HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Tvoří se karbon stejně rychle u různých tabáků

Ano
3
10%
Ne
11
37%
Nevím
16
53%
 
Celkem hlasů : 30

HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

Příspěvekod Šimi » 10 črc. 2005, 10:32

Když jsem začal kouřit různé tabáky v jim určených dýmkách, všiml sem si, že ne každý tabák dělá karbon stejně rychle. U nekterých tabáků (HD BB) jako by mi ani žádný nevznikal. Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších a vyhulenějších :lol: kolegů, zda mají nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu.

Dík
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 črc. 2005, 10:39

Šimi píše:Když jsem začal kouřit různé tabáky v jim určených dýmkách, všiml sem si, že ne každý tabák dělá karbon stejně rychle. U nekterých tabáků (HD BB) jako by mi ani žádný nevznikal. Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších a vyhulenějších :lol: kolegů, zda mají nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu.

Dík


Já si myslím, že čím tmavší a černější tabák ( Luxury Bland .....), tím tvoří více karbonu. Jemné aromatiky Sweet Kilarney ..... jej téměř netvoří. Jsem zvědav na názory ostatních.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod ms » 10 črc. 2005, 10:41

podla mna tvoria karbon tabaky bohate na virginiu ciste a bez prisad
prisady ovplivnuju ,horenie tabaku,-chemicky proces pri ktorom vznika dym voda atd. a medzi nimi aj karbon-uhlik cim viac prisad tim sa meni sposob horenia a tym aj usadzovanie karbonu. :smoke3:
Uživatelský avatar
ms
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp. 2004, 17:02

Příspěvekod bigdragon » 10 črc. 2005, 10:42

Mě netvoří karbon žádný tabák, ale není se čemu divit při mé frekvenci kouření :?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

Příspěvekod POGO » 10 črc. 2005, 10:44

Šimi píše:Když jsem začal kouřit různé tabáky v jim určených dýmkách, všiml sem si, že ne každý tabák dělá karbon stejně rychle. U nekterých tabáků (HD BB) jako by mi ani žádný nevznikal. Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších a vyhulenějších :lol: kolegů, zda mají nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu.

Dík


Zdá se mi že hlavně latakiové směsi dosti rychle a dobře vytvářejí karbonovou vrstvu.Ale zakuřovat dýmku latakií a pak překuřovat,je trochu řehole. :twisted:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Re: HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

Příspěvekod Milos Cerman » 10 črc. 2005, 13:52

Šimi píše:...nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu. Dík


Pokud vím, tak většina kuřáků se karbonu zbavuje jak jen může :wink:
Ale když o něj extra stojíš : Vytvoření karbonový vrstvy (při zakuřování) podporuje t.zv. "zakuřovací pasta" , kterou se vymazává nová hlavička. Tyhle pasty často používají jako pojidlo med, někdy cukr, kterej po vyhoření právě snadno tvoří tu černou, lesklou karbonovou vrstvu, o kterou tolik stojíš.
Dýmku, kde chceš uytvořit čerstvej karbon můžeš znovu vymazat = teda směsí na bázi medu + nějakýho černidla.
Eventuelně skus pořádně ocukrovanej tabák :!: :smoke5: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 črc. 2005, 14:38

Já tedy nevím, ale žádnej med, alkohol apod., bych do dýmky necpal a nechal bych to na přírodě.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Milos Cerman » 10 črc. 2005, 15:21

Vojtěch Regazzo píše:Já tedy nevím, ale žádnej med, alkohol apod., bych do dýmky necpal a nechal bych to na přírodě.


Já s tebou souhlasím, ale tyhle zakuřovací hmoty skoro všechny firmy používají.
Tady platí : Hlavně nepřehánět !!! Ostatní se snese :!: :lol: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 10 črc. 2005, 15:30

Mě připadá, že nejvíc tvoří karbon výrazné aromatiky. Ale vrstvičku mám i v burley dýmce, takže asi nějaké zásadní rozdíly tam nebudou...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Graveir » 14 črc. 2005, 20:43

Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Milos Cerman » 14 črc. 2005, 20:52

Fénix píše:Mě připadá, že nejvíc tvoří karbon výrazné aromatiky. Ale vrstvičku mám i v burley dýmce, takže asi nějaké zásadní rozdíly tam nebudou...


No právě, výrazný aromatik bývá často doslazenej, ať medem anebo přímo sušeným ovocem... :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Michal Hubacz » 14 črc. 2005, 21:48

Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


Ono to puvodne neni hlavne na samostatne koureni ale jako ingredience k michani vlastnich smesi.:))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Graveir » 14 črc. 2005, 21:59

Michal Hubacz píše:
Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


Ono to puvodne neni hlavne na samostatne koureni ale jako ingredience k michani vlastnich smesi.:))


ale je to dost dobry michale... "ktera zkusi nechce jinak" :lol:
Je to jeste lepsi nez balkan...

tak me napada ze by se s ni dobre napancoval mb plumcake aby mel ty spravne grady... :twisted:

kdyzbych na to sel od lesa...tak nc ve me vyvoalava predstavu modre ci modrofialove barvy, tak pure latakia tmave zelenou ci teple hnedou...
Naposledy upravil Graveir dne 14 črc. 2005, 22:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod piter » 14 črc. 2005, 22:04

Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


ted si tak rikam je to urcite carbon? neni to treba jen cerne svinstvo, ktere je zapricineno vlastnostmi tabaku (jeho uzenim)?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Graveir » 14 črc. 2005, 22:17

piter píše:
Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


ted si tak rikam je to urcite carbon? neni to treba jen cerne svinstvo, ktere je zapricineno vlastnostmi tabaku (jeho uzenim)?

nene...vim to dle vzhledu a dle tooh, kolik toho svinstva za tepla jeste slo vytrit z dymky a nebyla to mocka...je to mozny ze je to z uzeni, ale to tomu nebrani...jestli splodiny z doutnani se usadi na tabaku a pak na dymce nebo jen z tabaku na dymce...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků