Dymky z Meerschaumu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Twineryy » 30 srp. 2004, 11:18

Jana píše:To je absolutně jasný. 1 dýmka = 1 tabák, max v krizi lze použít 1 dýmku na variantu tabák v mixture a flake nebo tak něco. Ale blend musí být shodný, jinak místo zážitku člověk zažívá zmatek. Proto jsem si pro recenze nechala kukuříčné dýmky a v normální dýmce je nezkouším.


Na tohle je ideální meršánka. Absolutně neovlivňuje chuť tabáku (což podle mě kukuřička dělá dost značně, jelikož mi z ní nic nechutná :D ) a když před použitím jiného tabáku v ní vyčistíš hlavičku vatou s lihem, tak můžeš zcela objektivně testovat 8) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jana » 30 srp. 2004, 11:56

to Twineryy : To chápu, ale představa, že mám kouřit v rukavičkách nebo že to budu takový zaťapkaný od prstů se dost blbě slučuje s mojí vizí relaxační pohody při kouření. Takže asi nejsem správnej meršánista :wink: a meršánová vložka v briaru to zrovna nezaručí nebo jo?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod tuton » 30 srp. 2004, 11:59

Jana píše:meršánová vložka v briaru to zrovna nezaručí nebo jo?


Ja mam za to, ze to mersanova vlazka zaruci :-). Prave, ze se nemusi pouzivat rukavice a pritom se to pri koureni chova jako mersanka. Ma zkusenost to ale neni. Takovouhle dymku ma jeden kamarad.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jana » 30 srp. 2004, 12:03

A má tu někdo vlastní zkušenost s kouřením dýmky typu briar s meršánovou vložkou ??? Případně převzatou zkušenost od hodně důvěryhodného zdroje ???
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 30 srp. 2004, 12:23

Jana píše:A má tu někdo vlastní zkušenost s kouřením dýmky typu briar s meršánovou vložkou ??? Případně převzatou zkušenost od hodně důvěryhodného zdroje ???


no to by me taky zajimalo
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 30 srp. 2004, 12:39

Jana píše:A má tu někdo vlastní zkušenost s kouřením dýmky typu briar s meršánovou vložkou ??? Případně převzatou zkušenost od hodně důvěryhodného zdroje ???


Reknete Prorokovi, ma krasnou dymku s meerchaumovou vlozkou
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Twineryy » 30 srp. 2004, 13:12

Jana píše:A má tu někdo vlastní zkušenost s kouřením dýmky typu briar s meršánovou vložkou ??? Případně převzatou zkušenost od hodně důvěryhodného zdroje ???


No, vlastní zkušenost s vyvložkovanou popravdě nemám (ale už se do ní dlouho chystám). Na mořské pěně se karbon neusazuje, pouze dehet a tmavne nikotinem. Myslim, že se z poloviční meršánky musí kouřit úplně stejně, jako z meršánky klasický. Jenom odpadá strach z křehkosti, zašpinění apod.

A ty rukavice, to není zas tak horký 8) :lol: . Já kouřim bez nich a pěnovka není nijak zadělaná, jenom malininko žloutne. Zbytečná hysterie. Kdo chce mít meršánku bílou, tak ji nesmí kouřit vůbec :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 30 srp. 2004, 16:20

Twineryy píše:A ty rukavice, to není zas tak horký 8) :lol: . Já kouřim bez nich a pěnovka není nijak zadělaná, jenom malininko žloutne. Zbytečná hysterie. Kdo chce mít meršánku bílou, tak ji nesmí kouřit vůbec :lol: .


Mojí meršánku jste mohli vidět na srazu, určitě nebyla "zadělaná" a to z ní kouřím normálně, bez rukavic (už :D )
Ty rukavice atd. nejsou k tomu, aby dýmka zůstala bílá, ale aby se zabarvila rovnoměrně. To je ale záležitost která podle mě trápí jen pravověrné meršánisty ( :) ? ) Takže pokud vám jde hlavně o chuť tabák, nemusíte si s barvou dělat starosti.
Jinak meerschaum-lined dýmku taky hodlám pořídit, už už jsem šel po té na srazu ale nakonec vyhrál ten Vauen :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 30 srp. 2004, 16:30

ty rukavice, jak jste uz spravne rekli, jsou k tomu, aby se meerschaumka zabarvila rovnomerne, protoze zustavaji pri chytani bez rukavic znatelne otlacky prstu na povrchu, kdyz se zacina barvit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milos Cerman » 30 srp. 2004, 20:14

Mám pěknou meršánku, a ujišťuji vás, že NEKOUŘÍM V RUKAVICÍCH !!!
Není ani nutné se starat o zabarvení, nakouřená meršánka po nějaké době vypadá jako by byla vyrobena ze slonoviny - právě takový má odstí.
V časopisu BRIAR - nevím již v kterém čísle - napsal kdosi, že starou meršánku je možné umýt vlažnou vodou s trochou mýdla.
Ta moje to zatím nepotřebuje, a nepotřebuje to zatím ani doutníková špička kterou mám po dědovi. Naopak, jejich barva je úžasná.
Dýmku s vložkou nekouřím, hlavně ptoto, že vložky nejsou z přírodního materiálu, ale z jakési synthetiky. Abych upřesnil - vložkovky od italské fy LORENZO. Jiné jsem zatím neviděl.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Prorok » 30 srp. 2004, 22:56

piter píše:Reknete Prorokovi, ma krasnou dymku s meerchaumovou vlozkou


nojo, prave tu Lorenzo... meerschaum to je, akorat samozrejme ne solid-block ale lisovany (nevim cim to spojujou, ale asi nakym vodnim sklem, takze kremicitan jako kremicitan :wink: )

ale s dojmama se moc nepodelim :roll:, jelikoz je nadvrtana a navic na aromatiky, takze uz pomalu ani nevim, kdy sem ju naposled kouril :wink:
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod piter » 30 srp. 2004, 22:58

Prorok píše:
piter píše:Reknete Prorokovi, ma krasnou dymku s meerchaumovou vlozkou


nojo, prave tu Lorenzo... meerschaum to je, akorat samozrejme ne solid-block ale lisovany (nevim cim to spojujou, ale asi nakym vodnim sklem, takze kremicitan jako kremicitan :wink: )

ale s dojmama se moc nepodelim :roll:, jelikoz je nadvrtana a navic na aromatiky, takze uz pomalu ani nevim, kdy sem ju naposled kouril :wink:


Oni si dovoli nadvrtat dymku s meerschaumovou vystylkou ?! :evil: Tohle snad prebijou jedine spatne vrtane drahe Dunhilly :roll:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Twineryy » 31 srp. 2004, 07:25

Zrovna meršánce je nadvrtání jedno, jelikož nezkysne. Ale chápu to, mě by to taky sralo, ten nedokouřenej tabák dole. Vložky do dýmek bývají lisovaná mořská pěna, ale jenom ty levnější Dělaj se i vcelku. Podle mne ale rozdíl v kouření z lisované a nelisované vložky nemůže nikdo poznat :) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Milos Cerman » 31 srp. 2004, 19:29

Možná, že se opravdu nepozná rozdíl "lisované" vložky od pravého šutru, ale já synthetiku nerad !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Graveir » 31 srp. 2004, 20:49

Milos Cerman píše:Možná, že se opravdu nepozná rozdíl "lisované" vložky od pravého šutru, ale já synthetiku nerad !


Vyjma pojidla tam syntetika nejni, a nejak to do ty dymky vlisovat ci vlepit musej, i tu "prirodni" hmotu. Kvuli tomu bych , pokud by se nejednalo o full penovku, neblaznil.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků