Co s "kyselou" dýmkou?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod bromden » 24 lis. 2004, 14:16

Tak jsem zkusil ten solnej líh, ale výsledek tedy nic moc. Dýmka teď (asi den po vylití) smrdí BaB, denaturákem a ještě něčím (solí?) Tak nevím co jsem udělal špatně.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod archduke » 26 lis. 2004, 23:51

"bromden"
Podivne chutnajici dymky se daji vylecit, ale vezme to cas. Ta solni metoda je jednou z brutalnich, ale vetsinou funguje, i kdyz se to neda uplne generalizovat, kazda ma jinak husty briar. Ja osobne jsem ji vysmirgloval naplnil hlavicku soli (kourovod je nutno ucpat, treba vatou na spejli) a kapatkem nakapal par kapek alkoholu (lepe silnejsiho rumu BACARDI 151) muzes take delat vrstvy sul par kapek...... nechat pres noc. Pak sul odstranit. Vyplach alkoholem a vytrel papirovym rucnikem nekolikrat. Po te je nutne ji NECHAT VYSCHNOUT, to muze trvat tyden i dele, zalezi na okolnostech. A pak ji zakurovat, jako novou. I potom vsem potvora chutnala spatne. Tak jsem ji po kazdem koureni (utrpeni) proplach rumem nechal vyschnout..........To jsem delal nekolik mesicu, tedy jen kdyz jsem na to mel naladu. Konecne za par mesicu dostavam prijemny kour. Jde o to mit vydrz. Take bych snad dodal, ze jsem v ni kouril vlhci tabak, ktery vytvori vice stavy.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Mathias Sandorf » 20 črc. 2005, 11:54

Stala se mi celkem zvláštní věc - nevim, jestli se to tu už někde neprobíralo, ale zajímalo by mě, zda se s tim už někdo taky setkal a o co jde...Kouřil sem dýmku a asi po dvaceti minutách začala chutnat kysele. Jako dyby normálně zkysla. Řikám si kurňa pes, to je smůla, ale kouřim dál, ať tomu ještě nepřidám. Po další asi půl hodině začínala pomalu chutnat normálně, až se to nakonec úplně spravilo. Další kouření ok, po kyselosti ani stopa...
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod tomsoyer » 20 črc. 2005, 12:11

To co popisuješ je myslím tím že jsi jí moc rychle kouřil proto tabák začal více močkovatat a cítil si kyselou chuť kouře.
Po delším kouření se to už asi srovnalo jak si močka sedla.

Taky se mi to stalo ale jen u kukuřičky při zapalování jsem moc rychle několikrát potáhl a taky tabák chutnal nakysle tak sem na chvili přestal a lehce tahal a bylo to OK
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 20 črc. 2005, 12:18

Tom ma pravdu. Chtel jsem napsat neco podobneho. Jestli Te toto trapi jen u jedne dymky, tak v ni kur aromatiky nebo latakii. Ta kyselost se projevuje hlavne u prirodnejsich tabaku a taky u MB. Hlavne na to trpi Schotisch Mixture. Uz jsem to tu nekde pred nedavnem cetl.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Mathias Sandorf » 20 črc. 2005, 12:27

Stalo se mi to jen jednou a kouřil sem aromatik. Navíc sem ji kouřil dvě hodiny, takže myslim, že s rychlostí sem to nepřehnal...
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod tomsoyer » 20 črc. 2005, 13:48

Mathias Sandorf píše:Stalo se mi to jen jednou a kouřil sem aromatik. Navíc sem ji kouřil dvě hodiny, takže myslim, že s rychlostí sem to nepřehnal...

Tou rychlostí sem nemyslel celkový čas kouření dýmky.
Ono stačí že třeba hned po zapálení hodně rozpálíš tabák a on začne močkovat - proto ta kyselá chuť :?
No a když schladne a je tak jak má být tak se močka vsákne a už chutná dobře.
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Nevill » 20 črc. 2005, 14:05

Vojtěch Regazzo píše:Tom ma pravdu. Chtel jsem napsat neco podobneho. Jestli Te toto trapi jen u jedne dymky, tak v ni kur aromatiky nebo latakii. Ta kyselost se projevuje hlavne u prirodnejsich tabaku a taky u MB. Hlavne na to trpi Schotisch Mixture. Uz jsem to tu nekde pred nedavnem cetl.


Tak přesně u MB Scottish Blendu chutnala kysele moje prosečka...tak jsem ji holt nechal na latakie a na to je úplně bezvadná... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 21 črc. 2005, 05:53

Nevill píše:
Vojtěch Regazzo píše:Tom ma pravdu. Chtel jsem napsat neco podobneho. Jestli Te toto trapi jen u jedne dymky, tak v ni kur aromatiky nebo latakii. Ta kyselost se projevuje hlavne u prirodnejsich tabaku a taky u MB. Hlavne na to trpi Schotisch Mixture. Uz jsem to tu nekde pred nedavnem cetl.


Tak přesně u MB Scottish Blendu chutnala kysele moje prosečka...tak jsem ji holt nechal na latakie a na to je úplně bezvadná... :puffy:


Chlapi, neni to nahodou mirnou kyselosti MB Scottish Blendu a MB tabaku vseobecne ? Ja nevim, jak Vy, ale ja tam tu kyselost dost casto citim a neverim, ze mam kysele dymky, staram se o ne dobre a nechavam je hodne uschnout.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 21 črc. 2005, 07:27

Darkstar píše:
Chlapi, neni to nahodou mirnou kyselosti MB Scottish Blendu a MB tabaku vseobecne ? Ja nevim, jak Vy, ale ja tam tu kyselost dost casto citim a neverim, ze mam kysele dymky, staram se o ne dobre a nechavam je hodne uschnout.


Myslím že to tak bude, ostatně MB Virginia No.1 má taky tendenci kysnout... ale je zvláštní, že třeba ze Sherlocka Holmese, i přes jeho lehce navinulou chuť, dýmka nekysne...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod bigdragon » 09 kvě. 2006, 06:32

mám takový problém moje dvě BPK mají divnou vlastnost normálně nesmrdí, ale pokud do kotlíku strčím prst a několikrát s ním otočím přičemž jej tlačím proti stěně a pak k němu čuchnu cítím kyselý zápach, z jedné kouřím BC10 a z druhé MB NF. Údržbu jsem nezanedbal. Co s tím? :roll:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 09 kvě. 2006, 10:33

bigdragon píše:mám takový problém moje dvě BPK mají divnou vlastnost normálně nesmrdí, ale pokud do kotlíku strčím prst a několikrát s ním otočím přičemž jej tlačím proti stěně a pak k němu čuchnu cítím kyselý zápach, z jedné kouřím BC10 a z druhé MB NF. Údržbu jsem nezanedbal. Co s tím? :roll:


Nestrkej tam prsty :lol: .
Mají ty dýmky dobrou chuť?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod mycroft » 09 kvě. 2006, 11:04

Šimi píše:
bigdragon píše:mám takový problém moje dvě BPK mají divnou vlastnost normálně nesmrdí, ale pokud do kotlíku strčím prst a několikrát s ním otočím přičemž jej tlačím proti stěně a pak k němu čuchnu cítím kyselý zápach, z jedné kouřím BC10 a z druhé MB NF. Údržbu jsem nezanedbal. Co s tím? :roll:


Nestrkej tam prsty :lol: .
Mají ty dýmky dobrou chuť?

Nebo si po čurání holt musíš umejt ruce, no. :twisted:
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod bigdragon » 09 kvě. 2006, 11:11

to Šimi víš jak je to s mou chutí :oops: jo chutnaj normálně tam nic necítím.
to mycroft netrefa :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Mack » 09 kvě. 2006, 16:55

to DRAK
občas se stává, že někdy někam strčíš prstíček....
já k k tomu kdysi nejraději užíval digitus tercius...
jest zajmívé, že každý voněl malinko jinak... :oops:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 12 návštevníků