Tabakovy filtr

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Tabakovy filtr

Příspěvekod Jirkak » 28 srp. 2004, 06:19

Zdravim a píši prvni príspěvek po té co se mi podařilo zaregistrovat (ufff). Zkusil někdo filtr tabákový ? Proč je na začátku kouření dým studený, jemnější a správně vlhký ? Protože se filtruje přes neshořelý tabák. Jak to udělat, aby takový zůstal až do konce ? Zkuste můj objev a nacpěte do filtrového náustku lehce tak 1 g tabáku, ktery právě kouříite (pro experimentátory i jiného). Musíte zkouset průchodnost, aby ste si dýmku neucpali - proto píši lehce! Až vám bude odpor vyhovovat, nacpěte hlavní komoru a zapalte si. Po každém kouření to chce tabák z náústku měnit jinak se vám zanese dehtem, a nejen že přestane plnit svůj účel, ale i čištění bude mnohem nepříjemější. A co s filtrovacím tabákem po použití ?
Nejlepší asi vyhodit. Silnější povahy mohou smíchat s čerstvím a vykouřit. tak nepřijde žádný tabáček na zmar, ale...A i kdyz ho budete vyhazovat, cena 1 g, který se do náústku tak asi vejde je stejný jako jednoho uhlíkového filtru, a předpokládám, že mnohem menší než meršánů, balz...
Tak přeju dobrý oheň a napište zkušenosti, Dik Jirka
Jirkak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16 srp. 2004, 20:07
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Twineryy » 28 srp. 2004, 14:56

No tohle zkoušet fakt nebudu, nechám to na ostatních. Navíc já rád kouřím s uhlíkovým filtrem :) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 28 srp. 2004, 15:46

Mě připadá, že to musí mít pro dýmku stejný efekt, jako kdybys pravidelně dokuřoval jen třeba do poloviny hlavičky, jen ten vlhký tabák nezůstane nadně ale ve filtrové komoře. Též raději zkoušet nebudu :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 28 srp. 2004, 15:54

Fénix píše:Mě připadá, že to musí mít pro dýmku stejný efekt, jako kdybys pravidelně dokuřoval jen třeba do poloviny hlavičky, jen ten vlhký tabák nezůstane nadně ale ve filtrové komoře. Též raději zkoušet nebudu :)


z technickeho hlediska neni pro dymku imho mezi filtrem a tabakem ve filtrove komore zadny rozdil, proste je uplne jedno co do filtrove komory nacpes, vse co tam je nejakym zpousobem a s ruznou intezitou funguje temer stejne a dymku do dna dokouris tak jako tak....kazdopadne ja to taky testovat nebudu, mne to bez filtru chutna a pri nacpani tabaku do filtrove komory se to imho musi pomerne casto ucpavat
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Graveir » 28 srp. 2004, 21:51

No ono to nemusi byt tak zle...popisovany efekt, ktery je znat v prvni fazi koureni je mi velmi sympaticky. Navic jak tady lidickove narazite na "zamoreni" filtrove komory mockou, tak tabak se dle Jirkaka cpe do naustku a ne do troubele, takze by se to nemelo snad v takove mire kondenzovat prave tam, a sussi tabacek vlhkosti pojme docela dost... ale nechtel bych to dostavat z toho naustku, to teda ne :)
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Jana » 29 srp. 2004, 14:55

Já jsem spíš antifiltrák, takže to bude trochu zaujatý, ale ten nápad s vložením tabáku do náústku se mi moc nezdá. Je to náročný na čištění, pánbů ví, co to udělá s náústek a pro efekt chladnějšího kouření bych asi skutečně volila spíš použití klasickýho filtru. Navíc bych každopádně ten tabák už dál nepoužívala, protože v něm bude spousta usazenin z kouře a dostaneš se na úroveň vězeňskýho systému použití tabáku nejdřív na odvar, pak vysušení a vykouření. A to není zrovna my cup of the tea :?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Jirkak » 31 srp. 2004, 23:04

No tak to tak dobrý nápad asi není, pravidelně to dělat taky nebudu, ale nemuseli byste být apriori tak zaujatý dřív než to vyzkoušíte. No jo, holt to odporuje dýmkařské kultuře :roll: .

Fénix: Jako dokuřovat do půlky to není. Tabák je ve studenější části dýmky, proto se v něm sráží močka a tak plní svojí funkci. Když bude v hlavičce brzy se ohřeje a močkovat ti to bude až v troubeli, náústku a samozřejmě v puse :? Krom toho hlavička je široká takže kouř to časem má kudy "obejít" ke kanálku a filtrování se moc nekoná. Ale jo, na začátku kouření to tak funguje a proto je kouř tak příjemný a jemný, jak jsem už psal...

No jen počkejte až někdo začne vyrábět 9mm tabákové filtry a vy je budete ještě rádi kupovat :x J.
Jirkak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16 srp. 2004, 20:07
Bydliště: Choceň

Příspěvekod Jana » 01 zář. 2004, 07:55

Tabákový filtry 9 mm ? Doufám, že týhle budoucnosti se nedožiju :roll: Ne promiň, existuje i tabákový papír na balení cigaret, ale jen jako experiment, myslím že se nikdy nezačal oficiálně vyrábět.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 01 zář. 2004, 10:23

Jirkak píše:No tak to tak dobrý nápad asi není, pravidelně to dělat taky nebudu, ale nemuseli byste být apriori tak zaujatý dřív než to vyzkoušíte. No jo, holt to odporuje dýmkařské kultuře :roll: .

Fénix: Jako dokuřovat do půlky to není. Tabák je ve studenější části dýmky, proto se v něm sráží močka a tak plní svojí funkci. Když bude v hlavičce brzy se ohřeje a močkovat ti to bude až v troubeli, náústku a samozřejmě v puse :? Krom toho hlavička je široká takže kouř to časem má kudy "obejít" ke kanálku a filtrování se moc nekoná. Ale jo, na začátku kouření to tak funguje a proto je kouř tak příjemný a jemný, jak jsem už psal...

No jen počkejte až někdo začne vyrábět 9mm tabákové filtry a vy je budete ještě rádi kupovat :x J.


Však kdyby to byly opravdu filtry, tzn patrony, tak bych to klidně vyzkoušel, ale nechce se mi vytírat filtrovou komoru od zbytků nasáklého tabáku :? Nemáš s tím problémy?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jirkak » 02 zář. 2004, 22:45

Nemám, protože nejsem asi správně trpělivý dýmkař :lol: - Pravidelně to nedělám. Ale myslel jsem, že mezi Vámi bude někdo, kdo si ten úkon zamiluje :cry:
Jirkak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16 srp. 2004, 20:07
Bydliště: Choceň

Příspěvekod imagoo » 07 zář. 2004, 22:52

Dneska jsem v Brně v trafice na Poštovské u vchodu do Alfa pasáže objevil meerschaum filtry zn. Brebbia, ale měly průměr jen cca 5 mm - nevím, kam to je míněno nacpat - místo chladiče?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

mam vyskusane

Příspěvekod carolco » 08 zář. 2004, 07:34

hm, pripada mi zvlastne, ze takmer vsetci sa teoreticky zhodli na tom, ze "tabakovy filter" je blbost na kvadrat bez toho, aby ho vyskusali... otestoval som ho vcera len tak pre zaujimavost na D MM 965 a vysledok bol celkom zaujimavy aj pre mna, ktory filtre nepouzivam. a s cistenim az taky kapitalny problem naozaj nebol, dokonca i fajka to prezila v absolutnom zdravi a pohode.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 08 zář. 2004, 08:31

imagoo píše:Dneska jsem v Brně v trafice na Poštovské u vchodu do Alfa pasáže objevil meerschaum filtry zn. Brebbia, ale měly průměr jen cca 5 mm - nevím, kam to je míněno nacpat - místo chladiče?


Jo, je to místo chladiče. Třeba některý Chacomky s velkym chladičem jsou dělaný taky na tenhle filtr. Dělaj se i dýmky přímo na 6mm filtr. Kámoš si je kupoval v Anglii. U nás asi moc častý nejsou.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod LUBO » 08 zář. 2004, 08:34

pokial sa dobre pamatam, 6mm fajky mavaju aj japonci, niekde som to cital.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: mam vyskusane

Příspěvekod Simon » 08 zář. 2004, 08:43

carolco píše:hm, pripada mi zvlastne, ze takmer vsetci sa teoreticky zhodli na tom, ze "tabakovy filter" je blbost na kvadrat bez toho, aby ho vyskusali... otestoval som ho vcera len tak pre zaujimavost na D MM 965 a vysledok bol celkom zaujimavy aj pre mna, ktory filtre nepouzivam. a s cistenim az taky kapitalny problem naozaj nebol, dokonca i fajka to prezila v absolutnom zdravi a pohode.


ja sem to neodsoudil(a tusim nejsem sam), jen nejak nemam potrebu objetovat zbytecne dobrej tabak kdyz mne to stejne chutna nejvic bez filtru :)

...ale pro klid v dusi to asi zkusim, mm965 je asi dobrej kandidat na test, jdu do toho
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Facebook [bot] a 29 návštevníků