ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používali byste zápalky 55 mm v normální krabičce? Jedná se o typ DK 100, viz www.solosirkarna.cz

ANO
123
60%
NE - používal bych stále krátké zápalky
35
17%
NE - používám jen zapalovač
48
23%
 
Celkem hlasů : 206

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod S.hort.Y » 25 čer. 2012, 10:32

Dnes už asi, jak bylo na začátku dokumentu zmíněno, nebudou sirky v konkurenci pojmem.. :-(
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod jeleniste » 25 čer. 2012, 11:11

Bob76 píše:Abych neplevelil vlákno Dýmky v umění,tak dnešní postřehy o zápalkách dávám sem.Dnes jsem chtěl vyzkoušet koupené dlouhé zápalky /55mm/ a byl jsem nemile překvapen.Venku kde byl mírný průvan vůbec nedržely plamen,po odhoření síry zhasínaly.Mám dobrou zkušenost s Gentemans Choice zápalkami /ta samá velikost,jen lepší krabička/ a domníval jsem se,že obsah je stejný,ale není.Gentlemans Choice hoří od zapálení stejným plamenem,ale ty obyčejné "dlouhé zápalky" hoří prach mizerně.Ještě dodám cena Gentlemans Choice cca 12kč,obyčejné dlouhé zápalky cca 4kč.

Taky je kupuju. A taky sem čuměl o kolik líp hořej než obyč sirky. Ony mají jednak tlustější ten klacíček a je i možný, že sou něčim napuštěný.
Teď sem chtěl vyzkoušet ten kuchyňskej zapalovač (jak o tom psal, tušim, basa a taky Batrachos) a buď sem koupil nějakej blbej, nebo nevim. Vzhůru nohama to neškrtá a i při uplnym utažení to dává plamen jak z plamenometu a má tendenci se rozpadat. Asi zkusim koupit, ještě jeden, když to všichni chválej, ale jestli to bude stejný jako tuten, tak zůstanu u těch gentlemanskejch sirek.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod littlebull » 25 čer. 2012, 11:23

jeleniste píše: Ony mají jednak tlustější ten klacíček a je i možný, že sou něčim napuštěný.

To si piš, že jsou, každá sirka aby fungovala, je napuštěná většinou tajnou směsicí chemie.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod jeleniste » 25 čer. 2012, 11:35

To si nerozumíme (a nebo si ze mě utahuješ), ale některý sirky mají to dřívko napuštěný nějakym parafínem. To nemá vliv na škrtání, ale maj pak stálejší plamínek.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod littlebull » 25 čer. 2012, 12:10

Neutahuju, udělej malej pokus, vem třísku a sirku, obojí zapal a pozoruj jak hoří a co zbyde. Sirky jsou napuštěný a už se to tady i probíralo.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Bob76 » 25 čer. 2012, 22:22

jeleniste píše:Teď sem chtěl vyzkoušet ten kuchyňskej zapalovač (jak o tom psal, tušim, basa a taky Batrachos) a buď sem koupil nějakej blbej, nebo nevim. Vzhůru nohama to neškrtá a i při uplnym utažení to dává plamen jak z plamenometu a má tendenci se rozpadat. Asi zkusim koupit, ještě jeden, když to všichni chválej, ale jestli to bude stejný jako tuten, tak zůstanu u těch gentlemanskejch sirek.

Psal o tom zapalovači Batrachos,tak snad by mohl objasnit jak to zapaluje a jak je to s kvalitou /u nás jsem ten zapalovač nikde neviděl/.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Mathias Sandorf » 30 říj. 2012, 11:10

Bob76 píše:...u nás jsem ten zapalovač nikde neviděl/.


Nejčastější lokace: Vietnamci, vše za 39,- (49, 59, totální likvidace :mrgreen: ), Tesco, Kaufland, atd...
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod mihra » 24 bře. 2013, 11:29

Zapalovačů mám několik, stejně ale nejraději používám zápalky. V zapálení venku sirkou a to i obyčejnou, nevidím problém, pokud ovšem hodně nefouká. Ale to pak nejde ani zapalovačem. Ono vlastně kouřit ve větru není žádný požitek.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod RobertHa » 05 úno. 2017, 10:50

Tak jsem si myslel, že jsem jediný, koho zuří Indická produkce zápalek,až jsem narazil na tohle vlákno.
To, že je v každé krabičce pár sirek obráceně, některé se zlomí už při vyndání a některé jsou nehořlavé bych ještě přežil. Ale to, že mi dneska kus škvarku vlétl při škrtnutí do obličeje a druhý kus mi propálil bundu, to už mě zuří víc.
Brzy nám na tomhle světě nezbyde v rozumné kvalitě vůbec nic.
RobertHa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 44
Registrován: 11 pro. 2016, 19:28
Bydliště: Jihlava

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Copatej » 05 úno. 2017, 19:01

Jj, máš naprostou pravdu..to nezamrzí, to na.ere :roll: :evil:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků