Reklamace suchého tabáku

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 čer. 2005, 07:47

Milos Cerman píše:Celá tahle diskuze se začíná zvrhávat do nesmyslnýho směru.
Nejde tady přece o barvu piškotů anebo papírovýho kapesníku. Zabarvení papíru mě přesvědčuje o tom, že nějakej extrakt - je mi jedno jakej - tam vzniká, a udrží se uschovanej v tom piškotu, anebo kapesníku. Kapesník zahodím, a příště použiju čistej. Piškot dám příště do tabáku i s tím sajrajtem. Ten extrakt (abych nemusel používat znova slovo "sajrajt") jako každá organická látka může podlehnout mikrobiálnímu napadení. Nejsem přehnanej hygianik, ale zbytečně riskovat nemusím ! :smoke5:


Máte pocit, že sdělování osobních zkušenností s keramikou, které zrovna nekorespondují s Vašim přesvědčením používání kapesníku je zvrhávání diskuse do nesmyslného směru..?:)) To o čem Vás přesvědčuje zabarvení kapesníku víme, takže já bych dal prostor i druhé straně a zeptal se těch co používají keramiku zda mají podobné zkušennosti i s ní.... Třeba se dozvíme jak se extrakty projevují na keramice a jakých neduhů bychom se měli vyvarovat právě od těch co keramiku používají. Nicméně pokud se Vám zdá tento stav diskuse nesmyslný, nikdo Vás nemůže donutit se jí účastnit..:))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Fénix » 16 čer. 2005, 08:11

Já tedy opět musím souhlasit s Milošem. Sice kapesník nasává "sajrajt" (stejně jako vodu při zvlhčování) lépe než piškot, ale v principu tam asi rozdíl nebude. protože když jsem vyndal z tabáku piškot, byl stejně zahnědlý jako kapesník. Taky stejně smrděl/voněl jako kapesník. Tzn jsou v něm a) nějaké organické složky, které hrozí plísní b) aromatické látky z předchozího tabáku hrozící ovlivnit tabák nově zvlhčovaný.

Tedy neříkám ani že tam zanese plíseň, ani že ovlivní nový tabák, ale že tam prostě JE taková možnost, a to při absenci jakékoliv výhody mi prostě nedává důvod ho používat, když mám k dispozici geniálně jednoduchý kapesník.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tuton » 16 čer. 2005, 08:24

Ja tedy, kdyz jsem zvlhcoval tabak pomoci piskotu, pouzil piskot tak, aby nedoslo k jeho primemu kontaktu s tabakem. Do plechovky jsem vlozil vicko z jine mensi plechovky a piskot polozil do toho vicka. Mozna se tak snizila ucinnost celeho procesu, ale piskot urcite nic z tabaku nenasal a ani barvu nezmenil.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Šimi » 16 čer. 2005, 11:30

Když jsem začal uvažovat o použití piškotu, napadlo mě stejné řešení, jak zabránit jeho styku s tabákem.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod messin » 16 čer. 2005, 11:47

Já bez problémů používám piškot a styk se všemi druhy tabáku mu toleruju neb nejsem xenofobní :D :D :D
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 čer. 2005, 13:00

Dneska jsem mluvil s dymkarem z Brna, ktery pouziva jenom piskoty jiz delsi dobu. Dava je primo do tabaku bez podlozky a to jak do aromatiku tak do latakie a vubec mu nechytaji zadnou barvu. Vzdy po pouziti z nich setre drobna smitka z tabaku a vlhci vyhradne destilovanou vodou. Vlhceni piskotu probiha kolem 7 minut. Vse funguje bez problemu, zadne nezadouci ucinky.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod piter » 16 čer. 2005, 13:18

Budu se opakovat, ale ja take zadnou negativni zkusenost s piskoty nemel . . . . Akorat teda pouzivam (spis jen z principu) zvlast piskoty na latakie a aromatiky . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rour » 16 čer. 2005, 14:32

Používám keramiku ke zvlhčení už dlouho. Keramická tělíska mám tři, získal jsem je tak, že jsem koupil na ulici dvě keramická srdíčka a jedno sluníčko, čímž jsem přispěl postiženým nebo tak něco (po 20 Kč). Všechny tři kousky keramiky jsou z jedné strany glazované, takže nepřicházejí do styku s tabákem. Do vody je namočím asi tak dvě hodiny před použitím, ale možná by stačilo i kratší dobu, nezkoušel jsem to. Keramika nasaje dostatek mohy, aby po osušení ubrouskem a umístění do těsné dózy na povrch tabáku zvlhčila obsah ze stavu "už je to moc suché ke kouření" na "je to akorát" při množství cca 100 g a to vše asi za 18 hodin, stejnoměrně v celém objemu, bez promíchávání. Keramické tělísko nepřenáší prakticky žádné pachy, přesněji řečeno po vyndání z dovlhčeného tabáku má nepatrnou vůni okolí, ve kterém působilo, ale po novém namočení už není prakticky nic cítit. Používám výhradně destilovanou vodu. Kdyby se mi zdálo, že se objevují na keramice nežádoucí plísně, vyvařím ji v destilované vodě.
Shrnutí: použití keramického tělíska, které nepříjde do přímého kontaktu s tabákem, je ideální.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod rour » 16 čer. 2005, 14:46

A teď jak uchovávám zásoby tabáku, které kouřím zřídka nebo jsem je ještě nenačal:
Tabák v jakémkoliv balení (tobolky otevřené či neotevřené, plech načatý i vakuovaný...) mám v dostatečně velké plastové bedně (v mém případě je malá, asi 10 litrů) s dobře těsnícím víkem. Uvniř je zvlhčovač, který se používá do humidorů doutníkových. Dá se lehce vyrobit vtlačením aranžérského florexu do libovolné krabičky a seříznutím. Zvlhčovač by měl mít objem asi 0,5 % z celé nádoby, kde udržuje vlhkost. Zvlhčovač plním poprvé 40% roztokem propylénglykolu v destilované vodě a pak asi tak jednou týdně (závisí to na frekvenci otvírání bedny) doplňuji 1%ním roztokem propylénglykolu ve vodě. Udržuje se takto relativní vlhkost asi 70%.
Tabáky jsou vždy v perfektním stavu, vlhké přesně ke kouření.
Umístěním tabáku v jakémkoliv stavu dovniř se po určité době dostane do perfektní kondice. Pro ilustraci - v neotevřené tobolce asi za měsíc, v otevřené asi za týden. Pro plech platí delší doby.
Howgh.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 čer. 2005, 14:51

rour píše:A teď jak uchovávám zásoby tabáku, které kouřím zřídka nebo jsem je ještě nenačal:
Tabák v jakémkoliv balení (tobolky otevřené či neotevřené, plech načatý i vakuovaný...) mám v dostatečně velké plastové bedně (v mém případě je malá, asi 10 litrů) s dobře těsnícím víkem. Uvniř je zvlhčovač, který se používá do humidorů doutníkových. Dá se lehce vyrobit vtlačením aranžérského florexu do libovolné krabičky a seříznutím. Zvlhčovač by měl mít objem asi 0,5 % z celé nádoby, kde udržuje vlhkost. Zvlhčovač plním poprvé 40% roztokem propylénglykolu v destilované vodě a pak asi tak jednou týdně (závisí to na frekvenci otvírání bedny) doplňuji 1%ním roztokem propylénglykolu ve vodě. Udržuje se takto relativní vlhkost asi 70%.
Tabáky jsou vždy v perfektním stavu, vlhké přesně ke kouření.
Umístěním tabáku v jakémkoliv stavu dovniř se po určité době dostane do perfektní kondice. Pro ilustraci - v neotevřené tobolce asi za měsíc, v otevřené asi za týden. Pro plech platí delší doby.
Howgh.


Nestalo se ti že by ti v bedně s vlhčovačem chytla plechovka rez...?
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod rour » 16 čer. 2005, 15:04

Michal Hubacz píše:
Nestalo se ti že by ti v bedně s vlhčovačem chytla plechovka rez...?

Jednou, u odřené plechovky - ale jen zvenku, tak mi to bylo jedno. Plechovky pro každý případ prokládám ubrouskem, aby se neškrábaly :D (Myslím jako aby se neodřely vzájemným třením při manipulaci) :lol:
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 čer. 2005, 15:12

rour píše:
Michal Hubacz píše:
Nestalo se ti že by ti v bedně s vlhčovačem chytla plechovka rez...?

Jednou, u odřené plechovky - ale jen zvenku, tak mi to bylo jedno. Plechovky pro každý případ prokládám ubrouskem, aby se neškrábaly :D (Myslím jako aby se neodřely vzájemným třením při manipulaci) :lol:


Odřít se mohou při manipulaci před tím než je koupíš a pak mršky reznou. U tabáku s větším množství latakie mohou začít po delší době reznout i uvnitř, protože je latakie trošku agresivní.....
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod rour » 16 čer. 2005, 15:41

Michal Hubacz píše:
Odřít se mohou při manipulaci před tím než je koupíš a pak mršky reznou. U tabáku s větším množství latakie mohou začít po delší době reznout i uvnitř, protože je latakie trošku agresivní.....

Při teplotách okolo 20°C a vlhkosti 70% to není se rzí tak zlé...
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Michal Hubacz » 16 čer. 2005, 15:45

rour píše:
Michal Hubacz píše:
Odřít se mohou při manipulaci před tím než je koupíš a pak mršky reznou. U tabáku s větším množství latakie mohou začít po delší době reznout i uvnitř, protože je latakie trošku agresivní.....

Při teplotách okolo 20°C a vlhkosti 70% to není se rzí tak zlé...


No mě začaly reznout plechovky při pokojové teplotě a standardní pokojové vlhkosti..:)) Ale to už je dávno...
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Robur » 16 čer. 2005, 15:50

Michal Hubacz píše: U tabáku s větším množství latakie mohou začít po delší době reznout i uvnitř, protože je latakie trošku agresivní.....


A nejenom na plech, že jo? :wink:
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků