Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod POGO » 20 úno. 2005, 20:55

Poslední dobou se na téma nacpání dýmky hovoří o vkládání tabáku do komory spirálovitě.Trochu mi vrtá hlavou jak vkládat tabák spirálovitě do dýmky s vysokou hlavičkou kde sotva dostanu prst.Nebo se spirálovitě rozumí přidusávat po okrajích pravidelně dokola komory :?:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod bigdragon » 25 úno. 2005, 10:17

Použil jsem dvakrát tuto http://www.digitalfoto-pfalz.de/pfeifenseiten/frankschestopfmethode/index.html metodu jednou dle originálu a jednou jsem se pokusil onen vrchní tabák ještě spirálovitě stáčet. Poprvé (originál) jsem měl pocit že dýmka hoří bezvadně až mě to překvapilo. O to horší to bylo s tím spirálovitým stočením, hořelo to mizerně a tak nějak napřeskáčku napřed vepředu potom na boku no prostě hnus takže asi je pravda že vyzkoušené a zavedené by se nemělo měnit :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 25 úno. 2005, 12:07

Teda ta metoda vypadá prapodivně, ale dnes to zkusím.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod lukas » 25 úno. 2005, 15:37

bromden píše:Jen taková připomínka, osud mne tento týden zavál na Kulaťák, kde jsem spatřil trafiku s nápisem Cigars a tak mne pochopitelně zlákala... slušný výběr tabáků, pár dýmek, celkem nic moc, ale potkal jsem tam starého pána, tak kolem 70ti, s dýmkou v ruce, který se se mnou jak jsem koukal na místní výběr dal do řeči... dostali jsme se k nacpávání, říkal že kouří tabák v kolečcích, která mu posílá synovec ze skotska, název jsem bohužel zapomněl (voněl po kopřivách), a že ho nacpává tak, že dává celá kolečka jen trohu ožmolená do dýmky jedno na druhé, a okolo a navrch dosype trochu rozdrobenýho. Říkal, že mu to takhle hoří dlouho, pomalu, a nejsušším způsoben, protože mu chytnou boky a hoří směrem do středu, kde se vlhkost vypaří. Napadlo mne jestli to neprohoří po stranách durch až dolu, ale prý ne, protože ta dýmka to "podrží"...zkoušel jsem to s DarkTwistem a nehoří mi to vůbec...ale kdyby to někdo chtěl zkusit...

Btw, viděl jsem tam mně zcela neznámý tabák "Germain´s Mixture" (nebo tak nějak)


Tuhle metodu nacpávání už tu někdo zmiňoval. Zkoušel jsem a je to paráda. "Kolečka" už nekouřím jinak. :wink:
Uživatelský avatar
lukas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 354
Registrován: 25 srp. 2004, 18:45
Bydliště: Louny

Příspěvekod Šimi » 26 úno. 2005, 10:22

BIGDRAGONE:
Tak sem to taky zkusil, a ono to čoveče funguje. Tabák stačilo potom už jen přidusávat. S dřevěným dusátkem to navíc skoro nezhasínalo. Vyzkoušel sem to hned na dvou dýmkách a u obou to bylo stejny.
Jenom :oops: 4x :oops: jsem musel připalovat. Možná je to tím dusátkem, nebo že bych se lepšil :roll: ?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Eyeless » 22 dub. 2005, 13:52

Olda píše:Dokázal by mě někdo poradit, jak správně nacpat dýmku?


No já vezmu tabák a dýmku a dám to dohromady. Pak zapaluji :twisted:

Ale vážně, jsem z celýho tohohle Situ ten poslední, kdo by ti měl radit, ale neboj se experimentovat a jak mi napsal před asi dvěma měsíci Bromden, to bylo když jsem úplně začínal,: "Hlavně vydržet, stojí to za to."
A měl pravdu. Sirkami nešetři, a co se týče tabáku, nekupuj low end ale trochu se plácni přes kapsu. Kvalita tabáku dělá hodně.
Jak já pěchuji Ti psát nebudu, Jenom ten Tvůj způsob bude pro Tebe to nejlepší.

Hodně trpělivosti a dobrého pokouření Ti přeje doutníkový zběhlík
Uživatelský avatar
Eyeless
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17 bře. 2005, 15:19
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod Šimi » 22 dub. 2005, 16:32

Zkus tohle:
http://www.digitalfoto-pfalz.de/pfeifen ... index.html

Vypadá to strašně, ale mě to dost pomohlo. Nemám ale tak velkou plechovku, takže tabák volně sypu do komína až ho přesypu a dál uvidíš....
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 22 dub. 2005, 20:45

tohle jsem daval na forum kedysi davnejsie ale az ma to mrzi lebo tento sposob povazujem za dost nestastny.Teda ja osobne by som takto dymku nenapchal...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 23 dub. 2005, 00:25

Tož nemachruj a pověz nám jak na to .....
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 23 dub. 2005, 07:46

nemachruju jen konstatuju ogare...moj jednoduchy popis napchavania je na zaciatku topicu ale zaklad je podla mna ten ze kazdy si musi ten spravny sposob najst sam a zadne sablony nepomozu...mne to trvalo mozno rok dva kym som nasiel na to svoj vlastny grif a cit kedy a kolko ako silno s tabakom a tak.Neboj ked uz vyrasties z dymkarskych plen nebudes potrebovat na napchatie zadnu predlohu.. :P

dix matrix
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 23 dub. 2005, 09:03

dix píše:nemachruju jen konstatuju ogare...moj jednoduchy popis napchavania je na zaciatku topicu ale zaklad je podla mna ten ze kazdy si musi ten spravny sposob najst sam a zadne sablony nepomozu...mne to trvalo mozno rok dva kym som nasiel na to svoj vlastny grif a cit kedy a kolko ako silno s tabakom a tak.Neboj ked uz vyrasties z dymkarskych plen nebudes potrebovat na napchatie zadnu predlohu.. :P

dix matrix


absolutni souhlas, na techniku nacpani si kazdy musi prijit sam podle citu - kazdemu vyhovuje jiny tah a hustota nacpani, cili neexistuje jen jeden spravny zpusob nacpavani - kazdy ma svuj vlastni.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dix » 23 dub. 2005, 13:12

jj souhlas s piterem...ale mozno sa nekomu sposob vid video ujme...ja ho povazujem jednoducho za nedobry..tecka.

:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 23 dub. 2005, 13:36

Zase jsem ve fázi testování různých technik. Dneska jsem dal Franka a byl jsem moc spokojený s kvalitou hoření, ale zase čas na přípravu a ten bordel okolo jsou velké mínusy.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod harel » 23 dub. 2005, 20:07

dix píše:jj souhlas s piterem...ale mozno sa nekomu sposob vid video ujme...ja ho povazujem jednoducho za nedobry..tecka.

:puffy:

...a niektorí jedinci sa to učia 30 rokov a myslia si ako im to dobre ide ako to super ovládajú a popritom im to močkuje a fajky im smrdia ako stoka. :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Šimi » 23 dub. 2005, 22:25

Sakra, doufám že to nebude můj případ. :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků