Tabakovy filtr

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Milos Cerman » 08 zář. 2004, 08:46

Filtry 6mm používají nejvíce italská firma SAVINELLI anebo BREBBIA. Dávají se také třeba do kukuřiček. Místo chladiče by se asi nevešly. Já mám ale některé staré dýmky převrtané na tenhle rozměr.
********
TABÁKOVÝ filtr ? Samozřejmě, že funguje. Tak se chová třeba konec doutníku, jako přirozený filtr. Musí fungovat velmi podobně jako BALZOVÝ FILTR, anebo PEPÍRIVÝ. Prostě téměř jakákoli překážka na sebe strhává močku (dehet).
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: mam vyskusane

Příspěvekod Fénix » 08 zář. 2004, 08:56

carolco píše:takmer vsetci sa teoreticky zhodli na tom, ze "tabakovy filter" je blbost na kvadrat


řekl kdo?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 08 zář. 2004, 10:58

.....já nevím, já jsem si tu kuriozitku uložil na horší časy.
Ale ještě ji mám ! Před chvílí jsem ji našel !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 08 zář. 2004, 13:31

tak sem to zkusil a musim rict, ze to neni spatnej napad, jeste to podrobim bedlivejsimu testovani...tabakovej filtr chut lehce zjemni, pobere mocku, ale jinak chut nezmeni, jako plus bych videl to, ze si kazdej udela tak silnej filtr jak zrovna potrebuje....autorovi napadu patri me diky
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 09 zář. 2004, 07:24

Tak mi to nedalo, a taky jsem nakonec tabákový filtr prubnul.
Podařilo se mi totiž zlomit doutníček, a tak jsem kus nacpal místo filtru.
Zatopil jsem tabákem DA VINCI. Je to taková docela příjemná voňavka. (med, červ. víno a burbon). Ne že by to nefiltrovalo, ale to čištění !
Krycí list doutníčku se mi přilepil na stěny, do rána pořádně přischnul, a držel, a držel. Musel jsem použít mosaznej kartáček na pistoli. Výsledek sice kladný, ale používat tenhle způsob nebudu !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tuton » 09 zář. 2004, 08:09

Milos Cerman píše:Tak mi to nedalo, a taky jsem nakonec tabákový filtr prubnul.
Podařilo se mi totiž zlomit doutníček, a tak jsem kus nacpal místo filtru.
Zatopil jsem tabákem DA VINCI. Je to taková docela příjemná voňavka. (med, červ. víno a burbon). Ne že by to nefiltrovalo, ale to čištění !
Krycí list doutníčku se mi přilepil na stěny, do rána pořádně přischnul, a držel, a držel. Musel jsem použít mosaznej kartáček na pistoli. Výsledek sice kladný, ale používat tenhle způsob nebudu !


Mam za to, ze k filtrovani se ma pouzit koureny tabak. Kryci list doutnicku si o prilepeni primo rikal. A cistit by se melo hned po koureni.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 09 zář. 2004, 08:14

Dík za upozornění, že mám čistit dýmku hned po dokouření. To jsem fakt nevěděl.
Stejně to ale víckrát skoušet nebudu. Mé zvědavosti jsem učinilzadost.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tuton » 09 zář. 2004, 08:27

Milos Cerman píše:Dík za upozornění, že mám čistit dýmku hned po dokouření. To jsem fakt nevěděl.
Stejně to ale víckrát skoušet nebudu. Mé zvědavosti jsem učinilzadost.


Nepodeziral jsem Te z neznalosti :oops: , ale to, ze list do rana prischnul, vypadalo, zes ucinil vyjimku.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Simon » 10 zář. 2004, 07:31

ja sem to zatim zkousel 2x a s cistenim zadny problemy, na dvakrat sem to trnem v pohode a vse vytahl...kdybych mel srovnat filtry, tak by u me asi vedl ten tabakovy, uz jen proto, ze se da pouzit i pro naturaly a latakie, coz se o vauenu rict neda.
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 10 zář. 2004, 14:48

Dneska jsem se konečně dostal k vyzkoušení - filtr z DTw . Bylo to dost zajímavé, budu to muset ještě vyzkoušet s jinými tabáky. Sice to víc štípe než uhlí (ale míň než nic!) a taky podle mě téměř nefiltruje nikotin. Ale kouř je určitě sušší než bez filtru a řekl bych, že chuť se nemění skoro vůbec! Zato vyndavání navlhlého tabáku je celkem humus, který mi moc k dýmce nesedí.
Když to shrnu, tak má tabákový filtr přednosti i chyby; prostě tak, jako jiné způsoby filtrování. Dokud nebudou papírové filtry, možná ho, v závislosti na dalších pokusech, občas použiju. Celkem určitě se ale stane častým hostem v mojí hand made, kam se kvůli upilovanému čepu nevejde normální filtr.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jirkak » 18 zář. 2004, 15:42

Tak se možná dočkám uznání ještě před smrtí, toho se plno reformátorů a vynálezců nedožilo :lol: (někdy jim tu smrt ještě přispíšili :( .
Nikotin to myslím fakt nefiltruje. Ten se samozřejmě neuvolňuje z tabáku který hoří, ale z toho který je pod tím. Stejně se asi může vyluhovat i z toho ve filtrové části pokud je kouř dost teplý.
No tak to jsem rád, že jsou slyšet od Vás taky nějaká pozitiva. Určitě je to takový kompromisní filtr. Určitě nezachycuje složité a jedovaté organické látky tak dobře jako aktivní uhí, ale právě proto také téměř nemění chuť.
Teď už jenom zbývá aby to někdo začal vyrábět (třeba já) v 9mm patronkách a zbohatnul na tom. Vzhledem k současnému sortimentu tabáků je to ale asi nereálné :roll:
Jirkak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16 srp. 2004, 20:07
Bydliště: Choceň

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků