Zvlhčování tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Zvlhčování tabáku

Příspěvekod bromden » 29 bře. 2005, 10:46

Tak jsem o víkendu s úspěchem vyzkoušel zde dosud nepopisovaný způsob zvlhčení tabáku, který by mohl být pro mnohé méně majetné (bez humidoru) docela přínosný.
Popis: dvě misky a talíř, do větší misky se nalije trocha vody, do menší se nasype tabák, menší miska se vloží do větší, a zakryje se talířem. Pro urychlení nasycení vzduchu v misce parami je možno použít vodu ještě horkou.
Po několika hodinách doporučuji promíchat, cca za půl dne / den je tabák zvlhčen.
(zvlhčil jsem tak na troud vyschlý modrý caledonian-flake, a vypadá velmi použitelně)
Výhody:
- použitelné i pro tabáky typu flake
- zvlhčení je rovnoměrné
- zvlhčení postupuje relativně pomalu, lze snadno kontrolovat optimální míru
- zvlhčuje se parami, nikoli kontaktně vodou (odpadá starost s minerály, chutěmi apod.)
:wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Qido » 29 bře. 2005, 11:08

bromden píše:menší miska se vloží do větší


Jen probůh ne obráceně!!! :roll:

(Sorry, jen další záchvat vtipné nálady :oops: )
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Re: Zvlhčování tabáku

Příspěvekod Nevill » 29 bře. 2005, 11:09

Zajímavý návod, nějaký na troud uschlý tabák tu mám, takže rozhodně vyzkouším... :O)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 29 bře. 2005, 11:14

ja davam vlhkou vatu na vrsku od piva(aby nebyl kontakt primo s tabakem/papirem) primo do plechovky, obcas tabak promicham a pockam az je vata sucha ... pokud jeste tabak neni v pohode tak to opakuju, pokud je tak ho nechavam jeste aspon 14 dni az mesic odlezet
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 29 bře. 2005, 11:21

Já praktikuji nechráněný styk :twisted: tabáku s nacucaným papírovým kapesníkem.
Zatím bez nehod :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 29 bře. 2005, 11:23

Fénix píše:Já praktikuji nechráněný styk :twisted: tabáku s nacucaným papírovým kapesníkem.
Zatím bez nehod :wink:


nenalepi se ti tabak na kapesnik?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 29 bře. 2005, 11:25

Simon píše:
Fénix píše:Já praktikuji nechráněný styk :twisted: tabáku s nacucaným papírovým kapesníkem.
Zatím bez nehod :wink:


nenalepi se ti tabak na kapesnik?


Jo, ale když už je pak kapesník suchej ( tabák ho úplně vysaje ! ) tak se to buď odrolí zpátky nebo vyhodí, je tam toho většinou nalepeného jen trochu. Připomínám, že ten kapesník nenamáčím nějak intenzivně, po napuštění ho lehce vyždímám.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 29 bře. 2005, 11:28

Fénix píše:
Simon píše:
Fénix píše:Já praktikuji nechráněný styk :twisted: tabáku s nacucaným papírovým kapesníkem.
Zatím bez nehod :wink:


nenalepi se ti tabak na kapesnik?


Jo, ale když už je pak kapesník suchej ( tabák ho úplně vysaje ! ) tak se to buď odrolí zpátky nebo vyhodí, je tam toho většinou nalepeného jen trochu. Připomínám, že ten kapesník nenamáčím nějak intenzivně, po napuštění ho lehce vyždímám.


vypada to jako prvni vcelku rozumny pouziti pro ten papirovej nesmysl :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 29 bře. 2005, 11:30

já teď uschovávám tabák v zavařovacích sklenicích se šroubovacím víčkem a občas do nich prostě dýchnu aby se orosily stěny :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Qido » 29 bře. 2005, 11:45

Já, abych taky jednou promluvil normálně, používám starou dobrou šlupku z jabka, když není, tak z pomeranče. Celkem to funguje.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Twineryy » 29 bře. 2005, 12:05

Jsem teď dostal na troud uschlej Navy Flake. Zvlhčoval jsem ho keramickým střepem (tím bobečkem z Etrafiky, prostě jsem to musel vyzkoušet :lol: ) Nechal jsem ho v převařený vodě asi 20 minut, pak jsem ho dal do plechovky s tabákem. Druhej den byl střep suchej a flake už se nelámal, ale ohýbal. Proved jsem to celý ještě jednou a Navy Flake je jako nový. Tenhle způsob mi přijde nejrychlejší a nejjednodušší, pro mě určitě, protože většinou zapomenu, že něco zvhčuju a potom jenom čumim. Ten kapesník se mi protiví a do humidoru se mi nechce, ať žije šuplík a střep :wink: :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Twineryy » 29 bře. 2005, 12:08

Qido píše:Já, abych taky jednou promluvil normálně, používám starou dobrou šlupku z jabka, když není, tak z pomeranče. Celkem to funguje.


No právě tohle jsem zkusil a celý balení jsem musel vyhodit. Zapomněl jsem na tu šlupku a za tejden byl z výbornýho tabáku kompost :lol: . Fuj.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 29 bře. 2005, 12:18

No, zkoušel jsem vše, a právěže se mi u metod mrkev/střep/kapesník nelíbila jedna vlastnost - zvlhčuje se v podstatě kontaktně (vodou), a tabák se musí jednak míchat, jednak nechat nejméně čtrnáct dní odležet, aby se vlhkost vyrovnala (nebo co), aby tabák chutnal. Zatímco "miskovou metodou" se zvlhčuje jako v humidoru vodní párou (přesněji asi "vlhkým vzduchem"), což funguje v celém objemu tabáku. Takto zvlhčený Caledonian-flake jsem kouřil po půl dni a byl úplně OK.
Zkuste :wink:
Vlhkost vzduchu lze regulovat jednoduše teplotou, ve které celé toto "zařízení" necháte stát.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 29 bře. 2005, 12:19

Twineryy píše:
Qido píše:Já, abych taky jednou promluvil normálně, používám starou dobrou šlupku z jabka, když není, tak z pomeranče. Celkem to funguje.


No právě tohle jsem zkusil a celý balení jsem musel vyhodit. Zapomněl jsem na tu šlupku a za tejden byl z výbornýho tabáku kompost :lol: . Fuj.


tak uplne ze stejnyho duvody sem tehle ovocne metody nechal i ja :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 29 bře. 2005, 12:21

bromden píše:No, zkoušel jsem vše, a právěže se mi u metod mrkev/střep/kapesník nelíbila jedna vlastnost - zvlhčuje se v podstatě kontaktně (vodou), a tabák se musí jednak míchat, jednak nechat nejméně čtrnáct dní odležet, aby se vlhkost vyrovnala (nebo co), aby tabák chutnal. Zatímco "miskovou metodou" se zvlhčuje jako v humidoru vodní párou (přesněji asi "vlhkým vzduchem"), což funguje v celém objemu tabáku. Takto zvlhčený Caledonian-flake jsem kouřil po půl dni a byl úplně OK.
Zkuste :wink:
Vlhkost vzduchu lze regulovat jednoduše teplotou, ve které celé toto "zařízení" necháte stát.


mockovals pri koureni ze?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků