Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!
Odeslat odpověď

Tvoří se karbon stejně rychle u různých tabáků

Ano
3
10%
Ne
11
37%
Nevím
16
53%
 
Celkem hlasů : 30

HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

10 črc. 2005, 10:32

Když jsem začal kouřit různé tabáky v jim určených dýmkách, všiml sem si, že ne každý tabák dělá karbon stejně rychle. U nekterých tabáků (HD BB) jako by mi ani žádný nevznikal. Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších a vyhulenějších :lol: kolegů, zda mají nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu.

Dík

Re: HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

10 črc. 2005, 10:39

Šimi píše:Když jsem začal kouřit různé tabáky v jim určených dýmkách, všiml sem si, že ne každý tabák dělá karbon stejně rychle. U nekterých tabáků (HD BB) jako by mi ani žádný nevznikal. Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších a vyhulenějších :lol: kolegů, zda mají nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu.

Dík


Já si myslím, že čím tmavší a černější tabák ( Luxury Bland .....), tím tvoří více karbonu. Jemné aromatiky Sweet Kilarney ..... jej téměř netvoří. Jsem zvědav na názory ostatních.

10 črc. 2005, 10:41

podla mna tvoria karbon tabaky bohate na virginiu ciste a bez prisad
prisady ovplivnuju ,horenie tabaku,-chemicky proces pri ktorom vznika dym voda atd. a medzi nimi aj karbon-uhlik cim viac prisad tim sa meni sposob horenia a tym aj usadzovanie karbonu. :smoke3:

10 črc. 2005, 10:42

Mě netvoří karbon žádný tabák, ale není se čemu divit při mé frekvenci kouření :?

Re: HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

10 črc. 2005, 10:44

Šimi píše:Když jsem začal kouřit různé tabáky v jim určených dýmkách, všiml sem si, že ne každý tabák dělá karbon stejně rychle. U nekterých tabáků (HD BB) jako by mi ani žádný nevznikal. Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších a vyhulenějších :lol: kolegů, zda mají nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu.

Dík


Zdá se mi že hlavně latakiové směsi dosti rychle a dobře vytvářejí karbonovou vrstvu.Ale zakuřovat dýmku latakií a pak překuřovat,je trochu řehole. :twisted:

Re: HLEDÁM: tabák, který rychle vytváří karbon

10 črc. 2005, 13:52

Šimi píše:...nějaký tip na tabák, který rychle vytváří kartbonovou vrstvu. Dík


Pokud vím, tak většina kuřáků se karbonu zbavuje jak jen může :wink:
Ale když o něj extra stojíš : Vytvoření karbonový vrstvy (při zakuřování) podporuje t.zv. "zakuřovací pasta" , kterou se vymazává nová hlavička. Tyhle pasty často používají jako pojidlo med, někdy cukr, kterej po vyhoření právě snadno tvoří tu černou, lesklou karbonovou vrstvu, o kterou tolik stojíš.
Dýmku, kde chceš uytvořit čerstvej karbon můžeš znovu vymazat = teda směsí na bázi medu + nějakýho černidla.
Eventuelně skus pořádně ocukrovanej tabák :!: :smoke5: :!:

10 črc. 2005, 14:38

Já tedy nevím, ale žádnej med, alkohol apod., bych do dýmky necpal a nechal bych to na přírodě.

10 črc. 2005, 15:21

Vojtěch Regazzo píše:Já tedy nevím, ale žádnej med, alkohol apod., bych do dýmky necpal a nechal bych to na přírodě.


Já s tebou souhlasím, ale tyhle zakuřovací hmoty skoro všechny firmy používají.
Tady platí : Hlavně nepřehánět !!! Ostatní se snese :!: :lol: :!:

10 črc. 2005, 15:30

Mě připadá, že nejvíc tvoří karbon výrazné aromatiky. Ale vrstvičku mám i v burley dýmce, takže asi nějaké zásadní rozdíly tam nebudou...

14 črc. 2005, 20:43

Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek

14 črc. 2005, 20:52

Fénix píše:Mě připadá, že nejvíc tvoří karbon výrazné aromatiky. Ale vrstvičku mám i v burley dýmce, takže asi nějaké zásadní rozdíly tam nebudou...


No právě, výrazný aromatik bývá často doslazenej, ať medem anebo přímo sušeným ovocem... :smoke5:

14 črc. 2005, 21:48

Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


Ono to puvodne neni hlavne na samostatne koureni ale jako ingredience k michani vlastnich smesi.:))

14 črc. 2005, 21:59

Michal Hubacz píše:
Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


Ono to puvodne neni hlavne na samostatne koureni ale jako ingredience k michani vlastnich smesi.:))


ale je to dost dobry michale... "ktera zkusi nechce jinak" :lol:
Je to jeste lepsi nez balkan...

tak me napada ze by se s ni dobre napancoval mb plumcake aby mel ty spravne grady... :twisted:

kdyzbych na to sel od lesa...tak nc ve me vyvoalava predstavu modre ci modrofialove barvy, tak pure latakia tmave zelenou ci teple hnedou...
Naposledy upravil Graveir dne 14 črc. 2005, 22:18, celkově upraveno 1

14 črc. 2005, 22:04

Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


ted si tak rikam je to urcite carbon? neni to treba jen cerne svinstvo, ktere je zapricineno vlastnostmi tabaku (jeho uzenim)?

14 črc. 2005, 22:17

piter píše:
Graveir píše:Zatim mam zkusenost, ze bezva karbon udelala behem jednoho koureni SW Pure latakia...ale na zakurovani to asi nejni vyjma latakiovejch dymek


ted si tak rikam je to urcite carbon? neni to treba jen cerne svinstvo, ktere je zapricineno vlastnostmi tabaku (jeho uzenim)?

nene...vim to dle vzhledu a dle tooh, kolik toho svinstva za tepla jeste slo vytrit z dymky a nebyla to mocka...je to mozny ze je to z uzeni, ale to tomu nebrani...jestli splodiny z doutnani se usadi na tabaku a pak na dymce nebo jen z tabaku na dymce...
Odeslat odpověď