Jak zaléčit popálenou tlamu

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod Innerspirit » 23 úno. 2012, 16:59

jestli ti spis nevadi kontakt s hlinou - mas konec naustku navoskovanej? Jestli ne, tak navoskuj :wink:[/quote]



Ty to je taky možný,kolega píše, že to má voskem ošetřený. To mě nenapadlo, třeba jsou ty rty "ošmirglovaný" tím materiálem, to pak asi musí pálit jako čert... :evil:
Uživatelský avatar
Innerspirit
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Věk: 51
Registrován: 07 úno. 2012, 19:36
Bydliště: Bechyně

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod 8bambam » 23 úno. 2012, 17:33

Innerspirit píše:jestli ti spis nevadi kontakt s hlinou - mas konec naustku navoskovanej? Jestli ne, tak navoskuj :wink:




Ty to je taky možný,kolega píše, že to má voskem ošetřený. To mě nenapadlo, třeba jsou ty rty "ošmirglovaný" tím materiálem, to pak asi musí pálit jako čert... :evil:[/quote]
Jo mám konec navoskovanej.nejdřím jsem kouřil bez vosku-docela hrůza.S voskem o malinko lepší
.Ale je to asi fakt hodně v technice kouření.Já totiž hlínu nekouřím tak pomalu jako briár.Je to blbej zlozvyk,protože ze začátku jsem nerad pořád škrtal a vědíc,že hlínu nijak nenapálím,zkrátka naučil jsem se to špatně.Dneska dvě hliněnky kouřeny,pomalu a s rozvahou,škrtal jsem víckrát ale tolik to nepálilo.Tedy je potřeba ke kouření hliněnky přistupovat podobně jako k briáru. :palm: :puffy:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod Innerspirit » 23 úno. 2012, 18:13

Tedy je potřeba ke kouření hliněnky přistupovat podobně jako k briáru.


To asi jo. Nemám s hliněnkou zkušenost, ale horkej, rychlej kouř asi neni ani dobrej, ne? Bolavý rty Ti nezávidim, přeju brzské uzdravení :)
Uživatelský avatar
Innerspirit
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Věk: 51
Registrován: 07 úno. 2012, 19:36
Bydliště: Bechyně

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod klasik51 » 23 úno. 2012, 18:32

Hele, když to "guote" se závorkana na začátku a na konci textu neumažeš, tak to bude dobře. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod Innerspirit » 23 úno. 2012, 19:42

klasik51 píše:Hele, když to "guote" se závorkana na začátku a na konci textu neumažeš, tak to bude dobře. :ok:


Asi to patří mě, díky. Snad se to naučím :oops:
Uživatelský avatar
Innerspirit
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Věk: 51
Registrován: 07 úno. 2012, 19:36
Bydliště: Bechyně

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod Scott » 23 úno. 2012, 21:12

A nebo by to mohlo být "překouřenou" hliněnkou. Nedá se z ní kouřit věčně, neb všechny dobroty z kondenzátu se v ní hromadí. Občas je tedy nutné ji nechat "přepálit", návody jistě najdeš tady na Foru, řešilo se to tu opakovaně.
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod PChramo » 23 úno. 2012, 21:27

Zkus Šimiho habanerový extrát. Má tu výhodu, že po požití, nebudeš vědět, zda jsi ztratil chuť po spálení kouřem a nebo požitím papriček :)
Uživatelský avatar
PChramo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 38
Věk: 55
Registrován: 13 bře. 2011, 09:23
Bydliště: Šrámkova 22, Grygov

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod Mech » 08 bře. 2013, 19:22

Při čištění zubů zkus pořádně odrhnout i jazyk, pak si zapal a uvidíš, jak ti bude chutnat. :yum:
Mech
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 60
Registrován: 22 úno. 2013, 22:42
Bydliště: Brno

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod Scott » 11 bře. 2013, 11:13

Spíše bych to také viděl n kontakt s hlínou. Dalšívari antou může být "překouřená" hliněnka - zde veda cesta k nápravě přes vypálení (třeba na dřevěném uhlí). Ale pozor, dýmka pak musí volně vychládat, při prudším schlazení může prasknout.

Pak ještě někdo dával na troubel pryžový návlek :think:

Jinak jogurt a zelený čaj může být tou správnou cestou. Nejlepší je ale nespařit tabák. Občas ale i při dobrém kouření může jazyk pálit - když dáš za den hodně dýmek. Někteří to řeší tím, že u pozdějších kousků kouří s filtrem.
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod parnass » 29 dub. 2014, 09:31

vypláchnout pusu (kloktat) olivovým olejem
Uživatelský avatar
parnass
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 56
Registrován: 14 dub. 2014, 23:38
Bydliště: Brno

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod bellardo » 07 kvě. 2014, 11:49

kouřit dál, ona si zvykne :ok:
Uživatelský avatar
bellardo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 123
Věk: 55
Registrován: 19 úno. 2012, 13:54
Bydliště: Strážnice

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod DragonSoul » 07 kvě. 2014, 12:00

JJ, jako zacatecnik taky muzu potvrdit, kourit dal, hlavne jak to pali, tak si davas pozor jak kouris a tim se naucis kourit chladne.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod pitrson » 07 kvě. 2014, 12:12

:ok: vidim to naprosto stejne. Cloveka to pak vyskoli. Btw. navoskovanim naustku hlinenky jsem myslel idealne namoceni v tekutem vosku, nabo voskovani nazhaveneho naustku. Proste, aby se ten vosk vpil do materialu. Pouhe poskrabani v pevnem vosku nepomuze. Hlina je porovita a na vlhke rty lepi. Snadno je porani..
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod muf » 05 úno. 2015, 17:43

Hliněnku sice nemám, ale hubu sem si spálil jako novic při zakuřování. Já vul sem si koupil tři nejlevnější dýmky, tabák a jeden den večer sem je všechny vykouřil no hruza :smoke2: Ale spravil to vlažnej zelenej čaj. Pít po doušcích, ale věřím že jako první pomoc by ten jogurt mohl zabrat. Každopádně je dobré něco při pokuřování popíjet v mém případě je to červené víno.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Jak zaléčit popálenou tlamu

Příspěvekod itrnda » 23 črc. 2020, 19:03

Navzdory šílenému názvu tématu (nejsem zvíře, nemám “tlamu”, anóbrž pusu, ústa atp.) sem popíšu svoji zatím naštěstí jedinou nehodu tohoto typu: minulý měsíc jsem nabafl na jazyk žhavý uhlíček při dokuřování bezfiltrové dýmky (navzdory chladiči). Přikládám to své nezkušenosti (snaha dokuřovat dýmku do konce spojená s nervozitou, že to už tolik nechutná, takže mocnější bafání, aby se “to už dokouřilo”).

Od té doby si dávám u dýmek bez filtru u dokuřování větší pozor, zde se to obešlo bez následků, byť příjemné to zrovna nebylo.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků