Reklamace suchého tabáku

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Reklamace suchého tabáku

Příspěvekod Petr Masný » 08 čer. 2005, 21:10

Poslední dobou se mi to stalo několikrát. A to nebyl žádný knastr, ale Peterson Sherlock Holmes a Larsenův Deligt. Čili jak plech, tak pouch.
Prodavačka mi na to sdělila, že za to nemůže a že když je to zalepený, nemůže to kontrolovat- a že mi to nevymění. Máte jiné zkušenosti?
Uživatelský avatar
Petr Masný
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 80
Registrován: 04 čer. 2005, 11:02
Bydliště: 34034 Plánice 87

Příspěvekod Milos Cerman » 08 čer. 2005, 21:51

Je to sice k nas***í, ale ta prodavačka má skoro pravdu.
Prostě se to stává. Tabák ale (většinou) snese navlhčení bez větší újmy na kvalitě.

Když se trošku pohrabeš staršími příspěvky, najdeš několik způsobů, jak vlhčit tabák, ale taky najdeš spoustu nadávek na netěsnost krabic a pytlíků.

Suchej tabák ale nekuř, pálí na jazyku a ani s jeho vůní nebudeš spokojenej ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Co dělat, když koupím tabák - a je vyschlý na troud

Příspěvekod Michal Hubacz » 08 čer. 2005, 21:53

Petr Masný píše:Poslední dobou se mi to stalo několikrát. A to nebyl žádný knastr, ale Peterson Sherlock Holmes a Larsenův Deligt. Čili jak plech, tak pouch.
Prodavačka mi na to sdělila, že za to nemůže a že když je to zalepený, nemůže to kontrolovat- a že mi to nevymění. Máte jiné zkušenosti?


Pokud byla plechovka bez vakua pak by to mela vymenit, u pouche to jde zjistit pred rozbaleni, melo by stacit zmacknout baleni tabaku. Osobne bych takove baleni jak plechovku tak pouch vymenil. U plechovky to muze byt zpusobeno spatnym zavakuovanim. Pokud lze vickem pootocit pak neni zavakuovana. Bohuzel pres veskere prelepky a kolek, ktere spojuji vicko s plechovkou je tato zkouska takrka nemozna bez jejich poskozeni. U pouche muze vyschnuti tabaku zpusobit i to ze je dlouho na sklade, pak uz staci jen mala netesnost a tabak postupne vyschne.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Milos Cerman » 08 čer. 2005, 22:16

Souhlasím.
Zrovna dneska (!) jsem si koupil KENTUCKY CLUB, Byl v akci - no nekup ho za 67,50! A i když byl na omak dobrej, nešustil, po otevření byl dost suchej. Přidal jsem mu papírovej kapesník smočenej ve vodě, a budu ho holt kouřit až tak v neděli. To už bude na 100% :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Michal Hubacz » 09 čer. 2005, 05:33

Milos Cerman píše:Souhlasím.
Zrovna dneska (!) jsem si koupil KENTUCKY CLUB, Byl v akci - no nekup ho za 67,50! A i když byl na omak dobrej, nešustil, po otevření byl dost suchej. Přidal jsem mu papírovej kapesník smočenej ve vodě, a budu ho holt kouřit až tak v neděli. To už bude na 100% :!:


Na omak se dá poznat tabák, ktery je vyschnutý na troud práve proto, že šustí. Pokud má v sobě nějakou vlhkost (byť pod normu) pak se to poznává těžko. Ona je taky otázka jakou správnou vlhkost má mít ten či onen tabák, aby byl v pořádku. Třeba takový HD Black&Bourbon nebo Black&Bright jsou tabáky, které jsou po rozbalení takřka mokré. Proti nim mohou jiné tabáky působit, že jsou vyschlé i když mají svou správnou vlhkost.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Milos Cerman » 09 čer. 2005, 06:40

Michal Hubacz píše:Na omak se dá poznat tabák, ktery je vyschnutý na troud práve proto, že šustí. Pokud má v sobě nějakou vlhkost (byť pod normu) pak se to poznává těžko. Ona je taky otázka jakou správnou vlhkost má mít ten či onen tabák, aby byl v pořádku. Třeba takový HD Black&Bourbon nebo Black&Bright jsou tabáky, které jsou po rozbalení takřka mokré. Proti nim mohou jiné tabáky působit, že jsou vyschlé i když mají svou správnou vlhkost.


Tak tohle tvrzení je poněkud zavádějící. To, že je některej tabák po otevření moc mokrej, to svědčí jenom o tom, že si výrobce uvědomuje, že časem vyschne i když je sebelépe zabalenej. Šustí tabák,kterej má hrubší řez. Některej tabák je i se sáčkem zalisovanej, a ten se tváří slušně. Co je "norma vlhkosti ?" Sice nevím, kolik % má bejt, ale záleží PŘEDEVŠÍM na tom, jaká vlhkost vyhovuje kuřákovi, a to je sakra rozdíl ! Znám lidi, kteří se divějí mému tabáku, prej je moc mokrej. Ale já raději snesu větší množství močky kterou vychlastá filtr, nežli pálení na jazyku !
Závěrem : TABÁK MÁ SPRÁVNOU VLHKOST JEN KDYŽ MĚ TO VYHOVUJE :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Michal Hubacz » 09 čer. 2005, 07:21

Milos Cerman píše:
Michal Hubacz píše:Na omak se dá poznat tabák, ktery je vyschnutý na troud práve proto, že šustí. Pokud má v sobě nějakou vlhkost (byť pod normu) pak se to poznává těžko. Ona je taky otázka jakou správnou vlhkost má mít ten či onen tabák, aby byl v pořádku. Třeba takový HD Black&Bourbon nebo Black&Bright jsou tabáky, které jsou po rozbalení takřka mokré. Proti nim mohou jiné tabáky působit, že jsou vyschlé i když mají svou správnou vlhkost.


Tak tohle tvrzení je poněkud zavádějící. To, že je některej tabák po otevření moc mokrej, to svědčí jenom o tom, že si výrobce uvědomuje, že časem vyschne i když je sebelépe zabalenej. Šustí tabák,kterej má hrubší řez. Některej tabák je i se sáčkem zalisovanej, a ten se tváří slušně. Co je "norma vlhkosti ?" Sice nevím, kolik % má bejt, ale záleží PŘEDEVŠÍM na tom, jaká vlhkost vyhovuje kuřákovi, a to je sakra rozdíl ! Znám lidi, kteří se divějí mému tabáku, prej je moc mokrej. Ale já raději snesu větší množství močky kterou vychlastá filtr, nežli pálení na jazyku !
Závěrem : TABÁK MÁ SPRÁVNOU VLHKOST JEN KDYŽ MĚ TO VYHOVUJE :!:


Nechytejme se za slovo pane kolego.::))) Normou vlhkosti jsem mel na mysli vlhkost tabaku pri jeho baleni. Je jasne ze u paklikoveho baleni tabak postupne ztraci vlhkost az vyschne uplne. U plechovkoveho baleni by se vlhkost samovolne ztracet nemela, mel jsem rozdelanych par petiletych plechovkovych tabaku a jejich vlhkost byla velmi dobra. Vlhky tabak s hrubsim rezem je na omak jiny nez tabak suchy na troud. Suchy tabak ma tendenci se lamat a nedrzi celistvost coz pri promnuti pakliku je podle meho nazoru poznat. S vasim nazorem, ze vlhkost je spravna tehdy kdyz mi vyhovuje samozrejme souhlasim. Suchy tabak se da zpetne dovlhcit, ale jak uz tady na jinem miste fora padlo z vice stran, neni to proste ono. Takze kdyz si necham tabak vyschnout z vlastniho zapricineni pak je to moje chyba a muzu si za to sam, pokud si ale kupuji tabak s vedomim ze bude vlhky az ho rozdelam a realita je jina, pak je to na vymenu.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Šimi » 09 čer. 2005, 07:22

Milos Cerman píše:...... já raději snesu větší množství močky kterou vychlastá filtr, nežli pálení na jazyku !
Závěrem : TABÁK MÁ SPRÁVNOU VLHKOST JEN KDYŽ MĚ TO VYHOVUJE :!:


Tímhle jsem se taky začal řídit. Moje dýmky vysychají často i několik dní a tak jim neuškodí trochu močkování. Hlavně, když nezůstane bahno v kotlíku. Tabák podezřívám z vysychání, jakmile mě začíná pálit na jazyku.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 09 čer. 2005, 08:08

Michal Hubacz píše:S vasim nazorem, ze vlhkost je spravna tehdy kdyz mi vyhovuje samozrejme souhlasim.


S tím se totiž nic jiného dělat nedá :lol: Šikovný politik dobře ovládá umění vložit co nejvíce hlášek podobného typu do nějakého kontroverzního textu, aby na pohled zvýšil jeho údernost. To samozřejmě není myšleno proti Milošovi, jen mě upoutala ta analogie :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 čer. 2005, 08:30

Tak mokrý kapesník jsem ještě neslyšel. Opravdu to funguje ????
Já to řeším již léta tak, že tak kápnu4-5 kapek ( úplně stačí ) nějakého cognacu nebo whiskey a vyhovuje mi to. Asi záleží na tom, za jak dlouho ten tabák vykouříš. Já mám 50g tak na 3 týdny až měsíc.

Milos Cerman píše:Souhlasím.
Zrovna dneska (!) jsem si koupil KENTUCKY CLUB, Byl v akci - no nekup ho za 67,50! A i když byl na omak dobrej, nešustil, po otevření byl dost suchej. Přidal jsem mu papírovej kapesník smočenej ve vodě, a budu ho holt kouřit až tak v neděli. To už bude na 100% :!:
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Milos Cerman » 10 čer. 2005, 20:38

Vojtěch Regazzo píše:Tak mokrý kapesník jsem ještě neslyšel. Opravdu to funguje ????


Tak to si piš, že to funguje :!:

Někdo doporučuje používání keramickejch "piškotů", teda kousku mokrý keramiky, zahrabaný do tabáku. To se mi ale nelíbí. Když použiješ pap.kapesník, tak ten je druhej den pěkně hnědej od toho tabáku. Papír vyhodíš, ale z tý keramiky to nedostaneš !

Já používám převařenou (vystydlou) vodu, ale jestli na kapesník použiješ whisku nebo něco jinýho, taky to jde :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 10 čer. 2005, 20:42

Milos Cerman píše: Když použiješ pap.kapesník, tak ten je druhej den pěkně hnědej od toho tabáku.


A nenatáhne ten kapesním aroma a chutě z tabáku ven?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 10 čer. 2005, 20:47

To víš, že se ten šnuptychl trochu navoní, ale je to lepší, nežli kapky vody anebo jiný tekutiny. Ty tam dělají daleko větší neplechu :!:
Naopak, vlhkej tabák daleko líp rozvine vůni, suchej nevoní skoro vůbec. Nemlvím o latakii, ta je cejtit jak suchá, tak mokrá :!: :!:
Naposledy upravil Milos Cerman dne 10 čer. 2005, 20:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 10 čer. 2005, 20:47

Milos Cerman píše:Tak to si piš, že to funguje :!:
Někdo doporučuje používání keramickejch "piškotů", teda kousku mokrý keramiky, zahrabaný do tabáku. To se mi ale nelíbí. Když použiješ pap.kapesník, tak ten je druhej den pěkně hnědej od toho tabáku. Papír vyhodíš, ale z tý keramiky to nedostaneš !
Já používám převařenou (vystydlou) vodu, ale jestli na kapesník použiješ whisku nebo něco jinýho, taky to jde :!: :!: :!:

Co takhle zkusit keramzit místo kapesníku :?: Já to nemám teď na čem zkusit.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Michal Hubacz » 10 čer. 2005, 20:47

Milos Cerman píše:
Vojtěch Regazzo píše:Tak mokrý kapesník jsem ještě neslyšel. Opravdu to funguje ????


Tak to si piš, že to funguje :!:

Někdo doporučuje používání keramickejch "piškotů", teda kousku mokrý keramiky, zahrabaný do tabáku. To se mi ale nelíbí. Když použiješ pap.kapesník, tak ten je druhej den pěkně hnědej od toho tabáku. Papír vyhodíš, ale z tý keramiky to nedostaneš !

Já používám převařenou (vystydlou) vodu, ale jestli na kapesník použiješ whisku nebo něco jinýho, taky to jde :!: :!: :!:


Co je špatného na hnědé barvě na keramice..? Pokud používám pro jeden druh tabáku jeden kousek keramiky čemu případné mírné zabarvení piškotu vadí??
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 35 návštevníků


cron