Switch to full style
Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!
Odeslat odpověď

Italské dýmky

14 dub. 2006, 13:31

Jen takový dotaz - nepřipadne Vám, že dýmky z určité země mají něco společného. Nejen designově (jakože německý dýmku jsou hnusný, a tak :lol: ), ale že jaksi i užitné vlastnosti jsou si nějak blízké...
Napadlo mne to právě na příkladu italských dýmek - nemohu si pomoci, ale mám z "Italů" jen čtyři dýmky, a to od čtyř různých italských výrobců... a kdybych měl vybrat čtaři nejlepší, (právě v té vlastnosti, použiju archdukova termínu, "good smoker"), vyberu asi tyto čtyři...
Tak jen jestli nemáte podobnou zkušenost...

14 dub. 2006, 13:37

kvalitny design a aj vyborne posadenie do dreva maju fajky LE NUVOLE od Tombariho, ak by som niekoho mo´mentalne doporucil, tak asi jeho by som tiez mal najradsej, aj ked v Taliansku su aj zavedenejsie mena.
aspon nejaka ukazky:
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/nuvole/index.cfm

Re: Italské dýmky

14 dub. 2006, 13:48

bromden píše:Jen takový dotaz - nepřipadne Vám, že dýmky z určité země mají něco společného. Nejen designově (jakože německý dýmku jsou hnusný, a tak :lol: ), ale že jaksi i užitné vlastnosti jsou si nějak blízké...
Napadlo mne to právě na příkladu italských dýmek - nemohu si pomoci, ale mám z "Italů" jen čtyři dýmky, a to od čtyř různých italských výrobců... a kdybych měl vybrat čtaři nejlepší, (právě v té vlastnosti, použiju archdukova termínu, "good smoker"), vyberu asi tyto čtyři...
Tak jen jestli nemáte podobnou zkušenost...


mam s italama identickou zkusenost
...nehele na to ze italsky dymky sou spolecne s anglii i nejhezci

14 dub. 2006, 14:10

Savinelli Roma a Cavicchi co mám jsou oba skvělí kuřáci :puffy: Armelinka mi nesedí stylově a Barontini je lowendovka. Z designového hlediska jsou italské dýmky fakt super a u vyšších tříd (cokoliv nad Romu včetně :) ) je podle zatimní zkušenosti i dobrá kvalita (zrovna od Taliánů bych to nečekal :wink: )

14 dub. 2006, 14:17

Fénix píše:Savinelli Roma a Cavicchi co mám jsou oba skvělí kuřáci :puffy: Armelinka mi nesedí stylově a Barontini je lowendovka. Z designového hlediska jsou italské dýmky fakt super a u vyšších tříd (cokoliv nad Romu včetně :) ) je podle zatimní zkušenosti i dobrá kvalita (zrovna od Taliánů bych to nečekal :wink: )


Tak mně tedy Armellini sedí... a jak Armellini, tak (byť po boji) Cavicchi, a po překouření té hnuspasty i low-end Savinelli kouří parádně...
...nová Mastro de Paja - byť zatím v záběhu - je totálně bez pachutí už od druhýho kouření, vypadá na excelentního kuřáka... :lol:

Btw. vřele doporučuju (tedy těm co oblibují i bezfiltry), ten Striata vlasový rustik od MdP je fakt pěknej, a na Smokingpipes je teď maj za 67 doláčů. V černý i natural...

Jo, designově mi taky sedí, v podstatě skoroklasika bez takové té těžkopádnosti některých úplně klasických tvarů...

14 dub. 2006, 14:19

bromden píše:
Fénix píše:Savinelli Roma a Cavicchi co mám jsou oba skvělí kuřáci :puffy: Armelinka mi nesedí stylově a Barontini je lowendovka. Z designového hlediska jsou italské dýmky fakt super a u vyšších tříd (cokoliv nad Romu včetně :) ) je podle zatimní zkušenosti i dobrá kvalita (zrovna od Taliánů bych to nečekal :wink: )


Tak mně tedy Armellini sedí... a jak Armellini, tak (byť po boji) Cavicchi, a po překouření té hnuspasty i low-end Savinelli kouří parádně...
...nová Mastro de Paja - byť zatím v záběhu - je totálně bez pachutí už od druhýho kouření, vypadá na excelentního kuřáka... :lol:

Btw. vřele doporučuju (tedy těm co oblibují i bezfiltry), ten Striata vlasový rustik od MdP je fakt pěknej, a na Smokingpipes je teď maj za 67 doláčů. V černý i natural...

Jo, designově mi taky sedí, v podstatě skoroklasika bez takové té těžkopádnosti některých úplně klasických tvarů...


Už se fest opakuju ale ta tvoje "MdP" je vážně super :smoke1: Věčný hřích že to nevyvrtali na filtr :twisted:

16 dub. 2006, 11:20

Tak se začínám rdít . :oops: Po všech kladných příspěvcích zde napsaných na italské dýmky,zjišťuji že v mé zbírce nějaký ten ital chybí.Pokusím se v budoucnu tuto chybu napravit. :wink:

16 dub. 2006, 17:51

mám dvě, spokojenost veliká
u Viprati byl trošku boj s tím, co do ní dát. Zkusil jsem různé vzorky, nakonec si nejvíc sedla s Marlin Flake (začal jsem věřit na predestinaci, áno).
Lorenzo byla od prvního okamžiku určená na SH, pravidelných 90 minut pohody...

Jen mi chybí nedostatek informací o těchto dýmkách (hlavně Lorenzo) na netu

20 dub. 2006, 11:51

ještě k té itálii - na Lorenzovce je napsáno "spumante italy" .. jediné, co jsem k této záhadné šifře našel (v civilizovaném, ergo anglickém jazyce) bylo, že Lorenzo používá spumante briar

nemáte někdo šajnu, co by to mohlo být?

20 dub. 2006, 11:58

Mno tak moje první italská dýmka byla Lorenzo Spittfire s meršánovou vložkou - velmi silně nalakovaná, lak neuvěřitelně drží, na to jak se mi ji párkrát povedlo fakt hodně rozpálit. Dobrá na vzorky i na běžné kouření, stálice v mém pouzdře s dýmkami.

Druhá je Savinelli Roma 320 ("český buldog") - jedna z mých nejoblíbenějších dýmek, skvěle se z ní kouří, cpu do ní Samíka. Také jedna z dýmek, které jsou nejčastěji v mém pouzdře s dýmkami. Dost uvažuji o tom, že bych jí pořídil nějakou sestřičku v hladkém provedení... :P

20 dub. 2006, 11:59

gotreg píše:jeste k te italii - na Lorenzovce je napsano "spumante italy" .. jedine, co jsem k teto zahadne sifre nasel (v civilizovanem, ergo anglickem jazyce) bylo, ze Lorenzo pouziva spumante briar

nemate nekdo sajnu, co by to mohlo byt?


http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit

20 dub. 2006, 12:00

Rubenstein píše:
http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit


Briar kříženej s korkovým dubem!! :smoke6: :lol:

20 dub. 2006, 12:00

Rubenstein píše:
gotreg píše:jeste k te italii - na Lorenzovce je napsano "spumante italy" .. jedine, co jsem k teto zahadne sifre nasel (v civilizovanem, ergo anglickem jazyce) bylo, ze Lorenzo pouziva spumante briar

nemate nekdo sajnu, co by to mohlo byt?


http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit


slovník jsem taky našel a pak zkoušel vyhledávat zhůvěřilosti typu "foamy briar" a ono nic ).-))

20 dub. 2006, 12:01

Rubenstein píše:
gotreg píše:jeste k te italii - na Lorenzovce je napsano "spumante italy" .. jedine, co jsem k teto zahadne sifre nasel (v civilizovanem, ergo anglickem jazyce) bylo, ze Lorenzo pouziva spumante briar

nemate nekdo sajnu, co by to mohlo byt?


http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit


To bude něco jako re-formed meerschaum :twisted:
(briárový piliny s epoxidem) :lol: :lol: :lol:

20 dub. 2006, 12:20

Není to nějaké město? :oops:
Odeslat odpověď