Re: Gablicek aneb delejme si chute...

18 zář. 2013, 18:27

littlebull píše:Co na tom chceš fotit? Bílá polífka, bílý hříbky, bílá cibule... to na fotce nezachráníš ani bleskem a bublinkatým igelitem.

Možná , kdybys dal do misky s polívkou místo lžíce Falcona , tak by se to Zděndovi líbilo :twisted:

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

18 zář. 2013, 19:31

:naughty: takle kazit polífku

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

19 zář. 2013, 03:26

Vypisuju výběrové řízení-kdo mě naučí dát do klubového netu fotky-má u mě výkendový pobyt zdarna-bez nápojů.snídaně a večeře-jen polopenze.Tu mrňavou mrchu(digitální fotoaparát),tak ta se u nás taky nachází..Jo když mluvím o focení-nemáte někdo doma Praktiku-koupím-manželson na to vždycky fotil a mě vlastně přes Praktiku se naučil koukat-klucí pomozte-na který vlákno se mám spustit a sehnat do 26.9.praktiku-před lety jsem jí už koupila a byla už poloautomat ,ale čočky byly tak nekvalitní,že už spí svůj sen(po mém proštudování útrob)v našem archeosmetišti.Jo jinak-houby na druhou-dělala jsem hověztí na kováři-rodinné kuchařské pořekadlo-netrap masa dýl než sama na slunci vydržíš-Kdyby bylo podle mého,tak se masa nadočkáme.-houby se sluncem si ruce podávaj-.....škoda ,snad si vzpomenu později-potřebuju někoho,kdo si to se mnou rozdá-né sex ale rozbít si hubu a zdemolovat tělo-tady se už 12let se mnou nechce nikdo poprat :? a Pak si to rozdáme v kuchyni :ok: :clamp:

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

19 zář. 2013, 06:32

Vítám tě zpět do země české a tady je návod...
1. Zapnout foťák.
2. Připojit foťák do počítače
3. Objeví se adresář foťáku, v něm je většinou adresář DCIM a tam fotky.
4. Přetáhnout fotky do počítače.
5. Klepnout na menu "Uživatelský panel" v dymka.net
6, Klepnout na menu "Spravovat osobní alba"
7. Klepnout na "Vytvořit podalbum"
8. Pojmenovat si to např. Dovolena
9. Klepnout na "Odeslat"
10. Klepnout na "Zpet na predchozi stranku"
11. Klepnout na album "Dovolena"
12. Klepnout na "Prejit na"
13. Klepnout na "Nahrat obrazek"
14. Vyplnit "Nazev obrazku"
15. Klepnout na "Vybrat soubor" a vybrat tu fotku
16. Pokud je fotka příliš velká je potřeba ji upravit. Body 17-20
17. V průzkumníku pravým tlačítkem kliknout na obrázek, objeví se menu a dát upravit.
18. Tam dát změnit velikost, zaškrtnout pixely a zadat max. rozměr 1600. Druhý rozměr se automaticky přepočítá
19. Uložit.
20. Znovu na dymka.net klepnout na "vybrat soubor" a vybrat upravenou fotku
21. Klepnout na "Odeslat"
22, Pod obrázkem se BBCode obrázku, to zkopíruješ a dáš do svého příspěvku

Když tak napiš, kde jsi se zasekla

Pokud provozujes aukro tak momentalne je tam tahle
http://aukro.cz/stary-fotoaparat-praktika-super-tl-plne-funkcni-i3547919398.html

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

19 zář. 2013, 16:56

taky jsem nad tim badal, tohle vypadalo nadejne...tak se snazim delat to presne dle navodu, fotku mam 1600x1200 a hlasi to, ze soubor je prilis velky...zkusil jsem zmensit na 1590x1192 a stejna hlaska...kde je chyba? diky Pavel

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

19 zář. 2013, 17:14

Maximální velikost souboru (bytes): 500000 Neviem v akom softe upravujes obrazky. Ja na taketo zakaldne zmeny pouzivam XnWiew. Tam zmensujem obrazku pomocou konverize (ci uz hroamdnej, alebo indivindi) a zmensujem v percentach. Zvycajne zmensim obrazok z fotaku (nastaveny na Hi resolution) na 45% a je to v pohode.

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

19 zář. 2013, 20:13

slabak píše:taky jsem nad tim badal, tohle vypadalo nadejne...tak se snazim delat to presne dle navodu, fotku mam 1600x1200 a hlasi to, ze soubor je prilis velky...zkusil jsem zmensit na 1590x1192 a stejna hlaska...kde je chyba? diky Pavel

Dej 800x600 a máš to tam.

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

19 zář. 2013, 21:18

littlebull píše: ale mladý hovězí sameček za 90,- .

Pavle - to je cena za kilo, nebo za to co jsi koupil? Nevim kolik jsi toho koupil, jestli méně než kilo.
Tak se ptám. Ď

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

19 zář. 2013, 22:01

Baca píše:***** Ja na taketo zakaldne zmeny pouzivam XnWiew. Tam zmensujem obrazku pomocou konverize (ci uz hroamdnej, alebo indivindi) a zmensujem v percentach. Zvycajne zmensim obrazok z fotaku (nastaveny na Hi resolution) na 45% a je to v pohode.


No, ako to tak po sebe citam, ta holubinka sa na mne este dost podpisuje :-/

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

20 zář. 2013, 13:17

klasik51 píše:Pavle - to je cena za kilo, nebo za to co jsi koupil? Nevim kolik jsi toho koupil, jestli méně než kilo.
Tak se ptám. Ď

Cena za kilo, koupil jsem něco před dvě kila, trpím strašnou představou, že zejtra nebudu mít co jíst.

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

20 zář. 2013, 19:44

Cena super, jenom je to problém sehnat. Musí se to řezat zmrzlé jemnou pilkou a málo který, hodně málo který řezník
to vede v nabídce. :(

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

21 zář. 2013, 03:26

DragonSoul píše:Vítám tě zpět do země české a tady je návod...
1. Zapnout foťák.
2. Připojit foťák do počítače
3. Objeví se adresář foťáku, v něm je většinou adresář DCIM a tam fotky.
4. Přetáhnout fotky do počítače.
5. Klepnout na menu "Uživatelský panel" v dymka.net
6, Klepnout na menu "Spravovat osobní alba"
7. Klepnout na "Vytvořit podalbum"
8. Pojmenovat si to např. Dovolena
9. Klepnout na "Odeslat"
10. Klepnout na "Zpet na predchozi stranku"
11. Klepnout na album "Dovolena"
12. Klepnout na "Prejit na"
13. Klepnout na "Nahrat obrazek"
14. Vyplnit "Nazev obrazku"
15. Klepnout na "Vybrat soubor" a vybrat tu fotku
16. Pokud je fotka příliš velká je potřeba ji upravit. Body 17-20
17. V průzkumníku pravým tlačítkem kliknout na obrázek, objeví se menu a dát upravit.
18. Tam dát změnit velikost, zaškrtnout pixely a zadat max. rozměr 1600. Druhý rozměr se automaticky přepočítá
19. Uložit.
20. Znovu na dymka.net klepnout na "vybrat soubor" a vybrat upravenou fotku
21. Klepnout na "Odeslat"
22, Pod obrázkem se BBCode obrázku, to zkopíruješ a dáš do svého příspěvku

Když tak napiš, kde jsi se zasekla

Pokud provozujes aukro tak momentalne je tam tahle
http://aukro.cz/stary-fotoaparat-praktika-super-tl-plne-funkcni-i3547919398.html

Díky moc za recepis-vytisknu si to a budu se snažit jet podle návodu-snad se úspěch dostaví :wink: a za odkaz na aukro taky děkuji,ale nemám stím moc dobré skušenosti-skušenost s aukrem mě stálo jen 5tis. a pár sezení na policii,kriminálce a ježdění do budějc k soudu(zatím jen 2x),jsem osoba nedůvěřivá k nákupům na internetu-byť nejsem tak stará,tak dávám přednost osobnímu jednání a plácnutí ruky(které když se poruší,tak se to řeší takzvaně -ručně!!!!-A to já řešit i tou to cestou umím osobně(a celkem na úrovni)-pokud ovšem není vyhnutí...A tak se stane,že můj Laptop má štěstí,že jsem když jsem na něj dost dlouho vydělávala a neposlouhá,tak ho nehodím do potoka-si jen řeknu-jsme blbej a přístroj chytřejší -no u uvidíme ,kdo dýl vydrží-totéž si říkám po 20-ti letech s manželem :wink: Omlouvám se všem z klubu,že jsem zde vytanula informace tohoto vlákna se netýkající.

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

21 zář. 2013, 06:41

Jak psali kamaradi tak jeste mezi bod 19 a 20 patri jeden,
19a. Podivat se jestli soubor ma mene nez 500 kB. Ja ukladam jako jpg, pokud je velikost vetsi je nutne udelat obrazek mensi tedy zmensit napr. na 800.

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

21 zář. 2013, 09:28

jj, tak to bude ono, je to v JPEG a puvodni byl kolem 900 Kb, uz jsem dal mensi rozliseni a jde to, diky

Re: Gablicek aneb delejme si chute...

23 zář. 2013, 15:45

Schimmrovka: Praktiku ti klidně věnuji, nevím jestli je funkční. Model B 100 electronic a je u toho i UV filtr, a objektiv Pentacon practicar 1:2.4 F-50mm. Máš sz