P-lip vs. fishtail ; smysly

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Jaky naustek mate radeji?

Klasicky (fishtail)
37
44%
P-lip (kour veden nahoru na patro)
19
23%
Je mi to jedno . . .
28
33%
 
Celkem hlasů : 84

Příspěvekod mycroft » 09 kvě. 2005, 10:09

Fénix píše:
Milan Zabloudil píše:protože na patře jsou chuťové buňky ve větším množství (jestli to není pravda, tak mě nebijte :oops: , to jsem někde četl).


To je ale hrozně moc divný :?:

:shock: To je tak hrozně moc divný, až bych si na základě vágních vzpomínek na jakési studium anatomie a neurofyziologie v pradávné minulosti troufnul tvrdit, že to je nesmysl...
Nicméně záměr P-lipu je nepochybně v tom pustit kouř na patro a tím ho, dle mého názoru, před kontaktem s chuťovými receptory na jazyku ochladit. Každopádně nemůžu tvrdit, že by to byl špatný nápad. Je to vlastně jeden ze tří Petersonových patentů, které se uchytily a produkují se dodnes. (Zbývající dva jsou, jak jistě víte, Peterson "system" alias rezervoár na močku a sliny opilých Irů a "Army" alias špuntovací náústek bez čepu, který se v zákopech a nejen v nich při hrubém zacházení opilých Irů rád láme :D )
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Nick » 09 kvě. 2005, 19:31

Toz sorry ale podle me na patre necitis zadnou chut/nejsem lekar :!: /Jednoduchy test-namoc prst do soli/cukru a priloz na patro.Neni citit vubec nic pokud se ti material nedostane na jazyk nebo na zadni cast patra-ale tam P-lip neusti.
a/na patre nejsou chutove bunky
b/jsem android
IMHO Jde vazne jen o to nepoustet horky / :( /kour na jazyk.
Klasiku mam rad prave proto ze jazyk muzu/jasne ze aj u P-lipu ale hur/
dat primo je zdroji koure.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Nevill » 09 kvě. 2005, 19:44

Nick píše:Toz sorry ale podle me na patre necitis zadnou chut/nejsem lekar :!: /Jednoduchy test-namoc prst do soli/cukru a priloz na patro.Neni citit vubec nic pokud se ti material nedostane na jazyk nebo na zadni cast patra-ale tam P-lip neusti.
a/na patre nejsou chutove bunky
b/jsem android
IMHO Jde vazne jen o to nepoustet horky / :( /kour na jazyk.
Klasiku mam rad prave proto ze jazyk muzu/jasne ze aj u P-lipu ale hur/
dat primo je zdroji koure.


mno taky nejsem lékař, ale mám dojem že chuťové buňky jako takové by tam snad i na patře byly, ale chuťové pohárky coby receptory chutě jsou na jazyku...je tu prosím někdo lékař?!? :smoke6:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milos Cerman » 09 kvě. 2005, 20:19

Nevill píše: mám dojem že chuťové buňky jako takové by tam snad i na patře byly, ale chuťové pohárky coby receptory chutě jsou na jazyku...:smoke6:


No snad se nebudeme dohadovat o termínech !

Důležitý je, že Nick má naprostou pravdu ! Naštěstí nežijeme v době, kdy byl omezenej výběr tabáků. Dřívjejší tabáky - a to nejen ty u nás k mání, byly zpracovány podstatně jinou technologií, nebývaly tolik fermentované, a (většinou) nebývaly ochucené. Kdysi měl náústek systemu p-lip bezesporu svoje opodstatnění, ale dnes kuřáka obírá o kousek chuti !
Proto já system P-lip nemám rád ! :smoke5: :smoke5: :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 09 kvě. 2005, 20:23

já bych podotkl, že tabákový kouř v ústech "chutnám" minimálně, jeho chutě "cítím" prakticky jen v nose. Proto je mi fuk kam mi v puse ústí kanálek, protože chuť tabáku stejně cítím až při vypouštění.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 09 kvě. 2005, 23:38

Milos Cerman píše:
Nevill píše: mám dojem že chuťové buňky jako takové by tam snad i na patře byly, ale chuťové pohárky coby receptory chutě jsou na jazyku...:smoke6:


No snad se nebudeme dohadovat o termínech !

Důležitý je, že Nick má naprostou pravdu ! Naštěstí nežijeme v době, kdy byl omezenej výběr tabáků. Dřívjejší tabáky - a to nejen ty u nás k mání, byly zpracovány podstatně jinou technologií, nebývaly tolik fermentované, a (většinou) nebývaly ochucené. Kdysi měl náústek systemu p-lip bezesporu svoje opodstatnění, ale dnes kuřáka obírá o kousek chuti !
Proto já system P-lip nemám rád ! :smoke5: :smoke5: :smoke5:


nesouhlasim ... neobira te o nic, jen kour nejde primarne na jazyk, ale na patro, sekundarne se dostane stejne uplne vsude, takze o nic neprijdes ... jen jak uz tady bylo napsano, je jista sance ze kdyz jde prvne na patro a pak az na jazyk tak ze by mohl bejt o neco chladnejsi
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 10 kvě. 2005, 10:37

Lepe snesu kdyz mi de teplejsi kour na jazyk nez na patro . . . patro mam co se tyce tohoto citlivejsi a tak si musim davat u P-lipu mnohem vetsi bacha na horky kour :(

Jinak krome tohoto je to vcelku jedno, kour se dostane vsude uplne stejne . . . jde IMHO tedy jen o to, kde bude prvni kontakt koure s usty.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod forgi » 10 kvě. 2005, 17:04

Fénix píše:já bych podotkl, že tabákový kouř v ústech "chutnám" minimálně, jeho chutě "cítím" prakticky jen v nose. Proto je mi fuk kam mi v puse ústí kanálek, protože chuť tabáku stejně cítím až při vypouštění.

Pán predseda dovolím si im odporovať. Ja teda chutnám tabak rozhodne v dutine ústnej a nie nosnej. Najväčší podiel má na tom samozrejme môj jazyk ( Ani neviem či mám vôbec v nosnej dutine nejaké chuťové bunky, ale myslím že asi nie)
Keďže fajčím drvivú väčšinu virginia based tabaky, tak p-lip je pre mňa trochu lepší - je šetrnejší k jazyku. S čistením problém nemám. Preto si čoskoro objednám ďalšiu petersonku s týmto náustkom, už ju mám vyhliadnutú na etrafike, len čakám na "lovu" od zákazníka.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 10 kvě. 2005, 17:15

no a ja by som povedal, ze skor nosom ako ustami ale uplne najskor je to aj aj.Neviem si predstavit vychutnanie tabaku bez raťafaka
:smoke5:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 10 kvě. 2005, 18:26

forgi píše:Pán predseda dovolím si im odporovať. Ja teda chutnám tabak rozhodne v dutine ústnej a nie nosnej. Najväčší podiel má na tom samozrejme môj jazyk ( Ani neviem či mám vôbec v nosnej dutine nejaké chuťové bunky, ale myslím že asi nie)


Tak to ti závidím, já asi přicházím o část tabákových zážitku. Ale vážně mé chťové buňky zdá se na kouř moc nereagují. U mě to odpracují buňky čichové :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod meduard » 10 kvě. 2005, 19:06

no čuchom cítime vôňu a chuťovými bunkami chute....ale predseda má zrejme na mysli, že ked sa vypúšťa dym nosom , dostáva sa cestou do nosa na zadnú časť jazyka, kde číhajú iné receptory chuti ako na prednej, tudíž niektoré chuťovo rafinovanejšie tabaky oblažia tie správne receptory, až ked sa preženú celou ústnou dutinou a pokračujú do nosa, ja osobne si výborne pochutnám na virginii, ked ju vypúšťam nosom, vtedy moje sladké receptory dostávajú plnú šupu, a môj osobný pôžitok z tabaku je hlbší....
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bigdragon » 10 kvě. 2005, 19:10

nechci být válečným štváčem, ale skuste si někdy zacpat nos a poznat co jíte, nejde to, že? Proto při rýmě (bez čichu) nemáte ani chuť :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 10 kvě. 2005, 19:11

bigdragon píše:nechci být válečným štváčem, ale skuste si někdy zacpat nos a poznat co jíte, nejde to, že? Proto při rýmě (bez čichu) nemáte ani chuť :wink:


to nemyslis vazne, ze ne? :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 10 kvě. 2005, 19:15

myslím zkus to :roll:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 10 kvě. 2005, 19:24

bigdragon píše:myslím zkus to :roll:


no bud sem anomalie ja nebo ty :shock:

... hadam ze ty :D
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků