Klouček vs. Jirsa

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Klouček vs. Jirsa

Příspěvekod Darkstar » 23 srp. 2005, 08:44

bromden píše:
mycroft píše:1. Peterson (58)
2. BPK (41)
3. JanPipes (27)
4. Jirsa (26)
5. Stanwell (19)

Naprosté vítězství Petersonu, silná pozice BPK a vcelku dost Stanwell-ek mne nepřekvapuje... co mne překvapilo dost je vítězství Kloučka nad Jirsou (jehož dýmky tvoří třetinu sortimentu každé trafiky...)...


Urcite s mym nazorem nebude souhlasit Simon a mnoho dalsich, ale pan Kloucek je cenove vyhodnejsi. Ja osobne jsem s Klouckovkama velmi spokojeny.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 23 srp. 2005, 08:53

Já mám 2 Jirsovky a 1 Klouckovku. Vse v relaci kolem 3000,- Kč a musím zde verejne prohlasit, ze chutove, kresbou dreva, zpracovanim apod., u mne vede na plny care p. Kloucek.
Neni to alespon u mne zpusobeno financni castkou, ale jen praxi a poctem vykourenych dymek vyse uvedenych vyrobcu.
Tot tedy muj prispevek.
Jestli je do tohoto threadu OT, tak se predem omlouvam, ale chtel jsem navazat na prispevek Darkstara.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Simon » 23 srp. 2005, 09:25

Darkstar píše:Urcite s mym nazorem nebude souhlasit Simon a mnoho dalsich, ale pan Kloucek je cenove vyhodnejsi. Ja osobne jsem s Klouckovkama velmi spokojeny.


bavime se o jakych dymkach? ty nejlevnejsi, nebo kvalitou srovnatelne nebo to nejlepsi co kazdy z nich ma?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mycroft » 23 srp. 2005, 09:33

Podle mého názoru je to nižší cenou Kloučkova lowendu (500-700). Pokud vím Jirsa začíná až od tisícovky.

Poprosil bych ale srovnávací debatu KloučekxJirsa přesunout jinam.
Dík
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Fénix » 23 srp. 2005, 09:40

Jirsu nemám, ale chystám se něj, zatím mám nejvíc chuť na rustikovaného mobydicka. Od Kloučka mám rustikovaný low end a jsem s ním velmi velmi spokojen. Je to pěkná i kvalitní dýmka, navíc z extra lehkého briaru. Klasický tvar, klasická úprava, žádné napáleniny a chladný suchý kouř.
Mezi dražšími kousky bych si ale vybíral poměrně těžko. Jsou to často klády a ani tvarově mi jich moc nesedí, výjimky by se ale našly. Pěkné zrno, ale taky za dost penízů.
Od Jirsy jsem zatím "tu lepší" produkci nepotkal tak nemohu soudit.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Darkstar » 23 srp. 2005, 09:49

Simon píše:bavime se o jakych dymkach? ty nejlevnejsi, nebo kvalitou srovnatelne nebo to nejlepsi co kazdy z nich ma?


Simone, ja myslel tu klasiku za petikilo. Kdyz si vezmes srovnani s BPK, tak Kloucek je kvalitnejsi a pro zacatecniky jsou to dymecky jako stvorene. Ono vyssi cenove relace - ja uz si precetl hodne nazoru a plne souhlasim, ze bych z drazsich dymek ( cca 2500 - 5000 ) Kloucka nevolil, spis bych se uz asi priklanel ke Krskovi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod tomsoyer » 23 srp. 2005, 09:53

Já se také na Jirsu také v nejbližší době chystám, bohužel zatím od něj nic nevlastním.

Kloučkovku mám na latakii je to lowend na zakázku - částečný rustik voskovaný carnaubou a jsem také velice spokojen.
Nenapaluje se, má chladý kouř a výborně se drží v zubeh.
Je to moje nejoblíbenější dýmka. Poměr - kvalita : cena je prostě skvělí.
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Simon » 23 srp. 2005, 09:54

Darkstar píše:
Simon píše:bavime se o jakych dymkach? ty nejlevnejsi, nebo kvalitou srovnatelne nebo to nejlepsi co kazdy z nich ma?


Simone, ja myslel tu klasiku za petikilo. Kdyz si vezmes srovnani s BPK, tak Kloucek je kvalitnejsi a pro zacatecniky jsou to dymecky jako stvorene. Ono vyssi cenove relace - ja uz si precetl hodne nazoru a plne souhlasim, ze bych z drazsich dymek ( cca 2500 - 5000 ) Kloucka nevolil, spis bych se uz asi priklanel ke Krskovi.


s tim vicemene i souhlasim
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 23 srp. 2005, 09:55

tomsoyer píše:Já se také na Jirsu také v nejbližší době chystám, bohužel zatím od něj nic nevlastním.

Kloučkovku mám na latakii je to lowend na zakázku - částečný rustik voskovaný carnaubou a jsem také velice spokojen.
Nenapaluje se, má chladý kouř a výborně se drží v zubeh.
Je to moje nejoblíbenější dýmka. Poměr - kvalita : cena je prostě skvělí.


IMHO je divny resit pomer kvalita:cena u osobnich zalib, ale kazdej sme jinej ze :wink:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Darkstar » 23 srp. 2005, 10:05

Ja osobne pouzivam Klouckovy dymecky na cundry, jsou to takove "pracovni" dymky a muzu je nosit klidne i po kapsach.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod tomsoyer » 23 srp. 2005, 10:12

Simon píše:
tomsoyer píše:Já se také na Jirsu také v nejbližší době chystám, bohužel zatím od něj nic nevlastním.

Kloučkovku mám na latakii je to lowend na zakázku - částečný rustik voskovaný carnaubou a jsem také velice spokojen.
Nenapaluje se, má chladý kouř a výborně se drží v zubeh.
Je to moje nejoblíbenější dýmka. Poměr - kvalita : cena je prostě skvělí.


IMHO je divny resit pomer kvalita:cena u osobnich zalib, ale kazdej sme jinej ze :wink:

No já bych také nejraději neřešil tu cenu, ale jen kvalitu a co se mi líbí, bohužel, ale věc se má tak, že jsem potřeboval dýmku na latakii a momentálně moje finanční situace není nějak růžová :cry:
Splácení úvěrů do toho oprava automobilu a pod... no a holt na záliby se už nedostává tolik.
Takže tím sem chtěl pouze vyjádřit, že za tu cenu je to opravdu dobrá dýmka a hlavně se mi líbí, a díky této ceně sem si jí mohl pořídit :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Darkstar » 23 srp. 2005, 10:22

Tom : Tak to ma byt :smoke1:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 23 srp. 2005, 10:40

No ja osobne bych si nekoupil Jirsovku ani Klouckovku. Jirsa se mi vubec nelibi a Kloucek . . . no mit kyty na dymkach za 3000+ je trochu moc :?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Darkstar » 23 srp. 2005, 10:43

piter píše:No ja osobne bych si nekoupil Jirsovku ani Klouckovku. Jirsa se mi vubec nelibi a Kloucek . . . no mit kyty na dymkach za 3000+ je trochu moc :?


No a o tom to forum vlastne je. Kdyz to neznam, muzu se bud chybama pri nakupu poucit, ale stoji to tezke penize, nebo si precist toto forum a vyvarovat se chyb.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 23 srp. 2005, 11:05

Pokud jde o srovnání Jirsa vs. Klouček, mohu srovnat jen low-endové dýmky obou zmíněných výrobců - u mě tedy vede Jirsa.

Od Kloučka jsem koupil jednu pěknou dýmku, hezky se z ní kouří, jen byla bohužel lakovaná a ten lak musel dolů. Od Jirsy jsem nedávno pořídil už třetí dýmku, všechny naprosto bez problému. Jasně, můžu být trochu zaujatý, protože od Jirsy jsem kupoval svou první "pořádnou" dýmku, ale prostě mám ty jeho tvary a povrchy rád...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků