » 26 dub. 2005, 19:32

Pepino píše:Mám potíže s mou první dýmkou. Vůbec nejde zakouřit. Tabák (Cellini Clasico) dost močkuje a z kotle se trochu drolí ochranná vrstva. Mám dýmku Stanislaw.
Dík za pomoc.


Tak nevím - asi jsem nepochopil. Dýmka nehoří, anebo nechutná ?
Pokud nehoří, nejde protáhnout, tak to může bejt kanálkem, ale pokud nechutná, tak to se stává. Mám jedni VAUENku , a ta mi nechutnala potvora několik měsíců. Někdy to prostě trvá dýl. Nesmíš se vzdát. Já takovou dýmhu při zakuřování "prokládám" jinou, abych si spravil chuť.
Může to bejt kvalitou "zakuřovací pasty". Pokud se odlupuje, nevadí to. Ona tam bejt vlastně vůbc nemusí.

Trpělivě po troškách zakuřuj, a hlavně nech pokaždý DŮKLADNĚ vyschnout ! Čuchni si, a jestli ucejtíš močku, nekuř, a počkej ! Nová dýmka vysychá daleko dýl, nežli starej kus !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


cron