Hápův rustik/sandblast

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Simon » 01 srp. 2005, 10:23

mycroft píše:Samozřejmě netuším jak to dělá. Hodně so mi to líbí, zvlášť u Bromdenovy dýmky, kterou mu Háp dělal na zakázku z plateaux a je na ní vidět opravdu nádherná reliéfní straight grain kresba.
Představuju si tu metodu asi tak, že má malou trysku (asi jako vysoušečku u zubaře) v ruce a fičí na to něco měkčího než písek (pohanku, brierový piliny, co já vim...).
Osobně preferuju dýmky hladké, ale každopádně tento Hápův povrch pro mé oko vysoko převyšuje běžné rustiky i pískování. Těším se, že ho budu mít doma a doufám, že nezůstane jen u jednoho. :)


tak to nedela ... se zbytkem souhlasim, ... bezny rustik nemuzu, pisek malokdy, ale ten hapuv povrch se mne libi temer na kazde dymce
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mycroft » 01 srp. 2005, 10:56

Simon píše:
mycroft píše:Samozřejmě netuším jak to dělá. Hodně so mi to líbí, zvlášť u Bromdenovy dýmky, kterou mu Háp dělal na zakázku z plateaux a je na ní vidět opravdu nádherná reliéfní straight grain kresba.
Představuju si tu metodu asi tak, že má malou trysku (asi jako vysoušečku u zubaře) v ruce a fičí na to něco měkčího než písek (pohanku, brierový piliny, co já vim...).
Osobně preferuju dýmky hladké, ale každopádně tento Hápův povrch pro mé oko vysoko převyšuje běžné rustiky i pískování. Těším se, že ho budu mít doma a doufám, že nezůstane jen u jednoho. :)


tak to nedela ... se zbytkem souhlasim, ... bezny rustik nemuzu, pisek malokdy, ale ten hapuv povrch se mne libi temer na kazde dymce

:) Tak pak už mě napadá jen kartáč. Kotoučovej rejžák. :D
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Simon » 01 srp. 2005, 11:49

mycroft píše:
Simon píše:
mycroft píše:Samozřejmě netuším jak to dělá. Hodně so mi to líbí, zvlášť u Bromdenovy dýmky, kterou mu Háp dělal na zakázku z plateaux a je na ní vidět opravdu nádherná reliéfní straight grain kresba.
Představuju si tu metodu asi tak, že má malou trysku (asi jako vysoušečku u zubaře) v ruce a fičí na to něco měkčího než písek (pohanku, brierový piliny, co já vim...).
Osobně preferuju dýmky hladké, ale každopádně tento Hápův povrch pro mé oko vysoko převyšuje běžné rustiky i pískování. Těším se, že ho budu mít doma a doufám, že nezůstane jen u jednoho. :)


tak to nedela ... se zbytkem souhlasim, ... bezny rustik nemuzu, pisek malokdy, ale ten hapuv povrch se mne libi temer na kazde dymce

:) Tak pak už mě napadá jen kartáč. Kotoučovej rejžák. :D


povery :) uz nevyvracim nebo to jeste nekdo uhadne :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 01 srp. 2005, 12:13

mycroft píše: :) Tak pak už mě napadá jen kartáč. Kotoučovej rejžák. :D


To je i můj tip :) I když původně jsem si myslel že do toho fakt něčím reje. IMO na to nic nestříká, ten povrch je něčím škrábaný
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 01 srp. 2005, 12:21

:lol: :wink:

No mi osobne (co jsem mel jeho dymky s timto povrchem v ruce) se tato uprava moc nelibi a pripadne radsi budu volit klasickej rustik nebo klasickej pisek (ten Hap dela nebo ne?) Tyka se to pouze meho vkusu, jinak uznavam ze je velmi originalni a vynalezavy. Hlavne se mi nelibi jedna vec, ktera je zapricinena onim postupem, ovsem tu nebudu priblizovat . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mathias Sandorf » 01 srp. 2005, 13:53

piter píše::lol: :wink:

No mi osobne (co jsem mel jeho dymky s timto povrchem v ruce) se tato uprava moc nelibi a pripadne radsi budu volit klasickej rustik nebo klasickej pisek (ten Hap dela nebo ne?) Tyka se to pouze meho vkusu, jinak uznavam ze je velmi originalni a vynalezavy. Hlavne se mi nelibi jedna vec, ktera je zapricinena onim postupem, ovsem tu nebudu priblizovat . . .


Proč ne? Já osobně mám rád povrch hladkej, ale tahle úprava mě nadchla, čili bych rád slyšel i nějaké mínusy (mimo vzhledu, který je pro každého jinak přitažlivý)
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Simon » 01 srp. 2005, 14:00

Mathias Sandorf píše:
piter píše::lol: :wink:

No mi osobne (co jsem mel jeho dymky s timto povrchem v ruce) se tato uprava moc nelibi a pripadne radsi budu volit klasickej rustik nebo klasickej pisek (ten Hap dela nebo ne?) Tyka se to pouze meho vkusu, jinak uznavam ze je velmi originalni a vynalezavy. Hlavne se mi nelibi jedna vec, ktera je zapricinena onim postupem, ovsem tu nebudu priblizovat . . .


Proč ne? Já osobně mám rád povrch hladkej, ale tahle úprava mě nadchla, čili bych rád slyšel i nějaké mínusy (mimo vzhledu, který je pro každého jinak přitažlivý)


minus neni zadnej a proti hladkemu jen plusy, lepe se chladi(=mene zahriva) a nemusis se o nej tak starat(oboji plati i pro pisek a rustik)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 01 srp. 2005, 14:38

minus neni zadnej a proti hladkemu jen plusy, lepe se chladi(=mene zahriva) a nemusis se o nej tak starat(oboji plati i pro pisek a rustik)[/quote]

Podle meho to ma 1 minus. A sice, že nevidiš kresbu dřeva. Stejne je tomu u černých dýmek.
To povazuji za minus.
Kdyz ma dymka krasnou kresbu, kocham se ji i behem koureni.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Simon » 01 srp. 2005, 14:43

Vojtěch Regazzo píše:Podle meho to ma 1 minus. A sice, že nevidiš kresbu dřeva. Stejne je tomu u černých dýmek.
To povazuji za minus.
Kdyz ma dymka krasnou kresbu, kocham se ji i behem koureni.


kresbu dreva samozrejme vidis ... a to lepe nez u pisku a dokonce si ji muzes i ohmatat :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dick » 01 srp. 2005, 14:48

Ono tady jde ( jako ostatně u spousty věcí) proti sobě praktičnost povrchu a "krásno dřeva". Já sice občas tvrdím, že dýmka je "jen" prostředek-nástroj pro požitek :wink:, ale pak podlehnu stejně nějaké pro kresbu dřeva či tvar :oops:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 68
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 01 srp. 2005, 14:51

Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Podle meho to ma 1 minus. A sice, že nevidiš kresbu dřeva. Stejne je tomu u černých dýmek.
To povazuji za minus.
Kdyz ma dymka krasnou kresbu, kocham se ji i behem koureni.


kresbu dreva samozrejme vidis ... a to lepe nez u pisku a dokonce si ji muzes i ohmatat :)


Tak to si asi špatně rozumíme.
Přikladám 2 stejné dýmky s různými povrchy.
Já osobně vidím kresbu dřeva jen u toho hladkého povrchu.
Možná každý považujeme za kresbu dřeva něco jiného.
http://www.etrafika.cz/win.cs/dymky/bc_cobra_deluxe.jpg
http://www.etrafika.cz/win.cs/dymky/bc_cobra_sablee.jpg
Naposledy upravil Vojtěch Regazzo dne 01 srp. 2005, 14:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod dick » 01 srp. 2005, 14:54

Krásnej nápis PRODANO :wink:
:shock: příspěvek zmizel
Naposledy upravil dick dne 01 srp. 2005, 14:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 68
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 01 srp. 2005, 14:55

tak u tvaru "kobra" se mi teda víc líbí ten sandblast...nějak mi to k tomu líp sedne... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod piter » 01 srp. 2005, 18:42

ad minus: jde jen o estetickou zalezitost, dale bych to nerozvadel. Proste je to dalsi typ povrchu odlisny od rustiky / pisku, ktery si najde sve priznivce, ale stejne tak nekoho oslovovat nemusi.

ad cobra: mi se taky libi piskovana, holt tento povrch mam asi nejradsi :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 02 srp. 2005, 07:44

Vojtěch Regazzo píše:
Simon píše:
Vojtěch Regazzo píše:Podle meho to ma 1 minus. A sice, že nevidiš kresbu dřeva. Stejne je tomu u černých dýmek.
To povazuji za minus.
Kdyz ma dymka krasnou kresbu, kocham se ji i behem koureni.


kresbu dreva samozrejme vidis ... a to lepe nez u pisku a dokonce si ji muzes i ohmatat :)


Tak to si asi špatně rozumíme.
Přikladám 2 stejné dýmky s různými povrchy.
Já osobně vidím kresbu dřeva jen u toho hladkého povrchu.
Možná každý považujeme za kresbu dřeva něco jiného.
http://www.etrafika.cz/win.cs/dymky/bc_cobra_deluxe.jpg
http://www.etrafika.cz/win.cs/dymky/bc_cobra_sablee.jpg


mozna sis jen nevsiml ze celej tenhle thread i to o cem sem psal je ten hapuv specialni povrch, obrazek viz vyse ... a tam je kresba jasna, zretelna i hmatatelna ... narozdil od te piskovane kobry
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků