Nejhorší dýmka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Nejhorší dýmka

Příspěvekod Red Dwarf » 24 zář. 2007, 15:56

Tak jsem dneska četl Čechoviny 48 (www.planes.cz - doporučuji číst pravidelně) a našel jsem toto - cituji:

"Tady by se ještě slušelo připomenout jeho dýmku. Každý básník přeci kouří dýmku, je to umělec, ne? Také Gemerský-Chramec kouřil dýmku, ale jakou! Dýmku si vyrobil z kuželky z dětské dřevěné stavebnice. Kuželka byla natřená červeně, tedy původně. Do vyvrtané červené, ohořelé kuželky měl nasazenou uříznutou náplň z čínské propisky, v té době se totiž začaly vyrábět drahé dýmky v kombinaci nerez a dřevo, inu, toto byla básníkova česká varianta dýmky Dunhill (prosím dýmkaře, aby mě nechytali za slovo, možná, že zrovna tato firma neměla tento typ ve svém katalogu). Dýmku si nacpával tabákem z vajglů, které posbíral po prďárně, každý máme nějakou slabost."

Viděl už někdo z Vás někdy něco horšího?
Uživatelský avatar
Red Dwarf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 43
Registrován: 23 kvě. 2006, 12:39
Bydliště: Mariánské Lázně / Praha

Příspěvekod gotreg » 24 zář. 2007, 16:08

Mno, v Hradci jsem potkal člověka, který v zubech třímal dýmku na pohled neudržovanou (což není takový prohřešek, taky neleštím náústek jak bych měl), ovšem jako hlavní ozdobu měl do hlavičky vetknutý prasečí zub.
Přiznám se, že tento klenot mi přišel o dvě třídy horší než standardní východoněmecká ozdoba (čti ostudný kýč) - žraločí zub na zlatém řetízku kolem krku.
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 24 zář. 2007, 16:12

No, nejhorší dýmky, to by asi bylo na dlouho... :lol:
Z mých vlastních dýmek by na tuto "čestnou" pozici mohlo bezpochyby aspirovat hned několik exemplářů.
Jednak hliněná dýmka vlastní produkce, vytvořená z hrnčířské hlíny odcizené z učebny výtvarné výchovy Gymnázia Vídeňská. Bohužel pec vzhledem k jejím rozměrům odcizit nebylo možno, a tak zůstala dýmka nevypálená. Což v kombinaci s její náplní, kterou byl sice občas tabák, ale jindy ledasco, takže kuřákům (ten plurál skutečně není omyl) zhusta vypadávala z rukou, způsobilo její brzké zlomení. Následně sloužila slepena izolepou, než se podařilo rozbít i hlavičku.
Také by to mohla být dýmka, která pravděpodobně měla být (nevědomky) raně pubertální variací na japonské mistry. Nicméně napodobění materiálu briar-bambus, v mém podání kaštan-rákos, se také příliš neosvědčila.
Poslední by mohla být první "rádobydospělá" dýmka vlastní produkce, vyrobená z ořechového dřeva, při jejímž prvním kouření anglický termín "I smoked one bowl" dostal nový význam, víceméně odpovídající otrockému překladu do češtiny...
:lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Milos Cerman » 24 zář. 2007, 16:32

Vzpomínám si na jeden obrázek v jakémsi pochybném časopise.
Naobrázku měl jakejsi bezzubej kuřák hlavičku dýmky, a místo náustku tužku bez tuhy.
Byl tam článek o kubánský "alfabetizaci". Autor se dobře bavil, jak je taky možný používat tužku.
Naposledy upravil Milos Cerman dne 25 zář. 2007, 05:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod rour » 24 zář. 2007, 20:07

Milos Cerman píše:...kuříkhlavičku dýmky, a místo náustku ztžku bez tuhy...

Jó ten žvahlav a chruďošiví borolové... :P
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Pampalini » 26 zář. 2007, 22:52

bromden píše:No, nejhorší dýmky, to by asi bylo na dlouho... :lol:
Jednak hliněná dýmka vlastní produkce, vytvořená z hrnčířské hlíny odcizené z učebny výtvarné výchovy Gymnázia Vídeňská. Bohužel pec vzhledem k jejím rozměrům odcizit nebylo možno, a tak zůstala dýmka nevypálená. Což v kombinaci s její náplní, kterou byl sice občas tabák, ale jindy ledasco, takže kuřákům (ten plurál skutečně není omyl) zhusta vypadávala z rukou, způsobilo její brzké zlomení. Následně sloužila slepena izolepou, než se podařilo rozbít i hlavičku.
Také by to mohla být dýmka, která pravděpodobně měla být (nevědomky) raně pubertální variací na japonské mistry. Nicméně napodobění materiálu briar-bambus, v mém podání kaštan-rákos, se také příliš neosvědčila.
Poslední by mohla být první "rádobydospělá" dýmka vlastní produkce, vyrobená z ořechového dřeva, při jejímž prvním kouření anglický termín "I smoked one bowl" dostal nový význam, víceméně odpovídající otrockému překladu do češtiny...
:lol:


Bromdene, když čtu tvé příspěvky, lámu se smíchy. :-) Jen tak dál, prosím.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 26 zář. 2007, 22:57

Pampalini ! :shock: není možná ! :smoke6:
rád tě vidím :smoke5:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Štěpán » 27 zář. 2007, 06:43

Tohle vlákno se mi líbí. Taky pro nejhorší dýmky nemusím daleko, stačí moje vlastní produkce:
Tak 1. byla dýmka z olšového dřeva, s bezovým náustkem vyrobená při příležitosti stavby skanzenu z 4-5. století, řezaná nožem, komora vypálená ocelovým šroubem, kouřily se z ní vonné bylinky, které nám rostly všude kolem.
Druhá nejhorší už je dokonce i zdokumentovaná, vznikla začátkem tohoto léta na táboře, kde jsem dělal vedoucího, a vznikla tak, že jsme objevili mezi erárníma vodovkama a pastelkama tobolku jakési noname virginie, která tam byla už asi 5 let od doby, kdy se hrála CTH indiáni. Navrhl jsem že dáme, ale nikdo neměl papírky tak sem se nabídl, že trochu vyřezávat umim, a z bukové nohy od stolu a lískového proutku jsem udělal dýmku.
http://im.lide.cz/photo/big/03/49/2597957-18380349.jpg. Dýmka to byla velmi nízká, nadvrtaná hodně i přes svojí výšku, komora vzhledem k tomu, že jsem ji dlabal U dlátem byla cca 2,5cm v průměru, nicméně byla to má cesta k dýmce.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ypres.bass » 27 zář. 2007, 09:19

Štěpán píše:Tohle vlákno se mi líbí. Taky pro nejhorší dýmky nemusím daleko, stačí moje vlastní produkce:
Tak 1. byla dýmka z olšového dřeva, s bezovým náustkem vyrobená při příležitosti stavby skanzenu z 4-5. století, řezaná nožem, komora vypálená ocelovým šroubem, kouřily se z ní vonné bylinky, které nám rostly všude kolem.
Druhá nejhorší už je dokonce i zdokumentovaná, vznikla začátkem tohoto léta na táboře, kde jsem dělal vedoucího, a vznikla tak, že jsme objevili mezi erárníma vodovkama a pastelkama tobolku jakési noname virginie, která tam byla už asi 5 let od doby, kdy se hrála CTH indiáni. Navrhl jsem že dáme, ale nikdo neměl papírky tak sem se nabídl, že trochu vyřezávat umim, a z bukové nohy od stolu a lískového proutku jsem udělal dýmku.
http://im.lide.cz/photo/big/03/49/2597957-18380349.jpg. Dýmka to byla velmi nízká, nadvrtaná hodně i přes svojí výšku, komora vzhledem k tomu, že jsem ji dlabal U dlátem byla cca 2,5cm v průměru, nicméně byla to má cesta k dýmce.
nemůžu si pomoct, ale vypadá to že jsi renesanční člověk...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Mike Hill » 27 zář. 2007, 12:56

Štěpán píše:Tohle vlákno se mi líbí. Taky pro nejhorší dýmky nemusím daleko, stačí moje vlastní produkce:
Tak 1. byla dýmka z olšového dřeva, s bezovým náustkem vyrobená při příležitosti stavby skanzenu z 4-5. století, řezaná nožem, komora vypálená ocelovým šroubem, kouřily se z ní vonné bylinky, které nám rostly všude kolem.
Druhá nejhorší už je dokonce i zdokumentovaná, vznikla začátkem tohoto léta na táboře, kde jsem dělal vedoucího, a vznikla tak, že jsme objevili mezi erárníma vodovkama a pastelkama tobolku jakési noname virginie, která tam byla už asi 5 let od doby, kdy se hrála CTH indiáni. Navrhl jsem že dáme, ale nikdo neměl papírky tak sem se nabídl, že trochu vyřezávat umim, a z bukové nohy od stolu a lískového proutku jsem udělal dýmku.
http://im.lide.cz/photo/big/03/49/2597957-18380349.jpg. Dýmka to byla velmi nízká, nadvrtaná hodně i přes svojí výšku, komora vzhledem k tomu, že jsem ji dlabal U dlátem byla cca 2,5cm v průměru, nicméně byla to má cesta k dýmce.
...máš moju hlbokú poklonu a úctu... :smoke6:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

nejhorší fajka

Příspěvekod kovářskej » 05 říj. 2007, 11:31

Nepohoršujte se nad nadpisem.To fakt byla fajka a ne dýmka :D udělal jsem si ji před kala kala dobou a velkými dešti jednou z nouze na vandru, nebylo co kouřit a v beskydském krámu kde měli vše od rakví až po biče a gumáky jim došly cigára.Jediné co bylo byl modrý paklík s tabakem s hrdým nápisem Kapitán.Tož jsem kúpil ten tabák mysle si že si jakousi fajku vyřežu navečer u hýnku.Co mám povídat...vydlabaná z kořene smrkového vývratu, troubel z bezu, vypadalo to hrozně a ještě hůř se z toho samozřejmě kouřilo.Bylo by to dokonalé odvykadlo kouření kdyby ...kdyby se neudělala uhlíková vrstva a nezmizela pachuť smůly a pálícího se dřeva.Od té doby jsem raději samozřejmě veškeré hokuspokusy smetl ze stolu ve stadiu myšlenky. :smoke2: Ta faja je dodneška na trampské boudě v Beskydech, i když už jí je nějakých 25 let a lámou se s ní bobříci odvahy 8)
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: nejhorší fajka

Příspěvekod Alferi » 05 říj. 2007, 12:12

kovářskej píše:Ta faja je dodneška na trampské boudě v Beskydech, i když už jí je nějakých 25 let a lámou se s ní bobříci odvahy 8)

Adept na vítězství. :lol:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: nejhorší fajka

Příspěvekod Mike Hill » 05 říj. 2007, 15:43

kovářskej píše:Nepohoršujte se nad nadpisem.To fakt byla fajka a ne dýmka :D udělal jsem si ji před kala kala dobou a velkými dešti jednou z nouze na vandru, nebylo co kouřit a v beskydském krámu kde měli vše od rakví až po biče a gumáky jim došly cigára.Jediné co bylo byl modrý paklík s tabakem s hrdým nápisem Kapitán.Tož jsem kúpil ten tabák mysle si že si jakousi fajku vyřežu navečer u hýnku.Co mám povídat...vydlabaná z kořene smrkového vývratu, troubel z bezu, vypadalo to hrozně a ještě hůř se z toho samozřejmě kouřilo.Bylo by to dokonalé odvykadlo kouření kdyby ...kdyby se neudělala uhlíková vrstva a nezmizela pachuť smůly a pálícího se dřeva.Od té doby jsem raději samozřejmě veškeré hokuspokusy smetl ze stolu ve stadiu myšlenky. :smoke2: Ta faja je dodneška na trampské boudě v Beskydech, i když už jí je nějakých 25 let a lámou se s ní bobříci odvahy 8)
...OMFG(oh my fu...llaawsome god)...:shock:

...tak tomu ja hovorím artefakt... :pipe1:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod jcp » 05 říj. 2007, 16:10

JJ :shock: .. koukám, že Přemdovi Omrtovi roste tvrdá konkurence :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod ypres.bass » 05 říj. 2007, 16:15

víte která je nejhorší? taková ta ošklivá, blbá a drahá (aby mi nebylo líto že ji nemám)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků