Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Háp

07 říj. 2013, 12:26

mám jich od p.Hápa pouze 6 (škoda) , ten Horn vlevo vymazán nebyl, ostatní měly přírodní vnitřek, jinak jde o prd :wink:
image_id: 13373

Re: Háp

07 říj. 2013, 15:29

moje samojediná hápovka...

Obrázek

Obrázek

Re: Háp

07 říj. 2013, 15:33

Ale zato :ok:

Re: Háp

07 říj. 2013, 17:33

Víš kolik lidí nemá ani jednu? Buď šťastnej, je krásná!

Re: Háp

07 říj. 2013, 18:44

Ta je hodně pěkná. Já nemám ani jednu, což ale platí pro většinu značek :D

Re: Háp

07 říj. 2013, 19:09

Moc pěkná. Mám to ouplně stejně jako Bečetka :lol: :ok:

Re: Háp

08 říj. 2013, 17:01

Moc pěkná dýmka :ok:

Sám mám 4 hápovky a jsem rád, že alespoň tolik :smoke5:

Re: Háp

08 říj. 2013, 17:23

Děkuju, přátelé, však já jsem šťastný, že ji mám, ani bych další vlastně nechtěl. (hlavně jí neztratit v restauračních zařízeních :puffy: )

Re: Háp

13 úno. 2014, 23:08

Dovolil bych si sem, s úctou, také dát fotky tří dýmek, za které jsem rád, že je mohu mít. Ještě loni jsem nevěděl, že už jejich tvůrce není mezi námi. image_id: 18135image_id: 18148image_id: 18136image_id: 18137image_id: 18138image_id: 18139.
Ty první dvě jsem pořídil někdy koncem roku 2003, kdy jsem byl u Pardubic a domluvil se s Panem Hápem, že se stavím, na chvilku, podívat se na jeho dýmky. Nakonec jsem tam byl tři hodiny, odvezl si dýmky a bylo to příjemné povídání. Tu poslední jsem, bohužel, už jen telefonicky, objednal koncem roku 2010. Dohodli jsme se na pískované dýmce, s tím, že jsem ho poprosil, aby přiznal část kresby. No a takhle to dopadlo:). Tu dýmku mám moc rád.

Re: Háp

14 úno. 2014, 07:53

Jsou krásné, nejvíc ta prostřední :clamp:

Re: Háp

14 úno. 2014, 08:32

To je mimochodem velice pěkný a originální stojánek.

Re: Háp

14 úno. 2014, 08:37

Povedená výstavka. :ok:

Re: Háp

14 úno. 2014, 11:16

Ovšem ta poslední je luxusní...

Re: Háp

14 úno. 2014, 16:46

Hápův rustik. To už se dneska nevidí. Ovšem náustek té prostřední by si trochu pozornosti zasloužil.

Re: Háp

18 úno. 2014, 07:55

Ty dýmky jsou opravdu "kouřitelné", s kvalitním, řemeslným zpracováním, akurátním vrtáním. "Chutná" z nich jinak:). Častěji po nich sahám, i když na dané tabáky mám i dýmky jiné.Ta poslední je bezfiltrovka a když náhodou zabublá, protáhne se čistič, bez odstranění náustku, až na dno hlavičky. Jen u té první jsme měli s Panem Hápem, trochu "živější:)" debatu o tom, zda případné kazy na briaru odvrtávat a kitovat, nebo je raději nechat bez povšimnutí, aby po zakouření dýmky, kit nevynikl. Nevím jak později, ale tehdy, ve snaze mít dýmky dokonalé, kazy na hladkých dýmkách takto ošetřoval. Ale je fakt, že při normálním světle to není patrné.
Jinak, paradoxně, náustek té druhé dýmky, si zasluhuje mé pozornosti nejvíce, v porovnáním s jinými dýmkami:). Uznávám, že na té fotce není zrovna v kondici, ale tohle umí udělat i třeba jen po třech kouřeních. Už jsem na něj zkoušel všechny možné, dostupné "cleaningy". Ty světlejší fleky, po vyleštění, jsou jasně ohraničená ložiska, že má člověk pocit, že by šla vyloupnout nožem, jako kamínky vmáčklé do dřeva. Zřejmě nějaký "replast", kde se komponenty nespojily. Má na sobě i malé puchýřky, jako když přepálíte lakovanou hlavičku, levnější, tenkostěnné dýmky. Já si třeba u dvou, cca osm, deset let starých dýmek, nechal u pana Kršky, měnit ebonit za akryl. U téhle dýmky, mně zatím bylo jaksi žinantní dát ji jinému dýmkaři k výměně náustku.
Ten stojánek si také cením:). Ale nevím, kde ho pořídit. Dostal jsem ho jako dárek od kamarádky a ona je takový větroplach, že mohl být pořízen v Čechách, nebo taky klidně od Středního východu, až po Jižní Ameriku:). A já se na to záměrně neptal. Mohu o tom občas přemýšlet:).
Odeslat odpověď