Barva dýmky - co je přípustné a co už ne?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Jakou barvu jsem ochoten tolerovat u dýmky?

Jen přírodní odstíny dřeva
2
6%
I moření, ale jen teplé a neutrální tóny
14
44%
I neprůhledný povrch, ale jen teplé barvy nebo šedou a černou
8
25%
Cokoliv, hlavně když není moje
8
25%
 
Celkem hlasů : 32

Barva dýmky - co je přípustné a co už ne?

Příspěvekod rour » 17 kvě. 2005, 15:51

Byv označen za " i takého" :lol: :P :lol: :P
(viz http://dymka.net/bb/viewtopic.php?t=575&postdays=0&postorder=asc&start=60), slepil jsem malé hlasování.
Na mnoha místech v mnoha tématech zaznívají hodnocení, co je dýmka, co už ne, za co by se měli tvůrci trestat, co je nepřijatelné, co naprosto ne, jaká barva, jaký povrch, jaký tvar...
Přiznám se, že já uznávám naprostou svobodu a nejen v dýmkách a jejich barvách, tvarech a texturách. (Samozřejmě svobodu takovou, která nenarušuje svobodu druhých).
Hlavně aby se to neloupalo, ne?
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Nevill » 17 kvě. 2005, 15:54

To je taková naprosto subjektivní záležitost, každému se prostě líbí něco jiného, hlavně když se líbí tobě, ne? :wink:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Alferi » 17 kvě. 2005, 16:55

Moje estetické cítění je schopné přijmout kdekerou výtvarnou rozkošatělost, takže mi navrhované možnosti moc nevyhovují.

Momentálně se chystám na facelift něcojakorustik namodro (neviděli jste někdo modré, popř. azurové mořidlo?) a dýmku á la Vladimír Boudník (na to se těším obzvlášť :idea: ).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod piter » 17 kvě. 2005, 17:00

Ja muzu klasiku drevo ci moreni (teple barvy), z lakovanych pouze cerne (tato barva se mi na dymce libi hodne, je to velmi elegantni)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dick » 17 kvě. 2005, 17:02

Jsem konzervativní. Takže pro mě je nejhezčí kresba dřeva i mořeného nebo černá.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 17 kvě. 2005, 17:03

Alferi píše:Moje estetické cítění je schopné přijmout kdekerou výtvarnou rozkošatělost, takže mi navrhované možnosti moc nevyhovují.

Momentálně se chystám na facelift něcojakorustik namodro (neviděli jste někdo modré, popř. azurové mořidlo?) a dýmku á la Vladimír Boudník (na to se těším obzvlášť :idea: ).


Explosionalistická dýmka...? To zní věru zajímavě... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 kvě. 2005, 17:06

Mám rád přírodní dřevo, moření může být i tmavší, ale aby byla ještě vidět struktura dřeva. Nemám rád lakované, ale - proti gustu žádný dišputát :lol:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 17 kvě. 2005, 17:08

Nebráním se ničemu, ale z obyčejového hlediska se nejvíc kloním ke klasickým tmavě mořeným dýmkám. Ale mám i jednu černou, zálusk jsem měl na peterson Racing green a líbí se mi i některé šílenosti typu Tex Paronelli.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod forgi » 17 kvě. 2005, 17:52

Tu sa dá ťažko zovšeobecňovať. Ja preferujem fajky v prírodných farbách. Najkrajšie sú také kde je nádherná kresba dreva a k tomu je prispôsobený tvar fajky. Ak však drevo nemá dobrú kresbu, tak mi nevadí že je farbené a inak vylepšované. Naopak niektoré fajky z dobrého dreva podivných tvarov len za cenu originality nemusím. Pre mňa je najdôležitejšie aby sa z nej dobre fajčilo, ale samozrejme musí sa mi aj páčiť.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod POGO » 17 kvě. 2005, 22:03

Tíhnu spíše ke klasickým tvarům a přírodním povrchům,můžou být mořeny slabě i na tmavo.Přesto jsem si pořídil i černě lakovanou dýmku a v budoucnu si myslím že nějakou tu zvláštnost si pořídím. :roll:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Qido » 18 kvě. 2005, 08:09

Alferi píše:Momentálně se chystám na ... dýmku á la Vladimír Boudník.


Tak na tu jsem opravdu zvědav! Jinak preferuju tvary, barvy a povrchy přírodní - kouření dýmky pokládám za činnost, která se s umělostí, nablýskaností a řvavostí těžko snáší - ale u jiných toleruju všechno. Už jsem viděl jednoho postaršího turistu s dýmkou, která měla průhledný náústek a zbytek byl jasně žlutej, a taky to šlo. Že byla cítit jako normální dýmka, ji na jednu stranu zlidštilo, na druhou to byl zvláštní kontrast: u takové exotiky bych se nedivil, kdyby to vydávalo "vůni" ředida či spáleného leteckého benzínu nebo kdyby to občas začalo blikat a hrát "happy birthday to you".
Poté, co jsem strávil tohle, už mě snad nezabije ani Porsche design.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jana » 18 kvě. 2005, 08:22

Nejradši mám úpravu, která nechá vyniknout dřevu, ale jinak "připouštím" i variantu černýho laku. Ale kouřit bych z toho nemusela :oops:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod dick » 18 kvě. 2005, 12:15

Jo a nemám rád lakovaný lesklý povrchy. Mám z toho nepříjemný pocit v ruce. Když z ní ale nekouřím, tak může být :wink:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod forgi » 18 kvě. 2005, 15:17

Dnes som našiel toto a nevyzerá to zle.( teda až na tú striebornú)
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Graveir » 18 kvě. 2005, 15:50

No ja dal sice treti moznost, ale mam vyhrady. Mam rad dymky prirodni, voskovane, ale lakovane zcela nezatracuji, zalezi na provedeni. Ty lakovane barvou beru treba ty cerne ze serie Nocturno, tusim ze od Cavichi. Mozna v nejake barve ala orech ci neco tmave rudeho-hnedeho...jinak nic...videl jsem i ruzne fajky v barvach az duhovych ci pastelova modra ci zelene a ruda a to bylo dooost otresny.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků