Hliněné dýmky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

kOLIK VÍTE O VYPALOVÁNÍ DÝMEK

VŮBEC NIC
150
55%
TO CO JSEM SE DOČETL
98
36%
ZAJÍMÁM SE UŽ DELŠÍ DOBU
15
6%
DOST HODNĚ
5
2%
NA 100 %
3
1%
 
Celkem hlasů : 271

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod naklon » 12 zář. 2013, 17:58

Můžu se zeptat, kde hliněnky kupujete? V brně je to snad nesehnatelnej artikl a na eshopech co jsem našel jsou vyprodaný. :smoke4:
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod Jack.Grave » 12 zář. 2013, 18:01

:arrow: naklon pokud rozumis německy tak asi jedině zde: http://www.danpipe.de/Pfeifen-Kleine-Tonpfeifen-P_17091.html
Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod naklon » 12 zář. 2013, 18:08

:arrow: Jack.Grave Německy bohužel nerozumím ani slovo
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod mihra » 12 zář. 2013, 19:22

V Království dýmek (Hingar) Praha, Štěpánská.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod kulitschka » 14 zář. 2013, 22:20

Tak jsem dnes poprvé kouřila hliněnku, naprostá paráda. Akorát jsem nacpala příliš zlehka Ashton Artisans Blend a měla jsem potíže se zhasínáním..a taky ji nemám navoskovanou a odřela jsem si rty :palm: Ale určitě mě to nadchlo a po hliněnkách budu koukat.
Naposledy upravil kulitschka dne 15 zář. 2013, 15:25, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
kulitschka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 133
Věk: 36
Registrován: 24 led. 2013, 23:07
Bydliště: München

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod sir » 14 zář. 2013, 23:01

btw: aj pocas fajcenia sa da upravit to, ako si nacpala... a na tie pery najlepsie karanubsky vosk (http://www.etrafika.cz/detail/4745/udrz ... ubsky_vosk), staci ho trosicka, ak chces poslem Ti postou, alebo pecatny vosk - ten ma ale (aspon podla mna) neaku chut, ktoru citit... kludne ale postaci aj vceli vosk.
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod kulitschka » 15 zář. 2013, 14:23

Děkuju, Šimi mi nabízel, že za ním s ní pak můžu zajít, určitě to udělám nebo si rovnou něco koupím. No s kouřením pracovat moc neumím, ale hodlám opakovat opakovat opakovat :puffy:
Uživatelský avatar
kulitschka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 133
Věk: 36
Registrován: 24 led. 2013, 23:07
Bydliště: München

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod OldToby » 26 úno. 2015, 10:18

Ahoj dýmkaři,

promiňte mi, pokud jsem to přehlíd ale nepovedlo se mi najít info o frekvenci kouření hliněné dýmky.
Předpokládám, že asi to bude podobné jako s kukuřičnou, t.j. že se může nacpat i víckrát za sebou, nebo potřebuje čas na odpočinek? Jak je to s močkou, a s čistěním?

Díky moc :smoke5:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod beda » 28 úno. 2015, 05:30

Hliněnku můžeš kouřit kolikrát chceš, nicméně suchost kouření je stejně důležitá jako u jinejch dýmek. Jakmile bude pořád bublat brzy se nacucá a přestane chutnat a o to dřív ji budeš muset vypálit, což je vzdy určitý riziko. Čistí se jen kotel a to co nejdůkladněji, podobně jak u pěnovky je tu cake nežádoucí. Do klasickejch hliněnek čistič ani nevleze, jen do trumpet od Hingara a z těch to neni wono. Tabáky se v nich nechaj střídat snáz i bez vypálení, ale i tak je dobrý si standartně pohlídat mejdla, ara, véčka a ohněm/kouřem školený zvlášť.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod Snoopy » 28 úno. 2015, 18:09

beda píše: ...Do klasickejch hliněnek čistič ani nevleze...

To je dobrá informácia. Práve som včera objednával na danpipe tie dlhé hlinenky a bol som na seba mimoriadne hrdý, že som do objednávky nezabudol prihodiť aj dva pakle polmetrových čističov... :lol:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod sw_fox » 01 bře. 2015, 12:22

Vcera jsem topil v krbu, milou zapachajici hlinenku jsem tam opatrne polozil do zhaveho. Zacaly z ni litat plameny a pak jen krasne oranzove zarila. Vzal jsem nerez klesticky na grilovani, opatrne jsem ji vyndal a nechal schladnout a je jak nova.
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod beda » 02 bře. 2015, 08:34

Hlavně žhavou neodkládat na studený dlaždice apod. Taky neprofukovat, ozve se cink a je to. Osobně vypaluju tak, že naložim kamna, na vrch na dřevo dám fajfky a jdu spát, ráno stačej vyhrabat z popela. Z kleštiček dřív či později nějaká vypadne :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod sw_fox » 02 bře. 2015, 10:21

Toho jsem se taky trochu bál, dal jsem to na teplý povrch a rozhodně jsem nechtěl chlazení nijak uspíšit, protože ještě na gymplu jsem keramiku dělal. Překvapila mě rychlost a hlavně efektivita tohoto postupu, dýmka byla prostě po chvilce jako nová.
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod Snoopy » 03 kvě. 2015, 16:26

Po prvých skúsenostiach musím uznať, že hlinenky sú skvelá záležitosť. Z Dan Pipe mám dve dlhé 40 cm - aj kotol majú úctyhodný - a potom 10 ks malých. Vlastne v krabici ich bolo 12, z toho dve poškodené, tie slúžili ako výplňový materiál...
BXX a B4 mi z hliny idú oveľa lepšie ako z briáru, nakrájané nahrubo a trošku preschnuté nemajú chybu. Ak sa človek pozabudne a potiahne silnejšie, nič sa nedeje - celá hlavička sa prehreje a tak zabráni vzniku bažiny naspodku. Takže bez problémov dofajčenie do úplnej suchosti - pravidelne mi na záver vletí do huby suchý popol :oops: . Drsná aróma "novostavby" mi nevadí, napokon po druhom fajčení ju už necítiť. Zdá sa mi, že z hliny obzvlášť vynikne sladkosť dark fired tabakov, takisto aj aromatizácia nejako vystúpi: z DBE je echt mydlák a z BXX ananásu hardcore aromatic :wink:.
Pravda nepraktickejšiu fajku ako tie dlhé hlinenky si neviem predstaviť. Prenášať snáď len vo futráli od klarinetu, dávať pozor, aby si s tým jeden nevypichol oko, nepopálil sa na hlavičke, aby s tým do ničoho nenarazil a ako to prepána počas fajčenia odložiť...Som zvedavý, aký budú mať pri mojich šikovných ručičkách "polčas rozpadu" :smile:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Hliněné dýmky

Příspěvekod Hedon » 21 dub. 2016, 14:20

Zdravím všechny příznivce hliněnek,

jelikož se už pár let věnuju hobby hrnčířství (čajová keramika), zkusil jsem se pustit i do hliněnky s náústkem. Takto dopaldl první pokus.
image_id: 23150
image_id: 23151
image_id: 23152
image_id: 23154

Váha 43g
Kotlík 23mm šířka, 27mm hloubka
Délka 25cm
Materiál: KHA Svída-Červená kachlová
Náustek ebonit a teflonový čep 6mm z etrafiky

První dojmy z kouření veskrze pozitivní. Žádná vedlejší chuť při kouření, tabák rovnou chutná jak má. Překvapivě dobře saje i močku, i když briár je na tom lépe. (příště zkusím ještě nižší teplotu výpalu, aby hlína lépe sála vlhkost) Bál jsem se přehřívání, ale když člověk kouří kultivovaně, dá se během kouření chytnou i za tělo. Rozdělaný mám i další, tak jsem zvědav...
Uživatelský avatar
Hedon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 37
Registrován: 16 úno. 2016, 11:06
Bydliště: Podkrkonoší

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 18 návštevníků