Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Kolikrát ....

Max. 1x denně
72
63%
Vyjimečně i 2x denně
32
28%
Často i 2x
9
8%
Je mi to jedno kolikrát jí cpu :D
1
1%
 
Celkem hlasů : 114

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Fanys » 03 lis. 2014, 22:45

Jaký je rozdíl mezi pstruhem z potoka a z umělého chovu?
Výrobci to asi potvrdí, můj pocit je, že starý briár má hustší a tvrdší dřevo. Kouřím více jak 45 let, ale první dýmka, kterou jsem propálil byla vyrobena po roce 2008 a to jsem se snad za tu dobu trochu naučil kouřit. Co vydržely levné prosečky z 60. let (mám je dodnes) je až neuvěřitelné. Nemaje zkušenosti ani literaturu, tak jsem je kouřil jako prase proti všem pravidlům, párkrát je na vodě vykoupal v řece, čistil jen když přestaly táhnout atd.

viewtopic.php?p=182266#p204454
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Gimli » 03 lis. 2014, 23:45

No jestli je to tak i s briarem, tak potěš koště, náš pstruh z potoka je Pstruh obecný potoční( Salmo trutta m. fario) a pstruh z umělého chovu na krámech je na 99 % Pstruh duhový(Oncorhynchus mykiss) dovezený ze sev. Ameriky, lépe se hodící k brojlerovému chovu. Dlužno dodat, že i populace potočáků se dnes drží hlavně díky umělým výtěrům ČRS. Ovšem rozdíl v kvalitě svaloviny už si nepamatuju, posledního potočáka jsem měl na talíři tak před 25ti lety a ještě teď se stydím. Sory za OT, ale muselo to ven.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Bukinist » 04 lis. 2014, 00:43

:arrow: Fanýs
Rozumím. Hlavním faktorem kvality briarového kořenu je tedy jeho stáří v momentě jeho dobytí ze země? (to by vysvětlovalo, proč už takový briar není k mání - prostě byl třeba jako cedr vytěžen a poptávka, třebas klesající, je uspokojována již jenom z mladých kořenových koulí, které nestačí dorůst delšího stáří) :?:
Anebo jím je doba vysychání ve skladech (podobně jako např. dřeva na výrobu klarinetů), která se v posledních letech zkracuje?
Nebo obojí?
(asi ne: co jsem viděl video z provozu dodavatele plateaux přířezů z Řecka pro různé premiové značky, tak to tam sekali jako cvičky a myslím, že se tam dřevo dlouho neohřálo.) :think:
Vzrušující téma (bez ironie) :ok: Ještě že se dají stále sehnat nekouřené poměrně staré dýmky, zpravidla ne dráž, než kusy s novějším datem výroby.
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod littlebull » 04 lis. 2014, 07:05

Je to tu :offtopic1: na téma starý bruyer by se moh vyjádřit třeba Dejmal, zrovna jsme se o tom bavili. Taky jsem se o tom několikrát bavil s Pavlem Hápem. Rozdíl je v tom, že dřevo těžené před 50ti lety mělo hustší letokruhy, rostlo pomaleji, jednak díky přírodním podmínkám, jednak díky těžbě z původních lokalit. Nyní se těží na "plantážích" a teplejší počasí, intezivnější pěstování vede k řídkému dřevu.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Bukinist » 04 lis. 2014, 11:46

Omluvám se za OT. Díky za vysvětlení. Briarové plantáže, to je dost nehezká představa. Romantické příběhy o tom, jak se kopáči briaru vydávají na nebezpečné výpravy do skal za kořeny, jsou zřejmě už jenom legendy (říkal to p. Jirsa při exkurzi ve fabrice cca před 10 lety). Konec OT, zítra beru k Dandům goldstarku z 60.let a nacpu ji nejméně 3x condorem :smoke5:
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod beda » 05 lis. 2014, 03:21

Zkus Condora z hliněnky, masakr :wink: Krátký a robustní jsou i celkem bytelný, námořníci věděj svý. Máš to pak total na salámu, neřešíš kolikrát, neřešíš čističe, neřešíš nic, jen zaroluješ do tobolky a jdeš. Když bys hledal v historii, tak bylo vpodstatě vše ohledně užívání týhle drogy už vyřešeno, teď se to jen piluje. Trápit briar třema kouřeníma po sobě je zbytečný, dříve či pozďeji to pochopíš skrze chuť, páč a na tom si stojim, podruhý ve dni kouřený dřevo neni uplně wono, narozdíl od hlíny, kde je to naopak.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Vorža » 05 lis. 2014, 11:13

No vidíte, v Blanické máme cca. 150 dýmek ze sbírky staré 30 - 40 let, nekouřené. Tak máte jedinečnou šanci!
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod RottenFox » 05 lis. 2014, 11:24

Vždyť jo. Když chci jeden tabák kouřit víckrát denně, tak mu dám víc dýmek. A je to. :)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Bob76 » 05 lis. 2014, 18:06

Vorža píše:No vidíte, v Blanické máme cca. 150 dýmek ze sbírky staré 30 - 40 let, nekouřené. Tak máte jedinečnou šanci!

A nějaká vnadící fotka by nebyla?
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Bukinist » 06 lis. 2014, 09:53

:arrow: Bob76 asi takhle: nejvíce flame/straight grain kousků pohromadě, co jsem kdy viděl.
Abych nebyl OT, včera jsem nacpal chudáka dýmku 4x. To je tak, když si člověk myslí, že to bude "jenom na hodinku". (A každé další nacpání chutnalo lépe a to poslední - z úplně vlhkého plugu - nejlépe.)
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Fanys » 06 lis. 2014, 11:11

Možná také záleží na tom jestli je kouřena nepřetržitě (dokouřím ihned nacpu a pokračuji) nebo třeba ráno, v poledne, večer apod. Když si uvědomím, že Pišta kouří jednu dýmku skoro tři hodiny, tak za tu dobu bych ji já vykouřil třikrát. Takže pokud je po dokouření dýmka suchá a ihned ji znovu nacpu a pokračuji, tak by si toho nemusela ani všimnout.
Již jsem to zkoušel v omezené míře, když jsem dokouřil a měl již jen cca 20 minut času, nestálo mi za to brát další dýmku, tak jsem do čerstvě dokouřené ještě teplé dýmky nacpal trochu tabáku a pokračoval .
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Šimi » 06 lis. 2014, 13:51

Denně kouřím z jedné dýmky 0,005 - 0,07 x :)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Aldashin » 30 zář. 2016, 13:26

Problém je ještě jinde. Pokud máte jednu dýmku a chcete si ji dát někdy dvakrát - nic jiného nezbude. Jsem začátečník a zcela mě to pohltilo, takže kouřím jednu dýmku mnohdy i dvakrát za den. Čekám na další jako dárek, pak to začnu střídat. Bohužel si nemohu pomoci... Prozatím jsem nezpozoroval, že by to dýmce vadilo, ale jak říkám, jsem začátečník, tak se třeba šeredně pletu. :-)
Uživatelský avatar
Aldashin
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář. 2016, 13:17

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod petr459 » 04 říj. 2016, 09:10

Kouřím 3x z jedné a v pohodě ,když zapomenu pouzdro s dýmk. Nic se jí nestane.
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Kolikrát denně kouříte z jedné dýmky?

Příspěvekod Plachtař » 26 pro. 2016, 21:53

Aldashin píše:Problém je ještě jinde. Pokud máte jednu dýmku a chcete si ji dát někdy dvakrát - nic jiného nezbude. Jsem začátečník a zcela mě to pohltilo, takže kouřím jednu dýmku mnohdy i dvakrát za den. Čekám na další jako dárek, pak to začnu střídat. Bohužel si nemohu pomoci... Prozatím jsem nezpozoroval, že by to dýmce vadilo, ale jak říkám, jsem začátečník, tak se třeba šeredně pletu. :-)

Tak tam dost záleží na tom jak kouříš, když máš na dně naděláno, tak pěkne vyčistit a vydýchat. Ohledně chození na akce. Nosím s sebou pevně pouzdro s korpusem a vždy je v něm jedna kukuřička a ta toho snese. Btw. kouřil jsem z té první (dostal jsem darem jednu rovnou a jednu bentku) a po cca 30 kouřeních to přestalo být ono no a asi po čtvrt roce ležení už je vydýchaná, ale to je OT.
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků