Switch to full style
Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!
Téma uzamknuto

26 zář. 2005, 17:05

country píše:Příručka funguje a líbí se mně. Nikdo mi dosud neřekl, že dokuřování do dna (aby se močka z hlavičky odpařila) patří k "desateru" a že pokud tak nečiním, dýmku kazím a dělám z ní stoku... :oops:


No jak kdy. Když to budeš striktně dodržovat, tak taky mužeš pěkně systematicky opalovat dřevo kolem kanálku.

Tahle rada je pro začínající dýmkaře zavádějící, ba dokonce škodolibě sabotérská. Samozřejmě že je lepší dokouřit do dna. Ale .......

26 zář. 2005, 21:39

a obcas je to do dna spis muceni...ono jak kdy se to povede....pac ten humus po nekerych tabacich je desnej, obvzlast u aromatiku, s latakiema a neutralama tolik problemu nebyva...ale i zde jsou vyjimky.

27 lis. 2005, 10:17

country píše:....Nikdo mi dosud neřekl, že dokuřování do dna (aby se močka z hlavičky odpařila) patří k "desateru" a že pokud tak nečiním, dýmku kazím a dělám z ní stoku... :oops:


To se týká snad jenom toho kuřáka, kterej má jenom jednu dýmku.
Dýmka, která se ti nepodaří dokouřit "dodna" má v sobě víc močky, to je pravda, a proto vysychá dýl. Je ale otázka, jestli je lepší močku nechat o den - dva dýl vysychat, anebo ji "vysušit" a tak vlastně vykouřit.
Tady je možná stopa ke změnám chuti některých tabáků při jejich dokuřivání.
:smoke5: :!: :smoke5:

27 lis. 2005, 15:59

Milos Cerman píše: ..Je ale otázka, jestli je lepší močku nechat o den - dva dýl vysychat, anebo ji "vysušit" a tak vlastně vykouřit. ...


Tak to jsem klidnej, točím z těch devíti co mám nejvíc 5 oblíbených dýmek, takže každá má čas vyschnout, i když nedokouřím. Vytírám taky pečlivě a filtr vyhazuju po druhým kouření. Jen teda holt někdy moc náruživě tahám, to když se moc kušní. :lol:

27 lis. 2005, 20:30

country píše:.... Vytírám taky pečlivě a filtr vyhazuju po druhým kouření.....


Filtr bys měl vyhodit pokždé. Použitej smrdí, a kazí ti požitek z koužení.
Pokud ho ale chceš používat dvakrát, je to tvoje rozhodnutí. V tom případě alspoň filtr nech vysychatmimo dýmku.

27 lis. 2005, 21:10

Milos Cerman píše:
country píše:.... Vytírám taky pečlivě a filtr vyhazuju po druhým kouření.....


Filtr bys měl vyhodit pokždé. Použitej smrdí, a kazí ti požitek z koužení.
Pokud ho ale chceš používat dvakrát, je to tvoje rozhodnutí. V tom případě alspoň filtr nech vysychatmimo dýmku.


filtr jednoznacne pokazde vyhodit .... a nebo ho nepouzivat vubec ;)

27 lis. 2005, 21:17

jej fujtajbl vzdycky po koureni vyhazuju dvakrat to je humus nekde jsem cetl ze pri prvnim koureni bere filtr 70% splodin a pri druhem pouhych9% splodin a pri druhem uz prilis nechladi

27 lis. 2005, 21:23

V balení balzovejch filtrů SAVINELLI je sice napsáno, že je možné je použít 3 - 4 , ale nesmíš všemu věřit ! :lol:
Taliáni mají asi festovnější čumáky :lol:
Rozhodně filtry podruhé nepoužívej :!: :smoke5: :!:

28 lis. 2005, 07:47

Dávám filtr vyschnout (kupuju už jen Adventure) a podruhý se ještě většinou (ne vždycky) použít dá bez velkýho vlivu na chuť. Pak už ale ne. A na lepší tábák nabíjím novej filtr. Ale to vlastně patří už jinam...

17 pro. 2005, 00:55

adventure heh no s filtrama co se jmenujou dobrodruzstvi bych si nezacinal a dvakrat za sebou uz vubec abys pak nestravil celou noc na WC :D :D :D

17 pro. 2005, 01:11

Vsak sam velky doktor Stanislav ve svym manualu k dymkam doporucuje tocit filtr klidne na trikrat. Ja to spokojene delam uz dlouho.
Adventure jsou dobry filtry!

17 pro. 2005, 01:13

vsak jo byla to jen reakce na ten nazev...tocte je treba desetkrat kazdej to dela po svem a jak to vyhovuje...mimochodem ja jsem dnes ani nijak moc filtr nanamocil byl celkem suchej...

17 pro. 2005, 19:45

Ja osobne menim filtr po kazdem koureni, at je suchy nebo vlhky.
Nejak jsem si na to zvykl a vyhovuje mi to.

17 pro. 2005, 19:50

Vojtěch Regazzo píše:Ja osobne menim filtr po kazdem koureni, at je suchy nebo vlhky.
Nejak jsem si na to zvykl a vyhovuje mi to.


Taky tak.
Beru to jako samozřejmost :!:

PS: je to jako se spotkama a ponožkama - taky si každý ráno beru čisté :D

17 pro. 2005, 20:48

Filtr taky používám jenom na jedno kouření...poslední dobou teda většinou kouřím bez filtru... :smoke3:
Téma uzamknuto