Hápův rustik/sandblast

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod mycroft » 29 črc. 2005, 09:26

vicomt píše:Souhlasím! Tuším, že asi budu chtít pískovanou. Stejně ale hrozí, že hlasování o těch třech modelech dopadne opět velmi těsně...

Je pravda, že právě Háp je na pískovaný kousky opravdu machr.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Simon » 29 črc. 2005, 10:50

mycroft píše:
vicomt píše:Souhlasím! Tuším, že asi budu chtít pískovanou. Stejně ale hrozí, že hlasování o těch třech modelech dopadne opět velmi těsně...

Je pravda, že právě Háp je na pískovaný kousky opravdu machr.


na pisek ani tak ne, spis ten jeho ani pisek, ani rustik, to je bomba

Obrázek
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mycroft » 29 črc. 2005, 11:07

Simon píše:
mycroft píše:
vicomt píše:Souhlasím! Tuším, že asi budu chtít pískovanou. Stejně ale hrozí, že hlasování o těch třech modelech dopadne opět velmi těsně...

Je pravda, že právě Háp je na pískovaný kousky opravdu machr.


na pisek ani tak ne, spis ten jeho ani pisek, ani rustik, to je bomba

Obrázek

Právě to jsem měl na mysli. :)
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Nevill » 29 črc. 2005, 11:34

Počkám až jak bude vypadat ten výsledný tvar, ale tahle jeho spešl povrchová úprava se mi rozhodně líbí... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Fénix » 29 črc. 2005, 15:31

mycroft píše:Právě to jsem měl na mysli. :)


Tahle metoda myslím Hápa dobře proslavuje. Je to vlastně rustik, který imituje sandblast, ale přitom se k tomu rustiku hlásí. Velice specifické a velice pěkné :puffy:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 30 črc. 2005, 09:04

Fénix píše:
mycroft píše:Právě to jsem měl na mysli. :)


Tahle metoda myslím Hápa dobře proslavuje. Je to vlastně rustik, který imituje sandblast, ale přitom se k tomu rustiku hlásí. Velice specifické a velice pěkné :puffy:


rustik to samozrejme neni ... rustik se dela nezavisle na kresbe dreva, proste dira do fajfky kdekoliv se zamane, tahle metoda funguje stejne jako piskovani, cili odstraneni mekkych casti dreva a ponechani tech tvrdych. Rozdil proti pisku je ten, ze tohle neni delany piskem :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 30 črc. 2005, 09:49

Simon píše:
Fénix píše:
mycroft píše:Právě to jsem měl na mysli. :)


Tahle metoda myslím Hápa dobře proslavuje. Je to vlastně rustik, který imituje sandblast, ale přitom se k tomu rustiku hlásí. Velice specifické a velice pěkné :puffy:


rustik to samozrejme neni ... rustik se dela nezavisle na kresbe dreva, proste dira do fajfky kdekoliv se zamane, tahle metoda funguje stejne jako piskovani, cili odstraneni mekkych casti dreva a ponechani tech tvrdych. Rozdil proti pisku je ten, ze tohle neni delany piskem :)


No nevím, podle mě je rozdíl mezi rustikem a sandblastem zaprvé v použité technice (rydlo vs. písek) a teprv potom v čemkoli jiném... ale to je čistě terminologická otázka :)
Spíš mám pochyby o tom, jestli tento "sandblast" opravdu kopíruje kresbu a tedy tvrdost dřeva. Osobně jsem neviděl dost Hápových dýmek s tímto povrchem abych to mohl posoudit, ale nezdá se mi to. IMHO je výhoda této metody právě v tom, že dokáže udělat dokonalý "sandblast" i z dýmky s úplně nevhodnou kresbou.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 30 črc. 2005, 11:34

Fénix píše:
Simon píše:
Fénix píše:
mycroft píše:Právě to jsem měl na mysli. :)


Tahle metoda myslím Hápa dobře proslavuje. Je to vlastně rustik, který imituje sandblast, ale přitom se k tomu rustiku hlásí. Velice specifické a velice pěkné :puffy:


rustik to samozrejme neni ... rustik se dela nezavisle na kresbe dreva, proste dira do fajfky kdekoliv se zamane, tahle metoda funguje stejne jako piskovani, cili odstraneni mekkych casti dreva a ponechani tech tvrdych. Rozdil proti pisku je ten, ze tohle neni delany piskem :)


No nevím, podle mě je rozdíl mezi rustikem a sandblastem zaprvé v použité technice (rydlo vs. písek) a teprv potom v čemkoli jiném... ale to je čistě terminologická otázka :)
Spíš mám pochyby o tom, jestli tento "sandblast" opravdu kopíruje kresbu a tedy tvrdost dřeva. Osobně jsem neviděl dost Hápových dýmek s tímto povrchem abych to mohl posoudit, ale nezdá se mi to. IMHO je výhoda této metody právě v tom, že dokáže udělat dokonalý "sandblast" i z dýmky s úplně nevhodnou kresbou.


no vzhledem k tomu ze vim jak to dela a jednu takovou dymku mam doma tak ti muzu garantovat ze tahle metoda respektuje linii dreva stejne jako sandblast. cili kresba musi byt vhodna, stejne vhodna jako u piskovani.
cili to co pises jako vyhodu neplati

tim "tohle" v posledni vete - nebyl myslen rustik ale ten hapuv povrch
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 30 črc. 2005, 13:33

Simon píše:no vzhledem k tomu ze vim jak to dela a jednu takovou dymku mam doma tak ti muzu garantovat ze tahle metoda respektuje linii dreva stejne jako sandblast. cili kresba musi byt vhodna, stejne vhodna jako u piskovani.
cili to co pises jako vyhodu neplati


tak to je zajímavé... i když potom už oproti písku nevidím výhodu (možná náklady na pískovačku?). Podle mě to musí být o dost pracnější a hezčí než klasický sandblast to takly není (čistě moje cítění).
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 30 črc. 2005, 13:36

Fénix píše:
Simon píše:no vzhledem k tomu ze vim jak to dela a jednu takovou dymku mam doma tak ti muzu garantovat ze tahle metoda respektuje linii dreva stejne jako sandblast. cili kresba musi byt vhodna, stejne vhodna jako u piskovani.
cili to co pises jako vyhodu neplati


tak to je zajímavé... i když potom už oproti písku nevidím výhodu (možná náklady na pískovačku?). Podle mě to musí být o dost pracnější a hezčí než klasický sandblast to takly není (čistě moje cítění).


je to jiny, struktura povrchu je jina nez u pisku, pisek narusi castecne i tvrde drevo, hapova metoda ne ... cili na nektere dymce (a pro nekoho) je to proste hezci
a piskovacka je levna zalezitost.
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod carolco » 30 črc. 2005, 13:41

stale visi vo vzduchu otazka, ako to vlastne robi? mozete niekto vysvetlit?
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 30 črc. 2005, 15:24

carolco píše:stale visi vo vzduchu otazka, ako to vlastne robi? mozete niekto vysvetlit?


no ja to vim, ale prozradit to nemuzu, je to hapovo know how o ktery se puvodne nechtel moc delit

presne tohle:
http://www.hap-pipes.com/detail.php?cs&id=741 .. je moje dymka, v realu vypada vyrazne lip nez na fotkach a diky hap-peterson systemu i neskutecne dobe a susse kouri. kazdopadne s timhle povrchem to neni moje posledni dymka.

tahle dymka vznikla tak, ze hap delal tu 74ku a nejak se zamyslel a dole to vic ubral .... a pak z toho udelal takovy masivni lodni kyl(na fotkach neni prilis videt)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tomsoyer » 30 črc. 2005, 15:52

Simon píše:http://www.hap-pipes.com/detail.php?cs&id=741 .. je moje dymka, v realu vypada vyrazne lip nez na fotkach

moc krásná dýmka jak tou úpravou tak i tvarem :shock:
Moc ti jí závidím je prostě úžasná.
Jinak si myslim, že tato hapova technika má výhodu oproti klasickému sanblastu, který je tvořen opískováním tu, že je dělaná ručně - čili citlivěji může reagovat na kresbu dřeva a dýmka pak vypadá ještě lépe a zajímavěji jako je ta zmíněná na obrázku.
A díky tomu také více může nechat vyniknout a nebo naopak potlačit kresbu na určitých částech dýmky, než jen u prostého pískování.
Toť můj názor - pokud se mýlím tak mě simone oprav, když víš jak to dělá :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Simon » 30 črc. 2005, 16:17

tomsoyer píše:
Simon píše:http://www.hap-pipes.com/detail.php?cs&id=741 .. je moje dymka, v realu vypada vyrazne lip nez na fotkach

moc krásná dýmka jak tou úpravou tak i tvarem :shock:
Moc ti jí závidím je prostě úžasná.
Jinak si myslim, že tato hapova technika má výhodu oproti klasickému sanblastu, který je tvořen opískováním tu, že je dělaná ručně - čili citlivěji může reagovat na kresbu dřeva a dýmka pak vypadá ještě lépe a zajímavěji jako je ta zmíněná na obrázku.
A díky tomu také více může nechat vyniknout a nebo naopak potlačit kresbu na určitých částech dýmky, než jen u prostého pískování.
Toť můj názor - pokud se mýlím tak mě simone oprav, když víš jak to dělá :wink:


muze ... ale u piskovani se taky muzes prizpusobit drevu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mycroft » 01 srp. 2005, 10:09

Samozřejmě netuším jak to dělá. Hodně so mi to líbí, zvlášť u Bromdenovy dýmky, kterou mu Háp dělal na zakázku z plateaux a je na ní vidět opravdu nádherná reliéfní straight grain kresba.
Představuju si tu metodu asi tak, že má malou trysku (asi jako vysoušečku u zubaře) v ruce a fičí na to něco měkčího než písek (pohanku, brierový piliny, co já vim...).
Osobně preferuju dýmky hladké, ale každopádně tento Hápův povrch pro mé oko vysoko převyšuje běžné rustiky i pískování. Těším se, že ho budu mít doma a doufám, že nezůstane jen u jednoho. :)
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků