Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod BluesBoy » 08 led. 2012, 16:47

Zdravím =)
Když jsem se poprvé osobně "oslintával" s dýmkou, nikdy bych neřekl, že mne tolik "chytne" a že budu mít nějakou nutkavou potřebu se i připojit do nějakého fóra. Bylo to na vysoké škole, kdy jsem si za mylné představy, že mi za žádnou cenu v průběhu kouření nesmí zhasnout, zavlažoval štípající jazyk močkou. Po této zajímavé zkušenosti jsem si řekl...OK přenechám to jiným a zůstanu u příležitostných doutíků a balených černých javanese - nemusím mít vše.
Cca po 4 letech se však dýmkové téma začalo jevit opět aktuální... Google mi naservíroval takovou porci informací, že jsem si řekl, že na tom přeci něco musí být. Zjistil jsem, že pokud jsem tehdy nechtěl vykouřit dýmku jako takovou a ne pouze tabák z ní, dělal jsem vše špatně a jal se druhého pokusu. Učarovala mi, a to tak, že maximálně! Venku se psem si užívám lehké latakiové směsi Savinelli english mixture, když jen tak sám tak SH od Petersona a do společnosti si s sebou vezmu od stejné firmy Connoisseurs choice (pokud tedy nejdu na pivo, to je jak kdybych k němu přikusoval ovocnej koláč)...najednou v každé "běžné" činnosti o vjem více. Mám poměrně stressové zaměstnání a tak je takový odpočinek v obláčcích dobrého, chladného kouře k nezaplacení :puffy:
Tak...toť trochu k mému představení =)
Peace
Uživatelský avatar
BluesBoy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 38
Registrován: 07 led. 2012, 13:16
Bydliště: Blansko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod sihanuk » 08 led. 2012, 17:37

no to se nám to pěkně rozjíždí :ok: vítám všechny nově příchozí :puffy:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 08 led. 2012, 20:41

souhlasím s Tomášem, na začátek roku docela zajímavé rozrůstání :wink:
Vítejte všichni noví a najděte zde co hledáte :smoke5:
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Schimmrovka » 09 led. 2012, 23:58

Vítám též nově příchozí a mám radost,jak se rozrůstáme :smoke5: Sama jsem na dýmce "závislá" už rok a na Dýmka.net jsem našla nejen spoustu rad a pounačení.Ale hlavně jsem zde našla spoustu nových, hodných a milých přátel,kteří nejen radou,ale i pomocí ,mi poradili v začátcích :smoke2: -hlavně,jak na to,aby byl z toho ten správný požitek :smoke5: :ok:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Harry » 13 led. 2012, 16:45

Ahoj,

nějakou dobu to zde čtu, nakonec jsem se i zaregistroval... Léta kouřím doutníky (v naprosté většině Kuba) ale zase na mne přišla chvíle, kdy mám chuť na nějaký aromatický tabák... Tak jsem se dal zase na dýmky (před lety jsem to měl stejně) :mryellow:

Většinu času se plácám venku, doma ani v práci zásadně nekouřím...

Určitě budu mít do budoucna pár dotazů, na které jsem zatím nenašel odpovědi, tak prosím o schovívavost :wink:
Uživatelský avatar
Harry
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 51
Registrován: 12 led. 2012, 13:35
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 14 led. 2012, 14:08

vítej na fóru a dotazů se neboj, je tady dost správnejch chlapů co ti rádi poradí :ok:
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod S.hort.Y » 14 led. 2012, 17:43

Přesně jak říká Patejl.. ;-) Jediný, za co se tady prokousávaj náustky, je nedodržování pravidel.. ;-)
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod košma » 14 led. 2012, 19:04

I já vítám všechny nově příchozí.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Hunter » 17 led. 2012, 13:02

Zdravím ve spolek,
jsem z České Lípy, na zdejší fórum jsem se zaregistroval nedávno, prozatím jsem se nijak neprojevoval, pouze jsem hltal coby začátečník informace a snažil se zorientovat v dýmkařském slangu. O tom, že takové fórum vůbec existuje, jsem se dozvěděl od Jerryho1, s kterým se známe z Whisky fóra. http://whisky.nethar.com/forum/index.php
Jako nekuřák jsem zatím koketoval jen s vodní dýmkou a měl jsem dvě období, kdy jsem měl hodně rád šňupání. Ovšem vše kolem kouření dýmky se mi zamlouvá, jednak mi voní samotný syrový tabák, pak samozřejmě ten obřad okolo zapalování, i to, že tím na člověka dýchne něco ze starých časů... Pod dojmem z Dýmky.net jsem doma oprášil asi 30 let starou dýmku Black star de luxe,zakoupil nový dánský tabák Scottish Blend a vyzkoušel chladný kouř. No, prozatím mi to moc nejde, krom spáleného jazyka jsem si výraznější zážitek neodnesl, ale nevzdávám to. Po dlouhém přemýšlení jsem omrknul v místních trafikách produkci BPK, ale jejich nedokonalé zpracování mě nějak neoslovilo. Následovaly dlouhé konzultace s Jerrym (díky!), prohlížení galerií dýmek českých výrobců, kdy se mi napřed moc líbily výrobky Petra Vobořila a pak mě designově úplně dostaly basovky, takže jsem se, ač úplný začátečník, rozhodl jít rovnou do jedné z jeho jelení série. .. Už je na cestě, až dorazí, určitě se pochlubím na zdejším chlubícím vláknu. Tolik prozatím ode mě...
Uživatelský avatar
Hunter
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Věk: 52
Registrován: 27 pro. 2011, 09:43
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Vočko » 18 led. 2012, 16:51

Zdravím,
po dlouhodobém čtení fóra jsem se rozhodl se registrovat. Dýmku kouřím cca 3 roky, předtím jsem kouřil příležitostně doutníky a jednou za čas jsem si zapálil i cigaretu. Dneska si dávám už jen dýmku a příležitostně doutníky. K fóru mě přivedl přítel mojí sestry, tak jsem si řekl že nové informace se vždycky hodí. Jinak dýmku kouří i otec takže tak pokračuju v rodinné tradici:-)
Kouřím skoro všechno, rád zkouším nové tabáky, ale ze všeho nejvíc mě chutná latakie.
Uživatelský avatar
Vočko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 38
Registrován: 18 led. 2012, 16:36
Bydliště: Opava/Plzeň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jerry1 » 19 led. 2012, 12:42

Vítám nově příchozí, především pak Huntera. Ať se vám tady líbí a chladný kouř.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod basa333 » 19 led. 2012, 14:07

hunter: tož vítej, teď se jen modlím, abys nebyl zklamaný :pray: . jaký tabák jsi zvolil na zakuřování? už jsi jelenici vyzkoušel? snad ji zatím ani necpi plnou, je to fakt macík, ale propálit bys ji neměl. chladný dým přeje basa
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Hunter » 19 led. 2012, 14:19

to Jerry1 a basa333
Díky za přivítání chlapi. Na zakuřování jsem zvolil Scottish Blend od Mac Baren. Výběr byl jednoduchý, mám totiž zatím jen tenhle jeden :D Ale v sobotu pořídím asi další tabák, jestli mi v Germánii nějaký padne do oka, uvidím, jaké tam budou ceny a výběr. Zatím jsem ji nevyzkoušel, o víkendu se chystám.
Uživatelský avatar
Hunter
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Věk: 52
Registrován: 27 pro. 2011, 09:43
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod basa333 » 19 led. 2012, 14:22

ok,

pojďme pokračovat tady viewtopic.php?f=10&t=2438&p=285620#p285620, v tomhle vlákně začínáme být OT
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dýmomil » 19 led. 2012, 17:00

Dobrý den či večer všem ušlechtilým konzumentům dobrého tabáku.
Jméno Petr. Ročník 1961.
Tabák jsem zkoušel šňupat, žvýkat, balit do papírků, dutinek, hulit v podobě cigaret, cigár i doutníků.
Nu a někdy v roce 1982 mi daroval táta dýmku (dneska vím, že je z Proseče - ta dýmka, táta byl z Pankráce), odsypal mi trochu nějakého TUZEX-tabáku, asi Amforu a přidal spořiče tabáku, ťapťátko MADE IN CZECHOSLOVAKIA a radu, že mám tahat pozvolna.
Spořiče tabáku jsem časem zahodil, pořídil ještě pár dýmek (žádná cizina :lol: ) a bafal.
Za nejlepší tabák, který jsem ochutnal považuji CALEDONIAN, A&C Petersen, VIRGINIA FLAKE. Ta žlutě rámovaná krabička voní dodnes.
Oblíbená dýmka: rustik buldog OLD RIVER.
V roce 1997 jsem přestal kouřit.
V prosinci 2011 na mně při hledání čehosi vypadla krabice s dýmkami a byla tam i skoro plná padesátigramovka Dunhill, ELIZABETHAN MIXTURE.
A tak mě tu máte.
Vyčistil jsem náčiní, navštívil pár obchůdků s tabáčkem, něco vybral (nabídka se za těch pár let docela změnila) a prohlížím stránky výrobců dýmek.
Howgh
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků