Piskajici naustek

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Piskajici naustek

Příspěvekod jech » 02 črc. 2005, 17:55

Vazeni,

potreboval bych vasi radu. Koupil jsem si u jednoho ceskeho vyrobce dymku a objednal jsem si ji bez filtru. Bezne tento vyrobce prodava s filtrem.

Dymka vypada moc pekne, ale naustek je jako by k teto dymce nepatril. To ze je to standardni naustek poupraveny k dane dymce by me az tak nevadilo, ale vnitrni cast naustku zustala tak jak byla z tovarny. S rovnym celem. Snazil jsem se udelat zkoseni, tak jak si myslim, ze by to melo byt, dovnitr do naustku, ale bud jsem pouzil spatny uhel nebo nevim, proste naustek mi zacal piskat. Jasne, ze kdyz je dymka s tabakem, tak to neni slyset, ale bez tabaku to slyset. Je to takovy zvuk jako z te psi pistalky. Ted mam strach jit do parku, aby vsichni psi nepribehli :lol:
Muzete mi nekdo poradit? Mate s takovym naustkem zkusenost? Jak vy resite rovne celo u naustku? Ted jsi nejsem jisty, jestli jsem to pojmenoval spravne. Mozna se to jmenuje cep - ta cast, kde normalne byva filtr.

Dekuji za napady.

Jech.
Uživatelský avatar
jech
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 50
Registrován: 23 bře. 2005, 21:45
Bydliště: Israel

Příspěvekod tuton » 02 črc. 2005, 20:14

Mne takhle piska prazdna Paronellka. Protoze ale pri koureni uvedeny jev mizi, tak to neresim :-D
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Re: Piskajici naustek

Příspěvekod Simon » 02 črc. 2005, 21:14

jech píše:Vazeni,

potreboval bych vasi radu. Koupil jsem si u jednoho ceskeho vyrobce dymku a objednal jsem si ji bez filtru. Bezne tento vyrobce prodava s filtrem.

Dymka vypada moc pekne, ale naustek je jako by k teto dymce nepatril. To ze je to standardni naustek poupraveny k dane dymce by me az tak nevadilo, ale vnitrni cast naustku zustala tak jak byla z tovarny. S rovnym celem. Snazil jsem se udelat zkoseni, tak jak si myslim, ze by to melo byt, dovnitr do naustku, ale bud jsem pouzil spatny uhel nebo nevim, proste naustek mi zacal piskat. Jasne, ze kdyz je dymka s tabakem, tak to neni slyset, ale bez tabaku to slyset. Je to takovy zvuk jako z te psi pistalky. Ted mam strach jit do parku, aby vsichni psi nepribehli :lol:
Muzete mi nekdo poradit? Mate s takovym naustkem zkusenost? Jak vy resite rovne celo u naustku? Ted jsi nejsem jisty, jestli jsem to pojmenoval spravne. Mozna se to jmenuje cep - ta cast, kde normalne byva filtr.

Dekuji za napady.

Jech.


pokud se dobre pamatuju, tak na naustku je vzdycky a vsechno jen rovne, tak nevim co ses tam snazil zkosit ... a uz vubec nechapu proc
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 02 črc. 2005, 21:29

ad naustek: pripojuji se k Simonovi

ad piskani: to mi take obcas nektera dymka delava - ovsem imho piskani neni zapricineno naustkem, ale samotnou drevenou dymkou (troubeli a hlavickou) - piskaly totiz kdyz jsem tuto cast profukoval pri koureni . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Piskajici naustek

Příspěvekod jech » 02 črc. 2005, 21:53

Simon píše:pokud se dobre pamatuju, tak na naustku je vzdycky a vsechno jen rovne, tak nevim co ses tam snazil zkosit ... a uz vubec nechapu proc


Jak mi bylo receno i jak jsem si overil praxi, tak dymky bez filtru by mely mit cep v naustku lehce zkoseny - vnitrni kraj - jakoby kuzel ve smeru do naustku. To aby dym sel rovne a nikde se nekroutil. V idealnim pripade by mel jit dym z hlavicky primou cestou do naustku - kanal by mel byt v idealnim pripade rovny a mel by drzet osu dymky. Vyzkousejte s cisticem - pokud lehce projde az do hlavicky, tak je to dobre a kdyz je jeste naustek lehce zkoseny, aby hrana naustku nedelala schodek, tak je to jeste lepsi ;-)

Musim rict, ze po zkoseni se dymka kouri daleko lepe a hlavne susseji.
Zkuste se podivat ve svych dymkach bez filtru - pokud jsou rekneme z tech lepsich, tak by to mit mely. Jestli se me to podari vyfotit, tak sem hodim foto.

Jech.
Uživatelský avatar
jech
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 50
Registrován: 23 bře. 2005, 21:45
Bydliště: Israel

Příspěvekod jech » 02 črc. 2005, 21:55

piter píše:
ad piskani: to mi take obcas nektera dymka delava - ovsem imho piskani neni zapricineno naustkem, ale samotnou drevenou dymkou (troubeli a hlavickou) - piskaly totiz kdyz jsem tuto cast profukoval pri koureni . . .


Lelikoz jsem zkousel piskani bez halvicky, tak muj pripad to nebude. Proste piska naustek. Pri koureni to nedela, protoze taham pomalu a do naustku nefoukam (teda jestli tak jen velmi slabe).

Jech.
Uživatelský avatar
jech
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 50
Registrován: 23 bře. 2005, 21:45
Bydliště: Israel

Re: Piskajici naustek

Příspěvekod Simon » 02 črc. 2005, 22:19

jech píše:
Simon píše:pokud se dobre pamatuju, tak na naustku je vzdycky a vsechno jen rovne, tak nevim co ses tam snazil zkosit ... a uz vubec nechapu proc


Jak mi bylo receno i jak jsem si overil praxi, tak dymky bez filtru by mely mit cep v naustku lehce zkoseny - vnitrni kraj - jakoby kuzel ve smeru do naustku. To aby dym sel rovne a nikde se nekroutil. V idealnim pripade by mel jit dym z hlavicky primou cestou do naustku - kanal by mel byt v idealnim pripade rovny a mel by drzet osu dymky. Vyzkousejte s cisticem - pokud lehce projde az do hlavicky, tak je to dobre a kdyz je jeste naustek lehce zkoseny, aby hrana naustku nedelala schodek, tak je to jeste lepsi ;-)

Musim rict, ze po zkoseni se dymka kouri daleko lepe a hlavne susseji.
Zkuste se podivat ve svych dymkach bez filtru - pokud jsou rekneme z tech lepsich, tak by to mit mely. Jestli se me to podari vyfotit, tak sem hodim foto.

Jech.


nemam to ani na jedne ze svych 3 bezfiltrovek a ani na jednom ze svych 2 nastavcu do filtrove komory ... a nikde sem o tom ani necetl. nerikam ze to nefunguje, ale imho je to zbytecny, v idealnim pripade je totiz kourovod v naustku jen primym pokracovanim kourovodu z hlavicky, takze tenhle vynalez pak ztraci veskery smysl
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dick » 02 črc. 2005, 22:32

Do filtrovek je vetšinou možno dát redukci s chladičem ( který se dá vydat) a pak to obvzkle nepíská. Já si jednu redukci upravil ( převrtal ) pro meerschaum filtry 6mm. :D
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 03 črc. 2005, 19:40

To máš tak, filtrovka je prostě konstruovaná na kouření s filtrem.
Můžeš filtr nahradit " vložkou ", teda kouskem materiálu s dírkou, abys rozbil ten volnej prostor ve filtrový komoře.
Anebo můžeš prostě použít filtr. Jestli nechceš uhlíkovej, kterej sežere i trochu parfému, použij papírovej anebo balzovej ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 03 črc. 2005, 20:58

trochu odbíháme od tématu, protože tady se jedná o bezfiltrovku
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 04 črc. 2005, 06:56

Fénix píše:trochu odbíháme od tématu, protože tady se jedná o bezfiltrovku


No jó, já si to blbě přečetl :oops:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků