Plány a náčtrty dýmek

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Plány a náčtrty dýmek

Příspěvekod petr » 15 kvě. 2005, 11:05

Ahoj lidi mohl bi mi někdo poradi nějakou internetovou stránku kde jsou k stáhnutí plány(náčrty) dýmek???? :roll:
Uživatelský avatar
petr
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 kvě. 2005, 20:42

Příspěvekod bigdragon » 15 kvě. 2005, 11:43

no zkus pročíst thread linky a taky se koukni na dýmka.tk a někdo tady popsal výrobu své dýmky od začátku do konce i s fotografiemi tuším thread výroba dýmek, chce se to víc snažit :wink: a nebo třeba tohle http://web.telecom.cz/hookpipes/hook.htm
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Plány a náčtrty dýmek

Příspěvekod Fénix » 15 kvě. 2005, 14:00

petr píše:Ahoj lidi mohl bi mi někdo poradi nějakou internetovou stránku kde jsou k stáhnutí plány(náčrty) dýmek???? :roll:


Takových asi moc nebude, výrobci se se svými plány moc nechlubí. Jako ukázka asi nejlépe poslouží výše uvedený link na HOOKa, menu "Návrhy"
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 15 kvě. 2005, 14:07

Skus www.jirsa.cz . Má tam katalog svých tvrů, a to krom fotek i jako kresby.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod petr » 16 kvě. 2005, 14:13

Mockrát dík za vše :D
Uživatelský avatar
petr
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 12 kvě. 2005, 20:42

Příspěvekod tilberien » 08 čer. 2005, 18:32

petr píše:Mockrát dík za vše :D


Nic proti, ale mě přijde zbytečný dělat nějaký univerzální plán na dýmku, protože každé dřevo je jedinečné a tvar dýmky u ručně vyráběných dýmek stejně většinou vychází z tvaru a letorostů přířezu.
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Příspěvekod Alferi » 08 čer. 2005, 19:24

Na svém příkladu můžu jenom doporučit napřed si ujasnit tvar který se ti líbí, potom vybrat dřevo (resp. typ přířezu) a ještě jednou pořádně analyzovat, jestli je to co chceš vyrobit v harmonii s tím špalkem. Já se u svého prvního freehandu zarytě držel plánu, a výsledek je sice funkční dýmka, ale na jednom místě dost nebezpečně tenká. Ale zatím jede naštěstí skvěle :puffy:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Fénix » 08 čer. 2005, 19:31

Včera právě Honza Klouček popisoval, jak občas z některých plánů vyleze ale totálně jiná dýmka :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Plány a náčtrty dýmek

Příspěvekod Michal Hubacz » 17 čer. 2005, 07:39

petr píše:Ahoj lidi mohl bi mi někdo poradi nějakou internetovou stránku kde jsou k stáhnutí plány(náčrty) dýmek???? :roll:


Něco mě napadlo. Když fotím dýmky na Etrafiku tak do detailní fotky umisťuji i boční pohledy dýmek. Ke každé z těchto dýmek existují rozměry takže šikovný člověk si ji laickým způsobem může vytisknout a na kopírce upravit do patřičné velikosti. Lepší způsob by bylo natažení obrázku do vektorového programu a obtáhnout křivkama. Pokud by tato možnost využití fotek někoho zajímala, mohu nabídnout archivované fotky v černobílém provedení. Předpokládám že pro získání tvaru černobílé provedené (stupně šedi) stačí.:))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Plány a náčtrty dýmek

Příspěvekod Milos Cerman » 17 čer. 2005, 22:35

petr píše:Ahoj lidi mohl bi mi někdo poradi nějakou internetovou stránku kde jsou k stáhnutí plány(náčrty) dýmek???? :roll:


No pokud nechceš vyrobit přímo klasickej tvar, postačí ti kus papíru a obyčekná fixa.
Maluj, čmárej, a až si budeš myslet, že se ti líbí, vezmi kus přířezu, a namaluj přímo na dřevo. Když se ti vejde na přířez už svrtanej, a s náustkem, pusť se do díla :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků