Switch to full style
Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!
Odeslat odpověď

Jaky naustek mate radeji?

Klasicky (fishtail)
37
44%
P-lip (kour veden nahoru na patro)
19
23%
Je mi to jedno . . .
28
33%
 
Celkem hlasů : 84

P-lip vs. fishtail ; smysly

07 kvě. 2005, 06:23

Simon píše:vymena naustku je pak IMHO jasna volba


Sice ne kvůli pachuti, ale jednou jsem si od pana Jirsy náústek vyměnit nechal. Měl vyústění na patro, a to mi nesedělo. :roll:

07 kvě. 2005, 08:55

Milos Cerman píše:
Simon píše:vymena naustku je pak IMHO jasna volba


Sice ne kvůli pachuti, ale jednou jsem si od pana Jirsy náústek vyměnit nechal. Měl vyústění na patro, a to mi nesedělo. :roll:


mě docela překvapilo, že Jirsa taky dělá tyhlety petersonovské náústky, ale mám dojem že moc často k vidění v dýmkařstvích nejsou...

07 kvě. 2005, 13:00

Nevill píše: tyhlety petersonovské náústky, ale mám dojem že moc často k vidění v dýmkařstvích nejsou...


Je pravda, že nejsou moc častý, ale občas se vidí. Zato Petersoni od toho tak trochu odstupujou. Alespoň mám ten pocit. Já ale s horním čoudem nekamarádím. Raději klasiku !

07 kvě. 2005, 13:13

Jaké náústky máte radši? Já jsem zjistil, že je mi to poměrně jedno. Vyústění na patro mi sice tolik neničí jazyk, a taky mi připadá, že má lepší taha líp se drží v zubech. Ale na druhou stranu se hůř čístí a taky se mi u některých tvarů dýmek nelíbí.

07 kvě. 2005, 13:40

Super theard. Uz dlho som uvazoval ci by mi vadilo-nevadilo pouzivat fajku s p-lip. Mam totiz vyhliadnutu jednu krasnu petersonku ktora tento system ma. Tak hosi, sem z nazormi :lol: .

07 kvě. 2005, 13:59

Pridal jsem anketu . . .



Jinak co se tyce me tak mam asi radsi klasicky naustek, vyhovuje mi vic kdyz jde kour na jazyk nez na patro . . .

07 kvě. 2005, 17:35

Ne ze bych mel za tu chvilku co kourim sanci nejak se vyrazne vyhranit, ale naustek s vyvodem na patro, co mam na Petersonovi, mi vyhovuje vic, nez ty klasicky, co mam na zbylych dymkach. Tak jsem mu dal hlas :wink:

08 kvě. 2005, 12:01

mne je to jedno, mam rad oboje ... kazdej ma neco do sebe

08 kvě. 2005, 12:55

V současnosti je mi to jedno jestli fishtail nebo P-lip, ale vzpomínám si, že v dřevných dobách perných začátků jsem P-lip uvítal, protože výrazně šetřil jazyk od pálení. :lol:

08 kvě. 2005, 17:50

Mam radeji klasiku/fishtail/.Rad davam jazyk primo do koure coz u Petersona/P-lip/jde taky ale uz to neni ono.

08 kvě. 2005, 18:05

mám radšej klasiku, ale aj dve petersonky s p-lipom, tak som s tým zmierený...

08 kvě. 2005, 18:10

Mám jednu petersonku s P-lip, ostatní dýmky s klasickým fish-tail náústkem a vlastně je mi to vcelku jedno. Snad akorát u tabáku University Flake jsem byl nedávno za ten P-lip fakt vděčnej... :O))

09 kvě. 2005, 08:25

Kladsika... Plip se dobře drží v hubě, ale mám z něj mnohem častěji spařenou tlamu... nemám rád Plip. Nemám rás šmouly.

09 kvě. 2005, 09:40

Vidím, že nikdo nemá úplně jasno (až na Bromdena :lol: jako vždy), já pochopitelně také ne, spíš zkusme říct, jaký rozdíl vidíme v kouření s jrdním nebo druhým. Teoreticky by totiž P-lip měl být lepší, protože na patře jsou chuťové buňky ve větším množství (jestli to není pravda, tak mě nebijte :oops: , to jsem někde četl). Bohužel u mne to nefunguje, já spíše poznám chuť na jazyku.

09 kvě. 2005, 09:52

Milan Zabloudil píše:protože na patře jsou chuťové buňky ve větším množství (jestli to není pravda, tak mě nebijte :oops: , to jsem někde četl).


To je ale hrozně moc divný :?:
Odeslat odpověď