To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!
Odeslat odpověď

Re: Prospěšnost kouření

16 lis. 2009, 10:19

Milos Cerman píše:Přeloženo z angličtiny (automaticky rozpoznáno) do češtiny:

... rizika kouření potrubí ...


Osobně si myslím že tohle je hezké, ale opět jde o typickou "falešnou korelaci" - prostě blbá statistika.

U kouření cigaret s výzkumy není až takový problém - spektrum uživatelů prochází celým spektrem společnosti. Možná je výsledek jak moc "kouření cigaret škodí" o fous horší než ve skutečnosti, protože dost možná více kouří skupina lidí, která má svým postavením a celkovým životním stylem našlápnuto dožít se kratšího věku.

Pokud jde o dýmkaře, bude problém obávám se naprosto opačný - prostě spektrum dýmkařů (alespoň co jsem měl možnost pozorovat) rozhodně nevytváří statistický vzorek, který by byl reprezentativní k celé společnosti (viz onen známý příklad s volbami v USA).

Re: Prospěšnost kouření

16 lis. 2009, 10:26

bromden píše:

Pokud jde o dýmkaře, bude problém obávám se naprosto opačný - prostě spektrum dýmkařů (alespoň co jsem měl možnost pozorovat) rozhodně nevytváří statistický vzorek, který by byl reprezentativní k celé společnosti (viz onen známý příklad s volbami v USA).

Nedávno jsem sledoval práci asfaltérů. Jeden z nich kouřil dýmku. Je ovšem pravda, že to byl asi parťák, protože jim jen ukazoval co kde mají udělat.
Ani jsem se ho nezeptal jaký tabák kouří.

Re: Prospěšnost kouření

18 lis. 2009, 23:57

BXX to asi nebyl - to by ani nepoznal, že neinhaluje térové výpary.

Re: Prospěšnost kouření

19 lis. 2009, 10:53

Tak vám všem přeji krásné prožití Mezinárodního nekuřáckého dne a Alžbětám vše nejlepší k jejich svátku! :puffy:

Re: Prospěšnost kouření

19 lis. 2009, 19:00

Ježíšmarjá, to už je další rok v prdeli :?: To to letí :roll:

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 08:54

Snad jsem trfil vlákno. Stala se mi nedávno nemilá věc. S přáteli jsme si zašli na pivko a nakonec jsme padli na menší už docela zakouřenou putyku. Já si vytáhl dýmku, zapálil si Dudáka a po chvilce paní o stůl vedle (nutno dodat že pálila jednu cigaretu za druhou) dostala dost hrozný alergický záchvat, že už jsme se báli že budeme muset volat sanitku. Samozřejmě jsem dýmku zhasil a vyjel po mě její druh, že co to kouřím za svinstva a kdesi cosi no velmi "veselá událost. Máte někdo podobné zkušenosti, že by někomu dělal dýmkový tabák tak zle? Včera jsme to rozebírali na srazu a pouze Džetro měl podobnou zkušenost, že dokázal vždy rozkýchat jednu hospodskou... Jo a nejhorší na tom je, že si teď ze mě dělají kamarádi srandu že smrdím tak, že to má sílu zabít :eh:

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 09:13

Obávám se, že na dudáka má alergii skoro celá prasklá muňka. :plaster:
Víš jistě, že to bylo z toho, mohla mít nějaké jídlo nebo cokoliv jiného. Já např. mám skutečnou alergii na parfémy a na cigaretový kouř.

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 09:20

potvrzuji, já dudáka vnímám jako docela nepříjemný tabák (tedy daleko horší na čuchání, než na kouření tohoto tabáku)

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 09:59

A v com konkretne je neprijemny este aj pre fajkarov? :shock:

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 10:05

já ti nevím, pro mě má takovou nepříjemnou pronikavou vůni. prostě mi moc nevoní. jakákoli latakie nebo lana mi voní náramně, ale dudák mi svým pojetím nějak nesedí.

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 11:36

Fanýs píše:Obávám se, že na dudáka má alergii skoro celá prasklá muňka. :plaster:


zajímavé tvrzení :smoke3:

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 12:22

Ale notak, to ste trochu odbocili, ne? :shock: Podle me je to nesmysl. Jestli dotycna hulila jednu vod druhy, tak si spalovanim dymkovyho tabaku tezko mohl zpusobit nejakou alergickou reakci. Uplne nemozny to neni, ale je to imho strasne nepravdepodobny. Dotycnymu druhovi si mel rict, at nelezou do hospody, kdyz jim vadi kour... :smoke3:

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 12:46

Kuřák cigaret IMHO nemá nárok na jakékoli (myslím negativní) vyjadřování ke kouření dýmky, nota bene svádět na tabákový dým (vypouštěný vedle sedícím dýmkařem) jakékoliv svoje zdravotní problémy :naughty: .

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 14:27

Tedy k dotyčné dámě, v té hospodě se nevařilo a po zhasnutí dýmky a vyvětrání místnosti už dáma fungovala naprosto bez problémů tak nevím... A k dudákovi, tak zrovna ten je jeden z mých nejoblíbenějších a jediný který snáší nekuřácké okolí. Dokonce když jsem mezi nekuřáky tak mě občas prosí ať si zapálím ten "fajný" tabák :wink:

Re: Prospěšnost kouření

28 led. 2010, 17:29

Fanýs píše:Obávám se, že na dudáka má alergii skoro celá prasklá muňka. :plaster:
Víš jistě, že to bylo z toho, mohla mít nějaké jídlo nebo cokoliv jiného. Já např. mám skutečnou alergii na parfémy a na cigaretový kouř.


Ano, také mám zjištěnou alergii na cigaretový kouř. Vysloveně mi to nedělá dobře.
Cigarety a fajfka produkují úplně jiný dým, už se o tom tady psalo stokrát.
Možné je to docela dobře, stejně jako když bych kouřil celý večer fajfky v neskutečně prohuleném podpalubí U Smradu, a pak bych jel řekněme autem s cigareťákem, co by si při řízení zapálil jedinou cigaretu, tak bych druhý den nemohl dýchat nosem.

U alergie je možné cokoliv.
Ale to pořád nikoho neopravňuje k agresivnímu chování.
Odeslat odpověď