Tabáky Samuel Gawith

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 11 říj. 2010, 09:17

:arrow: Tlapa
Dobrý je, pokud se SG flákota drolí, dát opravdu ty nejvetší kousky dolů, respektive na dno flákotu jen rozebrat. Zůstanou sypká a neudělá špunt narozdíl od jemný drťě, když se dá dolů. Vůbec, zbytečně moc nadrobenej tabák způsobuje právě to sedání v kotli, strašně snadno se to předusá. Takže rozebírat a nahoru fakt jen drť na podpal. Alespoň já jsem to tak nějak vypozoroval, dobrý je taky nechat tabáček trošku odvětrat, aby byl na omak suchej a nelepil se guče. Jak narazím na těch pár kousků na dně, vetšinou je dokouřeno. Bejvají stejně suchý, tak proč se s tím trápit. Jak je dokouřeno promíchám to s popelem, protáhnu do toho dna čistič, pak zvrchu ucpu dýmku dlaní a zatřepu s ní. Ten suchej popel krásně pokryje stěny kotle, na dně zůstane trocha popílku s těma kouskama navrchu. Navíc se přitom třepání dostane trochu suchýho popela i do kanálku a perfektně to vytahne vlhkost. Nechám zchladnout, vysypu, ještě protáhnu kanál čističem jednou a hotovo. :ok:

Pokud se však tabák nadrolí moc a dolů se dá jemnej, vytvoří se ze spodku navlhlej špunt tabákovýho prachu, kterej udělá dole bažinu. Nevím, zda to brát jako radu, ale mě dost vyhovuje to co jsem popsal výše. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Vobča » 11 říj. 2010, 09:40

Sice to bylo na Tlapu, ale za sebe taky díky, já si pořád lámal hlavu, co s těma "kouskama" na dně, když ideálem má být šedobílý popílek! :smoke5: Upřímně řečeno, některej tabák (teď třeba 3P) stejně nedokážu rozmělnit až na prach, takže se mi ulevilo, že jsem pořád "taknějak" v normě...
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 11 říj. 2010, 10:20

Vobča píše:já si pořád lámal hlavu, co s těma "kouskama" na dně, když ideálem má být šedobílý popílek! :smoke5:


Neřešit to... :lol:
Lepší kousky na dně než vypálenej kanálek... :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Vobča » 11 říj. 2010, 14:10

Ještě to tak! Mně docela stačí ten, kterej tam je... :mryellow:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod pepson » 11 říj. 2010, 16:36

:arrow: Tlapa-keď chceš "bezúdržbový" tabak na klábosenie v krčme,tak by som Ti doporučil GH Dark Birds`s Eye.Nie je slabý, horí vzorne, nesmrdí cigareťákom a fakt je výborný -o tom vzornom horení niečo viem,nemať zapaľovač,tak pre mňa nestíhajú strúhať zápalky :oops: :wink:
Je to vlákno o SG,ale aj ten GH je od Sama Gawithovie .
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod bromden » 11 říj. 2010, 16:50

pepson píše:Je to vlákno o SG,ale aj ten GH je od Sama Gawithovie .


S využitím elementárních znalostí čtení a základních pátracích schopností i průměrně zdatný jedinec na tomto fóru snadno dohledá, že existují dvě firmy:
- Samuel Gawith & Company Ltd., Canal Head, KENDAL, Cumbria, United Kingdom, LA9 7BY
- Gawith & Hoggarth TT Ltd., Unit 16, Lake District Business Park Kendal, Cumbria, LA9 6NH UK
které, ač obě sídlí ve stejné oblasti, mají společný prvopočátek své historie, a produkují v obou případech výborné a navzájem si relativně blízké tabáky, nemají ani společnou výrobu, ani management, a domnívám se že ani majitele. Tedy rozhodně neplatí, že produkce GH je od Samuela Gawithe... :smoke1:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod pepson » 11 říj. 2010, 16:58

Tak potom sa ospravedlňujem za zavádzanie :oops:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Tlapa » 11 říj. 2010, 17:13

Díky za doporučení. Pohodovej tabáček mám. Jen jsem podotýkal, že čokošku si zatím musím hlídat a tudíž jí neberu do společnosti. Až se s ní skamarádím, tak jí určitě vezmu představit mezi přátelé :smoke5:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Flip » 11 říj. 2010, 17:33

bromden píše:
S využitím elementárních znalostí čtení a základních pátracích schopností i průměrně zdatný jedinec na tomto fóru snadno dohledá, že existují dvě firmy:
- Samuel Gawith & Company Ltd., Canal Head, KENDAL, Cumbria, United Kingdom, LA9 7BY
- Gawith & Hoggarth TT Ltd., Unit 16, Lake District Business Park Kendal, Cumbria, LA9 6NH UK
které, ač obě sídlí ve stejné oblasti, mají společný prvopočátek své historie, a produkují v obou případech výborné a navzájem si relativně blízké tabáky, nemají ani společnou výrobu, ani management, a domnívám se že ani majitele. Tedy rozhodně neplatí, že produkce GH je od Samuela Gawithe... :smoke1:

Musím se předem omluvit za dotaz či malou poznámku.Jsem sice dýmkař kojenec (asi 2-3 roky starej)a v poslední době zhruba 1/2 roku hodně aktivní v této oblasti nicméně si troufám říci že mezi pro mne známými tabáky GH a SG jsem nenašel jedinné 2 které by si byli chuťově podobné.
Co jsem vyhulil od GH mělo pro mne příchuť (ač již silnou a nebo méně výraznou) drogerie parfumerie.Měl jsem Coniston,Enerdale,Bobs chocolade flake a ještě jeden na jehož název si nevzpomínám.
Od SG jsem kouřil Sama,FVF,1792,Luisiana,CHoko-fllake,Firedance,Best Brown,Celtic,Cannon a možná ještě další což v danném případě není podstatné.
Nicméně podstatné pro mne je to,že tu drogerii jsem neobjevil ani v jednom.Tak sakra,kde je tablízkost či podoba o které se pořád hovoří? :D
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 11 říj. 2010, 17:55

Flip píše:Měl jsem Coniston,Enerdale,Bobs chocolade flake a ještě jeden na jehož název si nevzpomínám.
:D


snad ještě Balkan Mixture a Louisiana Flake? :wink: Ty nakonec skončily u mě.

Řekl bych že podobnost je snad u SG BlackXX-GH Black Irish Twist a SG Brown NO.4-GH Brown Irish Twist a možná nějaká další lana, ale nevím, nekouřil jsem. Jinak se produkce těchto dvou firem značně liší, mnohdy podobné obchodní názvy, ale tabák naprosto odlišný. Já bych třeba v žádném případě nekombinoval v jedné dýmce Louisianu Flake od těchto dvou firem, jsou to natolik rozdílné směsi, že se navzájem šíleně tlučou. Oba výborné tabáky, ale jako když porovnáváš hrušky a jablka. GH Louisiana jak se zažere do dýmky tak po nacpání SG Lousiany stále kouříš gháčko. :smoke5:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Flip » 11 říj. 2010, 18:35

Přesně Péťo-k tomu není co dodat.Ale pokud má někdo tu základní chuť GH rád,tak má opravdu výběr různých jemných niancí u této firmy převeliký.
Je to jako u mne s latakií.Ještě jsem se k ní neprokouřil a tak zatím zůstávám u svých tabáčků od SG a Petersonů rovněž nepohrdnu na základě tvého doporučení s Bulls eye nebo Golden Sliced.A po ránu taková MB Golden blend nebo Dark také není od věci :D
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod vidlak » 11 říj. 2010, 18:54

Vobča píše:nebo při nich stloukat králíkárnu


Tak že bych nakonec nebyl tady na fóru jedinej králíkář :lol:
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Byšek » 11 říj. 2010, 20:49

Sobpeta píše:snad ještě Balkan Mixture ... Ty nakonec skončily u mě.


a nakonec u mě :wink:
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod jcp » 13 říj. 2010, 07:50

Co se týče tabáků značek Samuel Gawith & Co a Gawith, Hoggarth & Co, jejich historie je velmi hezky popsaná v Briaru 0/2005 str.10 - článek Ryze anglická tabáková tradice. Zakladatel byl sice jeden, ale potomků měl několik, ti se v průběhu generací rozhádali a rozešli takže dnes jsou to dvě zcela samostatné firmy. Pokud by ta historie někoho zajímala, můžu mu to číslo Briaru poslat majlem v PDF. Pan Hingar ho měl kdysi na svých stránkách volně ke stažení jako reklamu když začalo znovuvydáváni Brieru v elektronické podobě, takže to snad nebude takovej prohřešek proti autorským právům :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod about76 » 13 říj. 2010, 08:18

JCP ahoj mna by to zaujimalo, mozes mi to poslat?
Dakujem
Uživatelský avatar
about76
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 206
Věk: 48
Registrován: 17 bře. 2010, 09:06
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků