Čističe

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jak vybíráte čističe?

Nepoužívám čističe.
5
3%
Je mi to jedno, beru ty, co právě mají v trafice.
83
42%
Beru ty nejlacinější.
11
6%
Pečlivě si vybírám podle toho, na jakou fajfku a pro jaký účel je čistič určen.
21
11%
Mám svou značku čističů, které jsou nejlepší, a beru jen je.
73
37%
Vybírám podle barvy.
4
2%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Čističe

Příspěvekod BATRACHOS » 08 srp. 2008, 20:50

Já je dokonce používám jen při "velkém" čištění na první hrubou prácičku.
Na běžnou údržbu mi přijdou nebezpečně ostré a obrušující.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Čističe

Příspěvekod Nick » 09 srp. 2008, 07:59

BATRACHOS píše:Já je dokonce používám jen při "velkém" čištění na první hrubou prácičku.
Na běžnou údržbu mi přijdou nebezpečně ostré a obrušující.


Presne i ja.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Re: Čističe

Příspěvekod Jack.Grave » 09 srp. 2008, 08:10

:arrow: Faethor Těmi Petersony jsem myslel, kónické s bílozelenými sťetinkami, půlené Peterdony jsou opravdu dosti tvrdé a dle mne vhodné na generální úklid.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Čističe

Příspěvekod vytryol » 09 srp. 2008, 10:27

Toz ja pouzivam cistice Conic clean je jich 100 v baleni a jsou levnejsi nez Petersony (50ks), ktere jsem pouzival predtim...Efekt se mi zda stejny, nejake rozdily nevidim..Sem tam chlup, ale ne o moc vic nez obcas poustely Petersony...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: Čističe

Příspěvekod tritrek » 09 srp. 2008, 15:34

vytryol píše:Toz ja pouzivam cistice Conic clean je jich 100 v baleni a jsou levnejsi nez Petersony (50ks), ktere jsem pouzival predtim...Efekt se mi zda stejny, nejake rozdily nevidim..Sem tam chlup, ale ne o moc vic nez obcas poustely Petersony...

Stejne i ja.
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Čističe

Příspěvekod tritrek » 10 srp. 2008, 09:42

No pozrel som sa... ani slovo o tom, ze by boli nejako specialne. Moj brat ich pouziva, nadava v kuse... nove info: ze vraj sa tie chlpy normalne "vytocia" z dratu ako tocis s cisticom v kanaliku. No proste horor. Zlate noname cistice!! :puffy:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Čističe

Příspěvekod losky.h » 10 srp. 2008, 21:13

Teď jsem párkrát koupil na Dobříši čističe od www.phillies.cz a docela slušný hlavně kvůli ceně 100ks za 50kč a na inetu za 37kč. Jsou akorát tvrdý a akorát huňatý a nepelíchaj. Ale ty s tím zapleteným silonem jsou dost hrubý. Jinak beru co mají v trafice.
Uživatelský avatar
losky.h
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 44
Registrován: 27 črc. 2008, 21:17
Bydliště: Lazsko(Příbram)

Re: Čističe

Příspěvekod mrcos » 19 srp. 2008, 15:35

Od prvopočátku používám bílý, konický Angelo (na radu páně Hingara). Spokojenost naprostá. Nedávno jsem měl v ruce ty zeleno-bílý Petersony a na běžný čištění bych si je asi nevzal, přijdou mi moc "násilný".
Na churchwardenku používám co mi zrovna přijde do ruky.
Problémy s línáním většinou moc nemám. Angela pouštěj docela málo a většina se dá vyřešit tím, že čistič protáhnu mezi prstama a to, co by pustilo, z toho "stáhnu".
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Čističe

Příspěvekod Faethor » 20 srp. 2008, 21:09

Dneska sem se řádně nasral. Poprosil jsem přítelkyni jestli by mi nemohla koupit čističe od petersonů protože jsem neměl čas běžet do města. říkala že bude běhat po václaváku, tak jsem ji poprosil ať se zastaví u Churchilla mezi Národní a Václavákem. Donesla mi 1x půlené zeleno bílé a 1x bílo zelené s chloupky. Víte, kolik za to ti židi chtěli? Ty půlené byly za 69,- a ty prokládané za 79 kč!!!!! Myslel jsem že se na místě vyvalím....tohle mi teda skutečně příjde sprosté.....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Čističe

Příspěvekod Fénix » 24 lis. 2009, 23:19

V posledních letech jsem si zamiloval čističe House of Smoke z Rajeka. Představují přesně to, co od čističů chci. Tenký, ale velmi pevný drátek, dostatečně dlouhý. Husté chlupy co NEVYPADÁVAJÍ a jsou i na úplných koncích čističů, bílá barva. Žádné vyfikundace á la dvě hrubosti, tři druhy vláken, výběr z pěti barev, jen lehhce kónický, poctivý čistič.

Tak jsem si objednal 5 balení - přišly mi jiné než obvykle :( Nepochybně kvalitní, ale podobné těm tlustým a hrubým Vauenům. No asi si zvyknu :) Spíš jsem se ale chtěl zeptat někoho, kdo ty HoS zná, zda jsou na trhu nějaké podobné čističe.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Čističe

Příspěvekod tritrek » 26 lis. 2009, 07:29

Už dávno hľadám nejaké "rodinné" balenie čističov, lebo kupovať ich po 40 ma nejak extra nebavý, tak som začal hľadať, no kde inde: na ebay. A našiel som tzv. craft stems - pipe cleaners. Stoja menej než polku ceny oficiálnych čističov a majú dĺžku 30 cm, čiže rovno mám čističe aj na churchwardenku (a tu je cena už len štvrtinová) a pre normálne fajky ich len proste cvaknem na polku a hotovo. Takže mám 400 čističov za 12 EUR a dokonca s hrúbkou 4mm, takže mi lepšie čistý kanáliky. Koniec hlásenia.
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Čističe

Příspěvekod Jackie sss » 26 lis. 2009, 08:30

To je super, těmi by se mi dobře čistila krakonoška :ok:
Uživatelský avatar
Jackie sss
ban
 
Příspěvky: 895
Věk: 54
Registrován: 28 zář. 2009, 15:01

Re: Čističe

Příspěvekod BATRACHOS » 26 lis. 2009, 12:22

:arrow: tritrek

Tak hoď link.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Čističe

Příspěvekod tritrek » 26 lis. 2009, 13:37

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230394217113&ssPageName=STRK:MEBDIX:IT tieto su 6mm lebo ja mam skoro vsetky prevrtane na 4.3-4.5mm a naustky na 3-3.2mm
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Čističe

Příspěvekod BATRACHOS » 12 led. 2010, 18:30

Hmm, tuhle jsem se stavoval u Hingara a neměl mé oblíbené čističe Angelo, ani tenčí Vaueny, dokonce ani takové ty Air Line s letadélkem. Měl jen Danmmory, Petersony a nějaké ty barevné - asi Mostexy či čo.
No na každý pád hrozně tlusté.
A tvrdil mi, že mu velkoobchodníci nikdy neřeknou, JAKÉ že to čističe dodají. Prostě jen čističe, jednotková cena, popř. značka.
Ale už ne průměr.
Takže pokaždé jsou prý trochu jiné.
Nevím zdaliž to nezařadit do kategorie bajek Hingarických, ale prý se ty čističe vozí odněkud z "Indočíny" po vagonech a do pytlíku to u nás zcela bez rozmyslu cpou Ukrajinky... :?: :think: :?:
Ovšem raritka, na kterou mne upozornil: čističe Danmoore v papírovém obalu, 32 kusů. 32! Sám nad tím číslem kroutil hlavou. :palm:



No stavím se ještě u Veverky.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků