Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod isdavid » 28 kvě. 2014, 14:48

Jirka80 píše:Ne šneky a slimáky zabírá hrubý šmirglpapír. Stačí omotat stonek a tak 1 cm zabořit do hlíny a žádnej slizák přes to nepřeleze. Vyzkoušeno se stoprocentním úspěchem. :D

Jo o tom jsem slyšel, ale dá se to použít tak u 10-20 kytek , ne u 110...... :think:
Uživatelský avatar
isdavid
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 77
Registrován: 04 kvě. 2012, 19:44
Bydliště: Kladno

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod solex » 29 kvě. 2014, 07:21

ja mam na zahrade predatora-zabu ropuchu.nasiel som ju nahodou v strede zahonu zahrabanu v zemi.okolo na 2 metre su tabaky neohryzene cim dalej od nej tym viac.asi ta zaba v noci zerie slimaky.
solex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 65
Registrován: 09 úno. 2011, 21:31

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 29 kvě. 2014, 07:30

Pivar: Takhle trhnout partu. :naughty:
:) ;)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Jirka80 » 29 kvě. 2014, 07:55

isdavid: když si s tím dáš práci tak to můžeš použít pro neomezené množství kytek. :wink:
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 29 kvě. 2014, 08:13

RottenFox píše:Pivar: Takhle trhnout partu. :naughty:
:) ;)


Včera jsem chtěl sázet. Když jsem to přejel mým závodním kultivátorem zn. Hecht, začal takovej chcanec, že jsem mohl sázet tak akorát rejži.
Můžu to dělat celý znovu. Snad to klapne o víkendu.
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 29 kvě. 2014, 08:31

Pivar: :ok:
Mě straší s těma ranníma mrazíkama. Zatim jim to naštěstí nevyšlo. :pray:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 29 kvě. 2014, 17:42

Jak jsi ve stručnosti zplodil tu dýmkovou směs o který se tu celkem pozitivně psalo? Bylo to odvozený od toho mýho návodu, nebo něco úplně ináč?
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 29 kvě. 2014, 19:24

Úplně jináč. :)
Podle tamtoho návodu jak jsem to dělal mi to pak zplesnivělo, tak nevim.
Já to sem pak napíšu.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod burdadom » 30 kvě. 2014, 00:06

:arrow: Jirka80: já předevčírem obalil rostlinky 25cm vysokým šmirglem 40. Dnes jsem byl kontrolovat... a po havaně se slehla zem, vůbec nebylo poznat, že tam kdy něco rostlo... U kentuckyho trčel akorát stonek na kterým hodovalo 5 slimáků... Ještěže mám letos vysázeno ve dvou městech...
Uživatelský avatar
burdadom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 265
Věk: 33
Registrován: 15 dub. 2012, 20:55
Bydliště: Čelákovice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Jirka80 » 30 kvě. 2014, 05:22

burdadom: tak to je mi líto, ale já tuhle metodu používal několik let pro různé rostliny a nikdy se mi nic takového nestalo.
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 30 kvě. 2014, 08:14

Tak se omlouvám za zdržení, tuhle je muj postup:

Základní poznatek, vyvozenej z pokusů - maryland a kentucky jsou kořenící tabáky. Stejně jako orienty je nevhodné je pro dýmkovou směs fermentovat, ať už za přísunu kyslíku, nebo utěsněně. Burley má při kouření před fermentací výbornou kakaovou chuť a vůni. Po fermentaci tohle mizí. Sice ty chutě nezmizí úplně, ale ustupují hodně do pozadí a v dýmce to pak za nic nestojí. A ztrácí se i síla.
Tabák, který fermentaci vyloženě vyžaduje je viržínie. Ta po fer. získává onu typickou medovost.
Listy co chceme použít bez fermentace samozřejmě nesmí být jen tak čerstvé. Já je měl od sklizně circa půl roku zavěšené ve snopech na šňůře a postupně zkoušel, jak zrají. A stejně by to chtělo víc.
Teď teda k směsi - měl jsem několik směsí fermentované viržínie a různě fermentovanych a nefermentovaných burley, marylandu, kentucky, coroja a orientu. Ochutnával jsem dohromady i zvlášť, nakonec jsem tedy usoudil onen fermentační závěr. Ve směsi tedy je:
Hlavní podíl nefermentované burley
Nefermentovaný orient
Fermentovana viržínie
A na dochucení maryland a corojo, též bez fermentace.
Kentucky by asi bylo lepší, ale už mi došlo.
Takže všechno dohromady a co pak s tím, aby si to nějak sedlo. Jednak jsem nechal směs uležet, ale pořád to bylo málo. Tak než bude víc kvalitní listí, šáhnul jsem po aromatisaci.
Aromatisační omáčky tomu moc nepřidali, chemie je na prd, tak jsem šáhnul po chlastu. :) Docela mě mě na ten nápad přivedli fotky z výrobny Cornella a Diehla, kde byli flašky vidět na fotce s pánem, kterej rukama míchá směs a psalo se tam myslim i něco o ochucování.
Tak jsem vzal dominikánskej rum Barceló, černýho Morgana (obojí po dvou paňácích rovnou do circa 200g směsi ve velké míse) a navrch 4 paňáky Amaretta.
Pak jsem to prohnětl jak těsto a nechal dva dny za občasného míchnutí odpočinout. Pak jsem to na nějaký 2 tejdny zavřel do lock&lock krabičky, po dvou dnech otevřel a promichal, nechal den otevřený, pak zas na dva dny zavřel. Po těch 14 dnech jsem to nechal už jen otevřený, aby to trochu poschlo a nebylo to nachcaný jak plena no a pak jsem to zas zavřel do locku a nechal jsem to nějakej čas (asi měsíc) odpočívat.
Jinak jsem z toho ztratil papír, takže nevim, kolik přesně čeho gramů tam bylo a jak jsem co dlouho dělal. :)
Největší posun se podle mě udál během těch dvou tejdnů, kdy to bylo nachcaný alkoholem. Možná nějaká alkoholová fermentace. Netuším. :) Ale docela se to povedlo. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 30 kvě. 2014, 13:07

:ok: Dobrý
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 30 kvě. 2014, 13:21

Dík. :smile:
Ta omáčka podle toho tvýho receptu tenkrát taky nevoněla špatně. Docela mi to přišlo jako ta McBerenovská. Někdy možná zopakuju, ale bude to chtít trochu promyslet. Ten med podle mě dělá hroznej bordel - pak to plesniví.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod isdavid » 30 kvě. 2014, 15:04

burdadom píše::arrow: Jirka80: já předevčírem obalil rostlinky 25cm vysokým šmirglem 40. Dnes jsem byl kontrolovat... a po havaně se slehla zem, vůbec nebylo poznat, že tam kdy něco rostlo... U kentuckyho trčel akorát stonek na kterým hodovalo 5 slimáků... Ještěže mám letos vysázeno ve dvou městech...

Jojo, není nad ruční práci :D Včera večer jsem to zase s baterkou oběhnul a nešel jsem jen dva mrnousky..... snad jsem to pokolení hnusáků částečně eliminoval :wink:
Uživatelský avatar
isdavid
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 77
Registrován: 04 kvě. 2012, 19:44
Bydliště: Kladno

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod vespillo » 30 kvě. 2014, 22:01

Ztráty způsobené slimákama jsou zbytečné. Granule Vanish účinkují naprosto spolehlivě. Stačí obsypat záhon po obvodu tak, aby je slimáci cestou na záhon museli potkat. Neodolají, pustí se do nich, a než jim to přestane chutnat, mají v sobě smrtelnou dávku. Popolezou ještě tak 20 cm a hynou. Balení 200g stojí kolem 100kč a pokud moc neprší, vystačím s jedním balením na záhon 25m2 na celou sezonu.
vespillo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 24 kvě. 2013, 20:16

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků