Více tabáků do dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Střídáte v některé dýmce více tabáků?

Ano
106
91%
Ne
10
9%
 
Celkem hlasů : 116

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod OldaS » 30 dub. 2014, 09:25

Já jsem teda proti ostatním tady prdlajs dýmkař, nicméně JÁ bych klidně kombinoval SG Navy s SG Čoko ale pokud nemusíš (pokud ano tak viz odpověď MBO), tak GH čoko je dost jinde, tu bych kouřil v jiné. Červená ampfora, co si pamatuju, je docela aromatická, tu bych k čistým viržíniím nedal. Aged Burley neznám.
No a teď si z toho něco vyber :mrgreen: ale hlavně to moc neřeš, je to o pohodě, ne? :pipe1:
Chladný kouř ..
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 03 kvě. 2014, 05:41

Výborne, ďakujem za odpovede. Pomohli mi pri systematizovaní a môžem sa spokojne vrhnúť do dymového chaosu :), akurát GH čoko neviem kam dám ale niekde si už nájde miesto.
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod gene » 03 kvě. 2014, 08:45

Solani Aged Burley Flake je - jak už překvapivě napovídá název :D - hlavně o burley. Nahořklá chuť s tóny kakaa. Ačkoliv mi dost chutná, tak to není a nebude denní chleba. Takže vyčlenit na něho samostatnou dýmku mi přijde zbytečný. Urči jednu pro kombinace Va a B a dál to neřeš.
Uživatelský avatar
gene
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 227
Věk: 57
Registrován: 10 srp. 2011, 19:15
Bydliště: Plzeň

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod tibino » 31 kvě. 2014, 14:28

Ako začiatočník si rád nechám poradiť...je možné v jednej fajke kombinovať Old Gowrie s SG Best Brown, prípadne poraďte nejake podobné tabaky do spoločnej fajky s Old Gowrie, hlavne takto na začiatok, kým sa trocha nevybavím viacerými fajkami :smile: . Aby som mohol skúsiť viacero tabakov. Vďaka
Uživatelský avatar
tibino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 46
Registrován: 31 kvě. 2014, 08:57
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod JaN » 03 čer. 2014, 08:22

:arrow: tibino

Vůbec bych se nebál dát tyto dva tabáky do jedné dýmky.
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod beda » 03 čer. 2014, 10:47

Já bych se toho taky rozhodně nebál :mryellow: Ale tak jako tak bych radši zezačátku investoval do fajfek, než do tabáků a spíš než na snahu vytřískat ze dvou směsí dobré, vsadil na jistotu toho nejlepšího z jedné :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 05 čer. 2014, 18:16

Jako obvykle se skláním před Tvou zemitou moudrostí, příteli Lysohlave!
Vidím to velmi podobně.

:arrow: Joelito

Přesněji řečeno: pro začátečníka bych neviděl nejšťastnější kouřit tolik tabáků najednou. Mnohokrát se tu už opakovalo, že si člověk o tabáku udělá jasno až tak po půl paklu, někdo dokonce soudí, že až po vykouření celé 50g krabičky.
Samozřejmě, že elementární dojem si většinou uděláme hned, resp. po dvaceti letech kouření si ho udělám po jedné fajfce a až tolik už se to pak nezmění (leda zas po letech). Ale jestli to bude stálice, to po jedné fajfce stejně nepoznám, to možná tuším po tom paklu, ale vím spíš tak po těch třech.

Čili: bych viděl vhodné nebýt děvkař, ale sériově monogamní.
Tedy střídat tabáky ve fajfce, ale kouřit v kuse celý pakl a až pak teprve tam dát jiný tabák. On totiž člověk musí především dát šanci tomu tabáku. A to určitě nepůjde, jak tu psal mnohokrát i Scalex, při střídání po jednom nacpání.

To nejlepší vymáčkneš z tabáku, když ho kouříš nějakou dobu setrvale, ne když si ho nacpeš jednou za 14 dní (u některých specifických tabáků typu např. Condor to starý kozák dělává, ale to je jiný příběh).

Prvních pár let bych neviděl jako ideální ten stav, kdy máš otevřeno třeba 12 tabáků.
Pokud máš řekněme 5 fajek, tak bych ze začátku měl otevřeno 5, možná 6 tabáků. A poctivě je dokouřil do dna, teprve pak šel na další. Jednak je to levnější, jednak si uděláš nějak stabilnější představu, co pro Tebe který tabák znamená a jestli se k němu vracet, příp. uvažovat o pořízení spešl dýmky (má cenu tak po těch 3 vykouřených paklech, kdy stále ještě nenudí etc.)

Samozřejmě to celé při dodržení stejného druhu tabáku.

Druhá varianta začátečníkova je: "Postmodern Mixture", neboli cpát to tam furt pryč, úplně bez ohledu na to, co tam bylo předtím. Tak to dělají lidé, co mají jen 1 fajfku, nebo 2. Pak řešíš jen ten zmíněný elementární či prvoplánový dojem, dál se nikdy nedostaneš. Stojí za to alespoň jednu takovou děvku mezi fajfkami mít, kupodivu to bývají nejlépe zakouřené fajfky vůbec. Mají také svůj půvab. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Scalex » 06 čer. 2014, 08:20

BATRACHOS píše:Druhá varianta začátečníkova je: "Postmodern Mixture", neboli cpát to tam furt pryč, úplně bez ohledu na to, co tam bylo předtím. Tak to dělají lidé, co mají jen 1 fajfku, nebo 2. Pak řešíš jen ten zmíněný elementární či prvoplánový dojem, dál se nikdy nedostaneš. Stojí za to alespoň jednu takovou děvku mezi fajfkami mít, kupodivu to bývají nejlépe zakouřené fajfky vůbec. Mají také svůj půvab. :ok:


Takových fajfek mám několik, říkám jim Tutti Frutti a ano, jsou to po těch letech fajfky z nejposlušnějších. Asi je pro začátečníka nejlepší ty přístupy zkombinovat. Mít pár fajfek, v nich kouřit tabáky po paklíkách nebo po násobcích paklíků, a pak mít takovouhle fajfku děvku a v ní protáčet všechny možné vzorky, ochutnávat od kamarádů a zkrátka mít ji na to vytváření prvních dojmů, byť to budou dojmy zkreslené a hrubé (ale to, že se mi z Condora zvedá kufr, neb už je to na mě příliš aromatizované, na to mi ten jeden vzorek - který jsem pak nechtěně kouřil v další deseti vzorcích jiných tabáků - stačil). 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod beda » 06 čer. 2014, 09:56

Mejdla asi zezačátku fakt jen do hlíny, dokud člověk nezjistí, jestli jo, nebo ne, jsou fakt osobitý. Ty nasaje i pěnovka :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod peťák » 06 čer. 2014, 11:11

Nedostatkem fajek netrpím. Původně jsem je měl také striktně rozdělené na virginie, latakie a tak. Ale klidně si dneska nacpu latakii do faje po virginii, když na mám na tu latakii chuť. Ze začátku jsem poctivě zakuřoval virginií a pak ve fajfce kouřil jen jeden tabák, ale když se mi počet fajek poněkud rozrostl, tak jsem si už nepamatoval co do které patří, navíc, jak to tak někdy bývá, zrovna si s sebou do hospody vezmete nějaký tabák a zapomenete si k němu vzít tu správnou fajfku. Takže už ani to hrubé rozdělení moc neřeším a kouřím to, co mi chutná z fajfky, kterou zrovna mám u sebe :smoke1:
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 06 čer. 2014, 19:49

:idea: :idea: :idea: Výjimky potvrzují pravidlo! :idea: :idea: :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Scalex » 07 čer. 2014, 08:56

Řekl bych ale, že je to velká škoda, ochudit se o požitek z kouření dýmky, která několik let nepoznala nic jiného než jeden jediný konkrétní tabák. Do hospody si taky vezmu nějakou tuttifruttku, tam jemné chuťové nuance neřeším, ale když mám doma klid a zapálím si třeba "nekonečnou klubovku", do které od prvního dne cpu jen Perfection, tak je ten rozdíl v požitku opravdu dost znát. Tím spíš, když člověk netrpí nedostatkem fajfek, tak bych na sebe byl trošičku přísnější a donutil se v tomto směru ke kázni a nechal si pár dýmek vyhrazených pro své nejoblíbenější a nejkouřenější tabáky. Ono změnit dýmku z dedikované na tuttifruttku je záležitost okamžiku, ale budování dobře zakouřené jednodruhové dýmky je otázka let. Zpočátku jsem si taky říkal, jestli to má vůbec cenu. Teď, s odstupem několika let, jsem za to rád, že mám (zatím) tři vyhrazené fajfky (jedna na Perfection, jedna na Bull's Eye, jedna na Hal).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Fénix » 08 čer. 2014, 13:45

souhlas se Scalexem :ok:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod beda » 17 čer. 2014, 20:48

Mne prostě nepřitahuje mega sbírka semtam kouřenejch kotlů, ve kterejch nevim co bylo naposled. Je to individuální, radši koukám mít co nejvíc oblíbenejch tabáků natrvalo ve dřevě a celkem je točit. Dost na tom ujíždim, dá se to fpoho vychytat. Mam rozkouřenejch přes dvacet tabáků a takový dvě třetiny z nich jsou stálice, ten zbytek tak různě stěhuju hliněnkama a pěnovkama. Nic mi nevysychá a nic nedovlhčuju, pokud to nekoupim už suchý, ale nebydlim v paneláku :mryellow: Vim přesně co z čeho kouřim a co čim vystřídat, když končí dovoz. Nejlepší tutifrutky jsou hliněnky.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 17 čer. 2014, 23:47

Vím přesně, o čem mluvíš, příteli Lysohlave, na chalupě tabáky nedovlhčuji. Není třeba. Jsou tam kousky, co mám v piksle už roky, ale prostě nějak furt nejsou na troud...
Jinak trochu zapomínáš na to, že kouříš (a nejen to :wink: ) první ligu! Většina lidí na fóru toho tolik nevykouří za týden, co Ty dáš za den. Čili pak se ty fajfky jinak točí a tabáky jinak ubývají etc. etc.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kluzo a 10 návštevníků