Falcon Pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Aký máte vzťah k fajkám Falcon (a podobným)?

Ešte som o nich nepočul
14
6%
Nemám a ani po tom netúžim
65
26%
Nemám, ale uvažujem si kúpiť
95
37%
Mám, ale nie som spokojný
3
1%
Mám, ale nie je to nič extra
9
4%
Mám, a som celkom spokojný
47
19%
Som veľký fanúšik
21
8%
 
Celkem hlasů : 254

Falcon Pipes

Příspěvekod LazyBug » 03 bře. 2009, 22:18

Zdravim priatelia!

Chcel som sa spytat aky mate nazor na fajky falcon, pripadne ake mate s nimi skusenosti.

http://www.pazyryk.co.uk/Standard_Pipes.html

Priznam sa ze ked som tieto bizarne kusky prvy krat uvidel na nete, skoro som si zhnuseny odplul :puke: reku takuto opachu by som nebral ani zadarmo vravim si. Lenze ako to uz byva, clovek casom zreje a rovnako zreje aj jeho vkus a menia sa nazory a postoje. V kazdom pripade sa mi aj u tychto fajok opat potvrdilo ze fajka vyzera uplne inak ked je odfotena sama o sebe, a uplne iny dojem vyvolava, ked ju vidite niekomu v ustach.

Ked som na youtube narazil na toto, mimochodom dost strasne, video ( http://www.youtube.com/watch?v=lBJ6rmM2TMU ), musim sa priznat ze ma zaujala fajka, co sa tam na sekundu mihne v ustach hlavnemu "hrdinovi". Hoc nerad, musel som priznat ze tomu typovi celkom pristane a zacal som sa o tieto fajky znova zaujimat.

Trochu som googlil na webe a hoci som uspokojivu stranku Falcom pipe nenasiel, nacerpal som celkom dost informacii a moj zaujem postupne narastal. Myslim si ze clovek s takou to fajou v ustach bude asi vyzerat trochu extravagantne, ale na to je uz aj tak vacsina z nas zvyknuta nie?! :wink: Na druhej strane som strasne zvedavy ake fajciarske vlastnosti sa mozu skryvat v tejto nezvycajnej fajke.

No, kazdopadne som si ju (typ bent - ta rovna mi stale pripada byt hnusna :? ) prave kupil u jamesa barbera http://www.smoke.co.uk/acatalog/Falcon_Bent.html a som fakt zvedavy.

Bol by som rad keby ste sa so mnou podelili o dojmy, pripadne o skusenosti s udrzbou; podiskutovali o vyhodach / nevyhodach tychto fajok. Ked mi pride a vyskusam ju v praxi, napisem viac.

Doskakavenia priatelia :smoke1:
Naposledy upravil LazyBug dne 07 bře. 2009, 23:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LazyBug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 39
Registrován: 07 zář. 2008, 15:58
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mike Hill » 03 bře. 2009, 23:52

"stroj na fajčenie", otec tejto vety bude pravdepodobne pán Hyngar z Královstvý dýmek v Prahe, ale mnohý s týmto tvrdením súhlasia. Avšak, nikdy som Falcon fajku ani nedržal v ruke, takže nemám autentické zážitky. Popravde ani po tom vôbec netúžim. Btw jeden z našich pipetriarchov a moderátor v jednej osobe, JCP je vlastníkom toho exemplára už pár desiatok rokov.
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Peterson's » 04 bře. 2009, 04:07

Výraz "stroj na kouření" tu byl dávno před panem Hingarem.
JCP je jistě spokojen,protože,přestože se někomu nemusí líbit,pořád je to dýmka s briarovou hlavičkou.
A ne jednou,ale kolik kdo chce,jaký tvar chce a třeba i s meršámovou vložkou.A to je to hlavní kouzlo.
Několik dýmek v jedné.Vezmu dýmku do zubů,do kapsy výměnnou hlavičku,třeba už nacpanou a jdu ven vlastně nalehko.
Kotlíků je celkem výběr a za slušnou cenu.Myslím,že třeba pro někoho,kdo začíná nebo přechází z cigaret ideální nízkonákladové řešení.
Aby bylo jasno,nejsem majitelem Falconky.Zatím!
Uživatelský avatar
Peterson's
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 102
Věk: 58
Registrován: 26 lis. 2008, 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod harel » 04 bře. 2009, 20:18

Falcon su skvele fajocky. Maju svoje prednosti. Uvediem len dva priklady. Fajcit falcon na jesen, jar alebo v zime, teda ked je vonku chladno je uzasny, nepopisatelny zazitok. Hlinikove telo fajky posobi ako robusny a velmi efektivny chladic, cize do ust Vam prudi uplne studeny dym. Druha vyhoda je briarova hlavicka, jej vymena a cena. Falcony mam dva a asi 4 hlavicky. Jednu z nich pouzivam na vecerne fajcenie, proste ked mam strasnu chut si este zapalit ale sa mi to krizuje s ospalostou. Naplnim si stvrt alebo pol hlavicky dam si zopar pukov a idem spat. Ked som to zacal robit tak som si bol vedomy, ze po 10 fajceni hlavicku vyhodim, vela krat sa totiz stalo, ze som ju nedofajcil, zabudol vycistit a tak. Na moje velke prekvapenie to vobec nebolo nutne, Falconky a ich hlavicky krasne vonaju aj pri dost drsnom zaobchadzani, kt. by som mohol prirovnat az k penovkam. Napadlo mi este jedno uzasne vyuzitie a to je turistika, let lietadlom, dovolenky. Proste zoberies si jedno hlinikove telo, 4 az 10 hlaviciek :-) a mas fajky na svoje tabaciky. A mozes davat latakiu, lekvar, stred a este mas nieco aj na inu exotiku kt. nakupis v teplych krajinach.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 04 bře. 2009, 21:02

Falkonku jsem si pořídil, protože jsem chtěl vyzkoušet originál, podle kterého asi vznikl můj 40 let starý Kapitán. Nijak zvlášť z ní nadšen nejsem, ale jak uvedeno výše, je z briáru a chladič je skutečně účinný. O to více se musí hlídat, aby se hlavička omylem nerozpálila. Přecejen dávám přednost klasice.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Peterson's » 04 bře. 2009, 21:41

:arrow: Fanýs
Dýmka Kapitán je vlastně stejná jako Falcon International Straight Pipe,po které tak zlehka pokukuji.Tedy mě zajímá:Jaké je pokouření z Kapitána?
Uživatelský avatar
Peterson's
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 102
Věk: 58
Registrován: 26 lis. 2008, 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Milos Cerman » 04 bře. 2009, 21:41

Fanýs píše:Falkonku jsem si pořídil, protože jsem chtěl vyzkoušet originál, podle kterého asi vznikl můj 40 let starý Kapitán.....


Já neznám historii vzniku "Falconek", ale "Kapitán" asi není kopií právě Falcona.
Před časem jsem získal celodřevěnou (mimo náustku) šroubovací dýmku "KING" Český výroby, starší nežli je "Kapitán"
image_id: 3654 image_id: 3655
Je na ní vyraženo "KING ČSL PATENT"
Nevím, jak je stará, ale "ČSL" je zkratka ČESKOSLOVENSKO, tedy pravděpodobně se jedná o patent ještě z I. republiky.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Milos Cerman » 04 bře. 2009, 21:51

Peterson's píše:........ pokouření z Kapitána?

Kapitána mám, není to špatný pokouření, hlavičky jsou ale hodně malinký, tak na 25 - 30 minutek.
Zajímavost : celej bakelitovej spodek je z hodně slabostěnnýho matroše. Nejde vůbec čistit čističem, ale čistí se skrouceným papírovým kapesníkem.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 04 bře. 2009, 22:05

Peterson's píše::arrow: Fanýs
Dýmka Kapitán je vlastně stejná jako Falcon International Straight Pipe,po které tak zlehka pokukuji.Tedy mě zajímá:Jaké je pokouření z Kapitána?

Mám k ní citový vztah, ale do ruky je lepší dřevo a nejlépe anatomického tvaru.

image_id: 5044
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod rour » 04 bře. 2009, 22:11

Tak, já mám Kapitána s třemi hlavičkami a falconku (taky rovnou) se dvěma. Ačkoliv jsou si podobné možností výměny hlaviček, je to snad to jediné, co je spojuje. Falconka má velmi sofistikovaný systém chlazení kouře a zachycení kondenzátu. Rozdíl v "kouřovodu" plastovém a kovovém je značný.
Abych to shrnul (pominu-li výměnu hlaviček):
Falconky jsou vez filtru, Kapitán s filtrem
Falconky dovedou ochladit kouř a jímat kondenzát velmi účinně už pod hlavičkou, plastová část Kapitána spoléhá na 9 mm filtr
ovšem
Falconky mají vedení kouře velmi malým průměrem troubele. Je sice kovová, takže vede dobře teplo, ale povrch plastové troubele Kapitána je asi tak pětinásobný - řekl bych že chladí lépe. zvláště při pomalém kouření.
Obě dvě dýmky jsou velmi úspěšným pokusem o technické vylepšení dýmky. Už dlouho nosím v hlavě "křížence" - troubel Kapitána z kovu - spojit výhody. jenže to nepotřebuji, tak to zatím budu nosit dál...
Ani jedna z těchto dýmek není určena pro kuřáky typu "nic otom nevím, nezkusil jsem to, ale určitě bych to nemohl". Jsou pro lidi bez předsudků, přizpůsobivé, experimentátory.
Z praktického hlediska jsou dobré třeba na cesty, kdy je potřeba vzít co nejméně věcí a přesto pohodlně kouřit nebo - v neposlední řadě - k dobrému pokouření a současně podráždění ostatních.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod rour » 04 bře. 2009, 22:19

Milos Cerman píše:Kapitána mám, není to špatný pokouření, hlavičky jsou ale hodně malinký, tak na 25 - 30 minutek.
Zajímavost : celej bakelitovej spodek je z hodně slabostěnnýho matroše. Nejde vůbec čistit čističem, ale čistí se skrouceným papírovým kapesníkem.

Nedovedu přesně určit plast, ze kterého Kapitán je, ale určitě to není bakelit (fenolformaldehydová pryskyřice).
Hlavičky mám různých velikostí, od 30-ti minutové (max. 1g tabáku) až po docela běžnou velikost (tak 2,3 g). Liší se nejen průměrem vrtání, ale i výškou...
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod LazyBug » 04 bře. 2009, 23:19

No parada! :ok:
Prave ten system chladenia a odchytavania kondenzatu ma celkom zaujal. Rozmyslam ze si prikupim este jednu hlavicku s vlozkou z morskej peny, ktoru budem pouzivat na testovanie novych tabakovych vzoriek.
Som rad ze tato fajka nie je uplne zavrhovana, ba dokonca sa najdu aj nadsenci. Mam dokonca pocit ze ludi od falcona odradzaju hlavne predsudky. Falcon proste nie je klasicka brierka a treba ju tak brat.


Sila! akurat si citam na tejto stranke (http://www.falconpipes.com/) nejake veci o falconkach a toto ma zaujalo:
Fajka bola vyvinuta v USA s cielom vytvorit fajku, ktora by poskytovala permanentne chladny a suchy dym. Vyroba sa prestahovala do UK, kde pokracuje dodnes.
------
Vyhody:
Kvalita postavena na niekolkorocnom badani a neustalom vylepsovani
Kvalita vyroby - „tradicia dokonalosti nuti nerobiť kompromisy“
Zaujimavy a osobity styl
Moznost navolit si fajku „podla vlastnych predstav“
Ekonomicke vyhody – netreba kupit celu fajku ked chcete rozsirit zbierku.. :wink:
A nakoniec – ZAUJIMAVE – vraj trvanlivosť. Citujem: „Hadzte ich, kopte do nich, zneuzivajte ich ako chcete.. Falconov vytvor odola aj najhorsiemu zaobchadzaniu“ ;) Sak uvidime :twisted:
------
Na zafajcenie vraj staci 2x opatrne vyfajcit plnu hlavicku az do dna
Vraj, nepotrebuje tolko udusavat ako normalne fajky!! Po zapaleni vraj staci uklepat len raz, alebo vobec. :think:
A toto ma dostalo – v priebehu fajcenia mozete vybrat hlavicku!! A utret si (ak treba) mocku papierovou vreckovkou :smoke6:

Zacinam byt na ten vytvor stale viac zvedavy
Uživatelský avatar
LazyBug
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 39
Registrován: 07 zář. 2008, 15:58
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Fanys » 05 bře. 2009, 07:21

LazyBug píše:Falconov vytvor odola aj najhorsiemu zaobchadzaniu“ ;)
Zacinam byt na ten vytvor stale viac zvedavy

Jen se nesmí rozebírat, protože samotný chladič je tenká a křehká hliníková trubička. Při smontovaném stavu je chráněna postranními výstuhami.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod jcp » 05 bře. 2009, 08:54

"Falcon" není záležitost jen Falconu .. těch výrobců je víc. Já mám konkrétně Ronsona kterej má chladič dělanej poněkud jinak, něco podobnýho dělá (stačí zadat v Pipes na eBay.com: Kirsten, Yello Bole, Viking (Dr.Grabow))
Moc pěkná galerie je tady, za těma linkama jsou desítky fotek dýmek jak s kovovým náústkem, tak i různými jinými nekovovými. Kdysi jsem kdesi četl krásnej článek o historii "Falconů" s fotkama od různejch výrobců, ale nějak ho nemůžu najít .. :(
Mě osobně se líbí Falconovskej set co má Daniel na Synjecu :) ..
P.S. Dokonce myslím, že v tom odkazu na smokingmetal je i ten diskutovanej českej Kapitán .. ten filtr byla dost unikátní záležitost .. oni píšou že nevědí co jsou ty krystalky, ale byl to silikagel (adsorpce vlhkosti) :idea:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Falcon Pipes

Příspěvekod Mopic » 05 bře. 2009, 12:00

Když to tady tak čtu, tak asi vyhrabu a vyčistím tu starou Falconku, co jsem podědil po strýcovi a vyzkouším ji. Zatím jsem ji nezkoušel, protože jsem si nedovedl představit, jaké může být kouření z kovu. :think: :smoke5:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


cron