Dymky z Meerschaumu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Twineryy » 18 říj. 2004, 11:20

Fénix píše:Není to zdaleka jen o propalování. Taková dýmka má při kouření vlastnosti pěnovky, tzn. jinak chutná. Taky se tam (jak píše Twineryy) neusazuje karbon. Je to tedy spíš pěnovka v dřevěném obalu než briarka s m. vložkou :)


To je taky fakt. Z pěny chutná tabák jinak. Mě teda u některejch tabáků chutná víc, než z briaru.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jido » 19 říj. 2004, 10:46

Milos Cerman píše:Nedivil bych se, je jasné, že líh "něco" vytahne, a ani líh možná meršánce neublíží, ale fktem je, že starší meršánka chutná daleko lépe nežli nová. A to přesto, že všichni tvrdí, že se meršánka nezakuřuje.
Ono sterilní prostředí se ke kouření jaksi - nehodí.


Přesně. Ze začátku měla moje meršánka takovej divnej sterilní šmak a smrděla po lékárně. Proto jsem na ni kolikrát neměl vůbec chuť. Teď po zakouření už je voňavá a chutná skvěle. Trochu se bojím že po nějakých lihových úpravách by se mohla lékárna zase vrátit.
Uživatelský avatar
Jido
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 30 zář. 2004, 15:50
Bydliště: Praha

Mimochodem,

Příspěvekod bromden » 19 říj. 2004, 11:59

Twineryy píše:
Fénix píše:Není to zdaleka jen o propalování. Taková dýmka má při kouření vlastnosti pěnovky, tzn. jinak chutná. Taky se tam (jak píše Twineryy) neusazuje karbon. Je to tedy spíš pěnovka v dřevěném obalu než briarka s m. vložkou :)


To je taky fakt. Z pěny chutná tabák jinak. Mě teda u některejch tabáků chutná víc, než z briaru.


:?: :?: :?: :?: :?:
Jak to tu tak čtu, skoro mám chuť si nějakou tu vložkovanou fajku opatřit... ale mám dotaz, platí pro pěnovou vložku taky to striktní 1-1 pravidlo? nebo se vytře a může se kouřit něco jiného?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod GtW » 19 říj. 2004, 13:55

Podle meho neni takovy rozdil mezi fajkou s vystelkou nebo celou z morske peny. V obou pripadech by melo stacit vytrit a klidne nacpat neco jineho :)

I kdyz napechovat Balkan po necem vanilkovem by asi neslo spis diky psychickym zabranam :D
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Fénix » 19 říj. 2004, 16:46

GtW píše:I kdyz napechovat Balkan po necem vanilkovem by asi neslo spis diky psychickym zabranam :D


Nebo naopak :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod POGO » 19 říj. 2004, 19:50

GtW píše:Podle meho neni takovy rozdil mezi fajkou s vystelkou nebo celou z morske peny. V obou pripadech by melo stacit vytrit a klidne nacpat neco jineho :)

I kdyz napechovat Balkan po necem vanilkovem by asi neslo spis diky psychickym zabranam :D


To je dost dobrá otázka pro Vás,kdo meršánky máte.Jak je to s používánín pro různé typy tabáků?
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

firma koncak

Příspěvekod LUBO » 20 říj. 2004, 16:39

firma koncak z turecka predava v svojej klasickej linii aj taketo vydarene fajky.
http://falkum.de/images/Kon20.jpg
http://falkum.de/images/KONNEO11.jpg
ked si predstavim neskorsie zafarbenie hmoty, tak to moze byt velmi zaujimave
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 20 říj. 2004, 18:01

Necestuje niekto do Ankary alebo Istanbulu...ze by sa ciste nahodou stavil na tamojsom bazare :wink: tam musi byt cena desatinova..
dix..lakomec
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod imagoo » 20 říj. 2004, 20:31

Tak má tady už někdo krucidix ten meršaum v tom dřevě? Chci jít do toho a rád bych nějaké reference.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Graveir » 20 říj. 2004, 22:20

imagoo píše:Tak má tady už někdo krucidix ten meršaum v tom dřevě? Chci jít do toho a rád bych nějaké reference.


Mam za to ze prorok jednu ma....
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Dan » 27 říj. 2004, 06:41

Minulý týden jsem koupil dýmku s pěnovou vložkou kámošovi k narozkám.Jedna z těch obyčejnejch,ale chutná skvěle.Je to sice prasárna,ale potáh sem si párkrát od něho(nemoh sem to vydržet) a téměř stejný jako z pěnovky,ale navíc ještě ten pocit,že držíte kus dřeva ještě vylepšuje celkovej dojem.
Je ale pravda,že ten tabák z pěnovek chutná úplně jinak a taky je pravda,že pěnovka po nakouření chutná lépe než nová.
Já už pomalu končím s experimentováním jinejch materiálů než dřeva,ktreý je stejně absolutně nejlepší. :D
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Todík » 14 pro. 2004, 02:32

Twineryy píše:
Fénix píše:Není to zdaleka jen o propalování. Taková dýmka má při kouření vlastnosti pěnovky, tzn. jinak chutná. Taky se tam (jak píše Twineryy) neusazuje karbon. Je to tedy spíš pěnovka v dřevěném obalu než briarka s m. vložkou :)


To je taky fakt. Z pěny chutná tabák jinak. Mě teda u některejch tabáků chutná víc, než z briaru.


Pěnovek mám několik a používám je vždy, když ochutnávám nový tabák. Je to prostě čistší kouření...
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod archduke » 17 pro. 2004, 20:18

Tak pred pul hodinou jsem obdrzel prvni zkusebni medium size ohnutou Lattice "billiard" (na obrazku nize je "apple"). Za $23 i s postovnym neni spatne. No a samozrejme pokuruji, zatim hori docela chladne, na to, jake ma steny. Prvni kour chutna pomerne slusne. :puffy:

http://www.meerschaumpipes.com/product1 ... ct_ID=4132
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Todík » 17 pro. 2004, 20:43

archduke píše:Tak pred pul hodinou jsem obdrzel prvni zkusebni medium size ohnutou Lattice "billiard" (na obrazku nize je "apple"). Za $23 i s postovnym neni spatne. No a samozrejme pokuruji, zatim hori docela chladne, na to, jake ma steny. Prvni kour chutna pomerne slusne. :puffy:

http://www.meerschaumpipes.com/product1 ... ct_ID=4132


Pěkná. Přeji příjemné pokouřeníčko Arcivévodo! :)
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod archduke » 17 pro. 2004, 22:40

"Todik"
dekuji, no je 13.5cm a co mam velmi rad, ze je ohrome lehka, jako pirko a pripada mi, ze se z ni da kourit furt (po kratkych odpocincich/vychladnuti). Uvidim, jak bude kourit v budoucnu,ale zatim mam pocit, ze si jich asi poridim celou sadu. Pripada mi, ze jsou lepsi, cim vic se kouri, tim chci teda rict, ze take potrebuji "zakourit". To, ze se rika, ze se nemusi zakurovat zrejme znamena, ze nechutnaji hnusne ze zacatku. Zatim to urcite neni spatny, jsem prekvapen :D
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


cron