Kouření bez filtru

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Fénix » 26 srp. 2004, 11:38

Filrt měním (všechny druhy) hned po prvním kouření, v nouzi raději dýmám bez filtru než s použitým.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Radka » 26 srp. 2004, 11:45

Taky používám filtr vždy jen jednou, pak jde do koše.
Uživatelský avatar
Radka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 54
Registrován: 17 srp. 2004, 16:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuton » 26 srp. 2004, 11:48

Ja uz filtr nemel v dymce hodne dlouho. Asi to zas nekdy vyzkousim. Kdyz uz ale filtr, tak urcite po JEDNOM pouziti vyhodit. Taky si myslim, ze dymka upravena na pouziti s filtrem se muze klidne kourit i bez nej.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 11:51

ad tuton : Může, já kouřím dýmky s otvorem na filtr bez filtru i bez toho náhradního nesmyslu a v pohodě.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 26 srp. 2004, 12:24

Nooo, že bych se polepšil a přestal být čuně?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod gandalfino » 26 srp. 2004, 13:04

Co myslíte že je lepší (= větší požitek): kouřit filtrovou dýmku bez vloženého filtru, nebo bezfiltrovou dýmku?
Zatím mi na to nikdo nedal jednoznačnou odpověď. Jedna autorita tvrdí, že je lepší bezfiltrová dýmka, protože je kouř chutnější; jiný říká, že je lepší filtrová (ale bez vloženého filtru), protože má chladnější kouř (který se ochladí při rozpínání ve filtrové komoře).
Máte nějaké vlastní zkušenosti? Já zkoušel obojí a zatím je to nerozhodně... ale každopádně se bezfiltrovky líp čistí. :wink:
Uživatelský avatar
gandalfino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 11 srp. 2004, 13:10
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tuton » 26 srp. 2004, 13:11

gandalfino píše:Máte nějaké vlastní zkušenosti? Já zkoušel obojí a zatím je to nerozhodně...


Tak co si s tim lames hlavu, kdyz je to nerozhodne :-).
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod gandalfino » 26 srp. 2004, 13:21

tuton píše:
gandalfino píše:Máte nějaké vlastní zkušenosti? Já zkoušel obojí a zatím je to nerozhodně...


Tak co si s tim lames hlavu, kdyz je to nerozhodne :-).


No, to je jako když bych si nacpal dvakrát Hamilton a jednou by mě zkosil a podruhý by byl naprosto OK. - Taky by to bylo nerozhodně, ale stejně bych nad tím zapřemýšlel... a chtěl bych dělat ještě nějaká kontrolní měření... :lol:
Uživatelský avatar
gandalfino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 11 srp. 2004, 13:10
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tuton » 26 srp. 2004, 13:27

gandalfino píše:No, to je jako když bych si nacpal dvakrát Hamilton a jednou by mě zkosil a podruhý by byl naprosto OK. - Taky by to bylo nerozhodně, ale stejně bych nad tím zapřemýšlel... a chtěl bych dělat ještě nějaká kontrolní měření... :lol:


To by nebylo nerozhodne, ale prumerne 8).

Kontrolni mereni vsak jiste nebudou na zavadu :D .
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 26 srp. 2004, 14:35

gandalfino píše:Co myslíte že je lepší (= větší požitek): kouřit filtrovou dýmku bez vloženého filtru, nebo bezfiltrovou dýmku?
Zatím mi na to nikdo nedal jednoznačnou odpověď. Jedna autorita tvrdí, že je lepší bezfiltrová dýmka, protože je kouř chutnější; jiný říká, že je lepší filtrová (ale bez vloženého filtru), protože má chladnější kouř (který se ochladí při rozpínání ve filtrové komoře).
Máte nějaké vlastní zkušenosti? Já zkoušel obojí a zatím je to nerozhodně... ale každopádně se bezfiltrovky líp čistí. :wink:


Někdo (myslím, že Lester) kdysi psal, že z filtrovek by se mělo kouřit s filtrem, nebo nástavcem, protože vlhkost kondenzuje v prázdné filtrové komoře a je neúměrně nasávána briarem. Když ji pak nenecháte rozdělanou hodně vyschnout, tak časem zkysne.

Teď si sice beru cizí slova do úst, ale věřil bych tomu a chovám se podle toho. Nedá zase tolik práce si dát do komory na filtr nástavec :wink:. Já ale radši kouřím s filtrem :P .

Taky bych řek, že dýmka je zvyklá na určitý styl kouření. A kouření bez filtru a s filtrem se dost liší. Já s filtrem bafám jinak než bez filtru. Prostě si myslím, že střídání stylů (stejně jako tabáků) dýmce nedělá dobře :? .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod POGO » 26 srp. 2004, 19:24

Co se týká použivání filtrů versus chuť tabáku byl bych pro kouření bez filtru.Snad jen silnější tabáky by mne asi dostaly.Ale schopnost pohltit močku,zvlášť u uhlíkáčů je dost dobrá.A srkat kondenzát během kouření je hodně hnusný.Myslím si že i znečištění je o mnoho menší.A tím i kratší doba mezi jednotlivými kouřeními.Já zásadně nechávám nejméně dva dny. :shock:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Jaroslav » 27 srp. 2004, 04:46

Když si v obchodě vybírám dýmku, tak vždy raději sáhnu po dýmce, která má prostor na filtr. Popravdě je to jedno z kriterií, která mám při výběru dýmek.
No a k samotnému kouření S nebo BEZ. Tak já to prakticky dělím podle momentální nálady, ale v poslední době je to asi tak, že když dýmám a u toho ještě něco dělám (nejčastěji tedy na PC), tak každopádně dávám filtr - kouření je pro mě z hlediska kontroly klidnější. Naopak když jsem někde sám, mám dost času se věnovat pouze dýmce a dýmání a do ruky už neberu nic jiného (ani knihu, ....), tak to bez filtru. Mám lepší možnost sám sebe i dýmku kontrolovat a tak chuťově i požitkem neubližovat ani jednomu z nás.
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod Milos Cerman » 29 srp. 2004, 13:21

POGO píše:Já zásadně nechávám nejméně dva dny. :shock:


Jestli je příjemnější kouřit s filtrem anebo nahoře bez, záleží na šmaku každého tabáku. V neposlední řadě taky na jazyku kuřáka, ale rozhodně to neplatí vždy stejně.
Cos se týče vysychání dýmky, to záleží mimo jiné na počasí, na stavu zakouření (stará dýmka vysychá rychleji), a na tabáku, který byl v dýmce naposled. Nejlepší je si před novým nacpáním k dýmce čuchnout. Když nesmrdí, tak je vyschlá, a není co řešit. - - - Použitej filtr smrdí vždycky, i když některé firmy doporučují jeho znovupoužití. Já myslím, že je to jen reklamní tah, který má opticky zlevnit již tak drahý filtr.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

filtr..ano či ne??

Příspěvekod Libor » 29 srp. 2004, 17:44

Ahoj všem :) ,
kouřím dýmku již řadu let. Když jsem začínal, pořídil jsem si tehdy levnější dýmku. Protože jsem tehdy s výběrem dýmky neměl žádné zkušenosti, vybral jsem si dýmku jen dle jejího vzhledu. Pozdzěji jsem zjistil, že má špatně navrtaný kouřovod, který nešel až do dna...tato dýmka mě cca po 3 letech zkysla :( Dnes kouřím především dýmky, které mají otvor na filtr, který jsem dříve poctivě používal, ale po čase jsem zkusil, zapálit si dýmku bez filtru. Moje zjištění bylo šokující :shock: Vychutnal jsem si totiž absolutní chuť tabáku :) . Co se týče srážení tzv. "močky"...mohu sám za sebe říci, že s tím nemám nijak velké problémy :wink: ...dokonce mohu říci, že mám dojem, že dýmka "močkovala" více s používáním filtrů, než bez nich :( Proto jsem od používání filtrů upustil :oops: Padl zde názor, že dýmka je takto vystavena rychlejšímu riziku "zkysnutí" Mohu říci, že dýmky bez filtru kouřím jič cca 7 let a žádná mě následkem nepoužíváním filtrů, nezkysla. :)..možná proto, že je pravidelně čistím. Muhu potvrdit i jiný fakt a to ten, že se mě bez filtru dýmka lépe kouří, má lepší tah a plnější kouř :) Ale toto je subjektivní, jen chci říci, že mě filtry nevyhovují. Zastávám názor, že do jedné dýmky patří jeden tabák, dýmka tak po vyčištění a oddechu i po dlouholetém kouření voní příslušným tabákem a má stále chuť po příslušném tabáku. :) ...přeji chladný kouř
Uživatelský avatar
Libor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp. 2004, 20:34
Bydliště: Sumperk

Příspěvekod POGO » 29 srp. 2004, 19:48

Zkoušku čichem jsem ve svých úplných začátcích vůbec nepoužíval.Ale s četností kouření jsem si ji tak nějak už taky vžil,i když u dýmek které jsem několik dní nekouřil ji moc nepoužívám. :) Co se týká znovupoužití fitru jsem pochopil hned poprvé že ten kus smradlavýho válečku patří jedině do koše. :P
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků