Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Náústky - obecná diskuse

02 čer. 2012, 20:41

Děkuji. :ok:

Re: Náústky - obecná diskuse

14 čer. 2012, 17:16

ahoj kluci.Mám takovou malou příruční.Asi je to krám, ale dostal sem ji a mám jí tak nějak rád :D bohužel po mě skočil pes a vyrazil mi ji z ruky a pádem na zem se rozlomil náustek.Proto sháním někoho z okolí Kladna, kdo by ji uměl opravit.Eventuelně kde koupit nový náustek....děkuju

Re: Náústky - obecná diskuse

14 črc. 2012, 20:25

kopriw píše:Proto sháním někoho z okolí Kladna, kdo by ji uměl opravit.Eventuelně kde koupit nový náustek....děkuju

Máš to za rohem a máš to ale štěstí. V Buštíku je basa333, napiš mu SZ. :puffy:

Re: Náústky - obecná diskuse

25 srp. 2012, 19:23

Zdravím, kolegové.
Jsem tady nový...potřeboval bych poradit - při procházení fóra a google jsem uspokojivou odpověď nenašel.

Rád bych si vyrobil churchwarden dýmku, ale potřeboval bych náústek. Nevíte, jestli se to dá někde koupit, nebo jestli budu muset vrtat akrylátovou tyč/hranol? To bych si jí možná nechal udělat, bo si myslím, že bych to v domácích podmínkách nezvládl.

Díky

Re: Náústky - obecná diskuse

21 zář. 2012, 17:21

Prosím o radu,pri rozoberaní fajky mi ostal teflónový čap vo fajke.Ako ho vybrať ,aby som ho nepoškodil? Môžem ho opäť prilepiť sekundáčom?
Dík

Re: Náústky - obecná diskuse

21 zář. 2012, 19:07

Náustky jsem tuším viděl na E-trafice
Kód:
http://www.etrafika.cz/vypis/417/potreby_pro_vyrobu_dymky?items[offset]=15

Re: Náústky - obecná diskuse

21 zář. 2012, 19:11

krtko212 píše:Prosím o radu,pri rozoberaní fajky mi ostal teflónový čap vo fajke.Ako ho vybrať ,aby som ho nepoškodil? Môžem ho opäť prilepiť sekundáčom?
Dík


Taky už se mi to stalo a vyřešil jsem to tak, že jsem nanesl opatrně vteřiňák přímo do náústku a nasunul na ten vyčnívající čep. Je potřeba postupovat rychle, přesně a s dostatečnou čistotou, aby se Ti to neslepilo celé. Doporučuji si prvně vyzkoušet nasucho, dost možná, že se Ti to podaří vytáhnout i tak.

Re: Náústky - obecná diskuse

22 zář. 2012, 09:40

Pred akýmkoľvek pokusom je potreba dať fajku vysušiť. Tri dni na teplom radiátore :wink:
Až potom sa pokúšať vybrať čap z fajky!

Re: Náústky - obecná diskuse

22 zář. 2012, 13:14

Ďakujem za rady

Re: Náústky - obecná diskuse

22 zář. 2012, 16:29

krtko212 píše:Prosím o radu,pri rozoberaní fajky mi ostal teflónový čap vo fajke.Ako ho vybrať ,aby som ho nepoškodil? Môžem ho opäť prilepiť sekundáčom?
Dík

Když se to stalo mně, vložil jsem do vyčnívající části čepu váleček odpovídajícího průměru (dřík vrtáku) a pomocí kleští jejichž čelisti jsem obložil několika vrstvami papírové utěrky jsem čep snadno vytočil. Pak jsem jej zalepil zpět do náústku pomocí kapky kvalitního vteřinového lepidla.
Vzhledem k tomu, že jsem od té doby čepy důkladně mazal grafitem, se mi to už nikdy nestalo.
Naposledy upravil rour dne 24 pro. 2012, 17:23, celkově upraveno 1

Re: Náústky - obecná diskuse

12 lis. 2012, 14:15

Zdravím Vás, dnes jsem si koupil dýmku Stanislaw a náústek má takovou divnou chemickou chuť. Když jsem si kupoval svou první dýmku (Jirsovku), žádná divná chuť se neobjevila. Jde to nějak odstranit? Mám obavu, že tato příchuť ovlivní i chuť kouřeného tabáku.

Re: Náústky - obecná diskuse

15 lis. 2012, 13:34

Jirsovka má pravděpodobně náustek z akrylu, který je chuťově neutrální. Stanislawka by mohla mít náustek z parakaučuku, který může být malinko cítit po gumě. Oba by měly mít lesklou černou barvu. Jestli to páchne zevnitř, tak vezmi jeden čistič, prstem ho MALINKO na jedné straně navlhči nejlépe trochou whisky (nebo brandy, koňakem...) a protáhni kanálek náustku po celé délce. Potom ho vem ještě suchým čističem. Pozor, abys nepobryndal alkoholem vnější povrch náustku. Jestli to páchne na povrchu, můžeš zkusit vzít na hadřík trochu olivového oleje a náustek olejem otřít a potom suchým hadříkem vyleštit. Spoj neboli čep (ta část náustku, která se zastrkává do dřeva) počmárej obyčejnou měkkou tužkou, abys ho namazal. Náustek by neměl nijak zapáchat; samozřejmě každý máme jinak citlivý nos, ale tohle by mohlo pomoct.

Re: Náústky - obecná diskuse

23 pro. 2012, 21:38

Když už jsme u těch Stanislawek, našel jsem na jednom eshopu (dymky-tabak-doutniky.cz) klasický Stanislawky a pak Stanislaw de Luxe... Klasický maj náústek z kaučuku a de Luxe z akrylu, jen rozdíl v ceně je 450 navíc za de Luxe... Vyplatí se to? Když pominu "žíhovaný" design de Luxe... Četl jsem tu, že akryl vydrží víc a nedělají se do něj rýhy od zubů, ale 450 navíc se mi zdá hodně...

Re: Náústky - obecná diskuse

23 pro. 2012, 23:07

Řekl bych, že pokud chceš lepší kresbu a celkově kvalitnější vzhled tak se ta investice vyplatí. Pár jsem jich viděl (jednu i vlastním) a jsou to určitě slušné dýmky.

Re: Náústky - obecná diskuse

24 pro. 2012, 00:03

Hm, to máš asi pravdu... Konkrétně jedna z těch de Luxe mi přímo učarovala, naprosto krásná, přesně můj (současný) ideál dýmky... :smile:

Obrázek

Konkrétně kresba dřeva a taky ten žíhaný náústek, no nádhera...:) Asi nakonec neodolám... :smoke5:
Odeslat odpověď