...jedna dýmka..jeden tabák..co vy na to??

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

...jedna dýmka..jeden tabák..co vy na to??

Příspěvekod Libor » 29 srp. 2004, 17:58

Kouřím dýmku již řadu let. Jsem kuřák především aromatizovaných a chucených tabáků a od začátku zastávám názor, že do jedné dýmky patří jeden tabák. Mám sice dvě dýmky, takové "všestranky" :wink: ..do kterých používám veškeré tabáky, ale jinak se držím výše uvedené zásady. Ze zkušenosti mohu uvézt skutečnost, že dýmka, ve které kouřím stejný tabák, po vyčištění i po létech kouření plně chutná a hlavně voní příslušným tabákem :) ...což u "všestranek" říci nemohu :( ...chladný kouř všem... :) ...jaké máte zkušenosti Vy? :)
Uživatelský avatar
Libor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp. 2004, 20:34
Bydliště: Sumperk

Příspěvekod Twineryy » 29 srp. 2004, 19:32

Zkušenosti mám stejné a tohoto pravidla se snažím držet. Tabák dostane ten pravej šmak až v dýmce, z který se kouří dlouho a jen on a je to hoooodně moc znát. Mám všestranek sice víc, protože pořád chci zkoušet nové tabáky, ale větší polovinu dýmek už jsem zasvětil vždy jednomu konkrétnímu oblíbenému tabáku. Ještě jsem zjistil, že z některých dýmek mi některé tabáky prostě nechutnají a jiné naopak velmi. Nevím čím to je, snad zakuřováním. Je to docela alchymie se trefit dýmce "do vkusu" :D .

Jinak při definitivním přechodu na nějaký tabák se mi osvědčilo sundat karbonovou vrstvu a zakouřit znova konečným tabákem. Přechod je rychlejší :) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 29 srp. 2004, 20:06

Já jsem ve fázi hledání vyvovolených směsí, takže tabáky dost střídám. Dodržuji ale alespoň u většiny dýmek rozdělení na neutrály a aromatiky.

Jinak ten trik s karbonovou vrstvou funguje, doporučuji.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 29 srp. 2004, 20:36

jedna dymka jeden tabak je naprosto idelani stav, postupne se k tomu snad take dopracuji :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 29 srp. 2004, 20:55

jedna dymka = jeden tabak...pres to nejede vlak 8)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alferi » 29 srp. 2004, 20:59

Také myslím dost záleží na druhu. některým směsím střídání neuškodí, ale některé je docela peklo kouřit po něčem jiném - třeba UF - ten mi někdy chutnal úplně božsky a někdy se mi vyloženě znechucoval.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod POGO » 29 srp. 2004, 21:35

Pomě 1:1 je opravdu krásná věc.Ale kolik tabáků u Vás zůstane na vrcholu žebříčku?Mne se dost dlouho dařilo ten poměr zachovávat,ale najednou tabáku přibylo a dýmek ne.I když za mé krátké působnosti (cca 18 měsíců)jsem si jich pořídil devět a desátá je na cestě. :P
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod meduard » 29 srp. 2004, 22:59

suhlasim aj ked fajcim viac druhov latakie s latakiovych fajok, a viac neutralov z neutralovych..
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Graveir » 29 srp. 2004, 23:17

I jabych se k tomu priklanel. Jelikoz zatim mnoho dymek nemam, tak jedna je pouze na neutraly, jedna je univerzalni, a pro armleinku sem zatim urcil sunset breeze a pro freehand jeste uvidim ale asi bude taky na aromatiky/neutraly... pocitam do budoucna jeste s nejakym tmavym sandblastem na latakie...

Ono je to kuprikladu problem, pokud stale hledate "Ten pravy tabak" a navic mate malo dymek/// :roll:
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod tuton » 30 srp. 2004, 06:44

Ja si system 1:1 zacinam teprve budovat. Musim se jiz ted ale pridat k tem, kteri jej praktikuji a obhajuji. Tam, kde to dodrzuji, mi tabak prinese mnohem lepsi zazitek, nez u dymek, ve kterych kourim vsechno. Rozdeleni "vsestranek" na latakie-neutraly-aromatiky je ovsem tou nejzakladnejsi podminkou.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alferi » 31 srp. 2004, 21:11

Nemůžu tady nevzpomenout na svoje začátky, kdy jsem báněl z jednoho kotle aromatiky, latakie, naturály... No, občas to nesedlo ...
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Joe » 05 říj. 2004, 13:47

jedna žena - jedna postel
jedna dýmka - jeden tabák
Uživatelský avatar
Joe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc. 2004, 12:21
Bydliště: Hranice


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


cron