Vlastní tabák

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by jste si vypěstovali vlastní tabák?

Ano
131
43%
Ne
127
42%
Skouším / Skoušel jsem to
47
15%
 
Celkem hlasů : 305

Vlastní tabák

Příspěvekod HeadH » 25 črc. 2004, 02:57

Asi před rokem jsem si pohrával s myšlenkou vypěstovat si vlastní tabák. Po nějake době jsem se rozhodnul a sehnal jsem si přes net seminka. Letos jsem zasel a za nějaky ten měsíc zjistím, jestli se dá vůbec kouřit :)
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Vlastni tabak

Příspěvekod Graveir » 25 črc. 2004, 07:19

Abych priznal barvu, tak nezkousel, ale u nas na skole se v laborkach bezne pestuje tabak kvuli pokususum. A to jak GMO tak i jen obycejne kontroly. A zadna rustica ale prava nicotiana...tedy tabak pravy. S kolegou jsme zkouseli fermentovat lupeni v termostatu pri cca 45 stupnich asi mesic, povedlo se to jen s jednou ze 4 pixel, tedy tou ktera nesmrdela tak priserne, ale tabacek byl stale jako by nazelenalej a spis se tvaril jako V. A mel tenoucky listy (v pricnem rezu), holt nemaj to slunce...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod HeadH » 25 črc. 2004, 09:52

to Graveir: Tak tenkých listů se já nebojím, moje tabáky dosáhly značných rozměrů, listy jsou veké a dostatečně tlusté. Jedna rostlina je uz dokonce vyšší než ja :) a zbytek ktomu nemá daleko. Krom toho užitku je to hlavně bezva zábava, teda až na chvile kdy padaji kroupy :(
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod Graveir » 25 črc. 2004, 10:35

HeadH píše:to Graveir: Tak tenkých listů se já nebojím, moje tabáky dosáhly značných rozměrů, listy jsou veké a dostatečně tlusté. Jedna rostlina je uz dokonce vyšší než ja :) a zbytek ktomu nemá daleko. Krom toho užitku je to hlavně bezva zábava, teda až na chvile kdy padaji kroupy :(


No v laboratornich sklenicich maj prumer listu cca 20 -25cm a vyska tak 1.5m. Ony by rostli i vic, ale to by prolezly strechou skleniku...tim jsou limitovany. Jinak kytka je to nenarocna (jen chce vodu a slunce) takze sranda s tim uplne je...listy sou tenky pri ususeni tak kolem 0.1mm
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

pestovanie tabaku

Příspěvekod LUBO » 29 črc. 2004, 09:40

mna by to tiez zaujimalo, zopar rastlin by som skusil, ale je to v sulade so zakonom? ja zakony neporusujem
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

to LUBO

Příspěvekod Fénix » 29 črc. 2004, 09:46

Nicotiana je krásná okrasná rostlina :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod HeadH » 29 črc. 2004, 10:05

Jo jo, krááásně kvete :lol: A co uz pak s tou seschlou rostlinkou :wink:
Myslím, že když vypěstovaný tabák neprodáváš (kolky) tak je to v poho. Snažil jsem se listovat v zakonech a nic proti jsem tam nenašel. Možná by věděla víc Jana?
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

pestovanie tabaku

Příspěvekod LUBO » 29 črc. 2004, 10:42

lebo napriklad pestovanie konope, ktore pouzivali nasi dedovia na povrazy, atd, sa tiez nesmie pestovat v akejkolvek forme a mnozstve, cize aj neskodne kultivary, alebo to podlieha pravidelnemu nahlasovaniu a kontrole. cital som to raz v tlaci, ze si nejaky pan chcel pestovat klasicku konopu a aj to nahlasil, ale kedze to nenahlasil o rok, tak mal tusim z toho sud. a napriklad pestovanie maku je v okolitych statoch vraj zakazane, na co sa upozornilo v nasej tlaci, ze nasi polnohospodari toto pestovat mozu. ani by ma nenapadlo, ze to , co nase babky bezne pestovali, sa uz naokolo kvoli nejakym hasisakom pestovat nesmie.
a preto sa z opatrnosti pytam, ci predsa len nespada tabak pod nejaku kontrolu a nahlasovanie, kedze sa ho tykaju specialne dane. lebo ja v kazdom pripade nechcem porusit platny zakon.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Jana » 29 črc. 2004, 10:44

HeadH píše:Jo jo, krááásně kvete :lol: A co uz pak s tou seschlou rostlinkou :wink:
Myslím, že když vypěstovaný tabák neprodáváš (kolky) tak je to v poho. Snažil jsem se listovat v zakonech a nic proti jsem tam nenašel. Možná by věděla víc Jana?


Podle mýho nejlepšího přesvědčení samotný pěstování tabákový kytky je legální. Jen na výrobu, dovoz a distribuci tabákových výrobků, které by z toho chtěl někdo udělat, je omezení. Resp. povinnosti, které se musí splnit.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Vlastní tabák

Příspěvekod rour » 29 črc. 2004, 16:21

Zkoušel jsem to už loni, pozdě jsem zasel, letos opět, včas zaseto, ale okolnosti tomu chtěly, že jsem nemohl věnovat rostlinám patřičnou péči, takže zase neúspěch.
No co, doutníků mám zásobu na dva roky, takže příští rok to zkusím zase znovu a třeba to konečně vyjde! :lol:
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod LUBO » 29 črc. 2004, 16:26

a kde sa daju zohnat nejake kvalitne semienka?
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Semínka

Příspěvekod rour » 29 črc. 2004, 16:40

LUBO píše:a kde sa daju zohnat nejake kvalitne semienka?

http://www.coffinails.com
http://www.thetobaccoseed.com (tohle jsem už dvakrát vyzkoušel, plná spokojenost!)
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod LUBO » 29 črc. 2004, 16:45

VDAKA ZA ADRESY, SNAD SA MI TO NIEKEDY ZIDE, UZ SOM TO DAL DO FAVORITOV
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod HeadH » 29 črc. 2004, 18:03

JJ, od tud je taky mam http://www.thetobaccoseed.com :)
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod HeadH » 30 črc. 2004, 09:08

to Jana: Nemusíš je zrovna sadit na pole :) . Ja mam 8 ve velikych květináčích na balkóně + ty na zahrádce. Potřebujou jen hoodně vody a světlo. Stačí když je zaliješ 1 - 2x deně, ale stačí i jednou pořádně. Takže třeba než půjdeš do práce.
Ti moji květináčoví shltnou litr vody každý na den úplně v pohodě. Rostou jako z vody :)
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník