Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Které tabáky nejvíce kouříte

Aromatiky
102
33%
Přírodní
139
45%
Latakii
71
23%
 
Celkem hlasů : 312

Re: Doporučte podobný tabák

13 pro. 2015, 13:45

tifik píše:Ahoj. Dokuřuji Bulls Eye a hledám náhradu, možná trochu méně obsahu perique, v hledáčku mám od Dunhilla De Luxe Navy Rolls a Elizabethan mixture, jak se od sebe liší, máte zkušenost? Dík :-)


a co st.james?

Re: Doporučte podobný tabák

13 pro. 2015, 14:34

To asi ne.
> viewtopic.php?p=395286#p395286

Re: Doporučte podobný tabák

13 pro. 2015, 15:03

ok, nevěděl jsem.

Re: Doporučte podobný tabák

14 pro. 2015, 06:54

Já taky ne. :x
:wink: :wink: :wink:

Re: Doporučte podobný tabák

14 pro. 2015, 10:15

:-)

Re: Doporučte podobný tabák

29 pro. 2015, 01:20

Můžete mi někdo prozradit, jestli existují nějaké tabáky podobné Dunhill Flake a SG Bothy Flake? Když to trochu přeženu, tak od Dunhillu mne odrazuje cena a od SG nestálá kvalita a tak bych si chtěl rozšířit obzory, jestli existuje nějaký jejich ekvivalent.

Re: Doporučte podobný tabák

29 pro. 2015, 12:53

Podľa môjho názoru je dunhillovmu Flake typovo podobný Ilsted´s Own Golden Flake - takisto flake, jemná svetlá virgínia, síce s veľmi slabučkou aromatizáciou, ale za lepšiu cenu - aktuálne v Nemecku 9,65 Eur versus 13,90 Dunhill. Za vyskúšanie stojí Golden Sliced od Orlika (20,80 za 100 g) alebo žltý Capstan za 11,0 Eur. Ten som mal už dávno a dobre sa naň nepamätám, myslím, že mal zo spomínaných najvýraznejšiu aromatizáciu, stále však v "prírodných" medziach. Z dostupných na domácom trhu Old Gowrie, Golden Glow...
Bothy Flake je na tabakovom základe, ktorý je pre SG dosť špecifický takže mi okrem príbuzného SG Navy Flake iný nenapadá. Ak je pre Teba Bothy dôležitý, možno by stálo za to kúpiť naraz 1 - 2 kilá z jednej šarže, dobre premiešať, uskladniť a vyrovnanosť kvality máš zaručenú. :ok: Prípadne si ho doladíš podľa predstáv blendovacou latakiou alebo aromatizáciou (vítaná zámienka na zaobstaranie zopár fliaš nejakej dobrej single malt... :wink:).

Re: Doporučte podobný tabák

29 pro. 2015, 12:56

OGSe bych tam měl ještě plátek mít.
Příště ti ho vezmu.

Re: Doporučte podobný tabák

29 pro. 2015, 13:06

Díky Snoopy, určitě vyzkouším tebou doporučované. U Dunhillu mne zaujala v chuti sladkost a ke konci opravdu citrusy (ale opravdu jen decentně, aromatik nehledám) a tak mě zajímalo, jestli to najdu ještě u nějakého dalšího.
Bothy pro mě není důležitý a určitě nebudu kupovat kvůli němu kilo tabáku, abych si ho dodělal sám. Ptal jsem se na jeho alternativu právě proto, jestli je možné si koupit občas plechovku u které budu mít alespoň trochu zaručený obsah. Ještě jednou, díky za reakci.

Fox: Pokud máš, nebráním se ochutnání, jestli ne, tak se taky nic neděje.

Re: Doporučte podobný tabák

29 pro. 2015, 15:16

No já Dunhill flake nekouřil, ale podla tvého popisu to dost na OGS sedí.

Re: Doporučte podobný tabák

29 pro. 2015, 20:15

Jj, sedí to na OGS. Viržíniová sladkost a citrusové tóny.
A mám ho tu.

Re: Doporučte podobný tabák

09 led. 2016, 15:04

OGS fakt DOPORUČUJI! Výborná Va se svěžími citrusovými podtóny.

Re: Doporučte podobný tabák

17 led. 2016, 18:12

Jako odreagování mám jediný aromatik - Fishermann od Planty. Není špatný, ale ocenil bych něco hutnějšího a silnějšího, v chuti i v síle tabáku. Nemáte tip? Jinak kouřím téměř výhradně latakii, vaper a virginii (a Royal Yacht :-) ), aromatik mi stačí jeden.

Re: Doporučte podobný tabák

17 led. 2016, 19:10

Co tak Plumcake http://www.tabaky.cz/tabak/plumcake-navy-blend nebo SG limitka 2013 /více tabákovější/ http://www.tabaky.cz/tabak/limited-edition-2013 /ještě se sem tam dá koupit/.Případně http://www.etrafika.cz/detail/10282/sam ... _dream_100 či něco medového jemnějšího http://www.tabaky.cz/tabak/black-forest .

Re: Doporučte podobný tabák

17 led. 2016, 19:50

Co tak se zkusit po letech zastavit ve 100du? Tady se toho dá najít.
A nejlepší aromatik (i na odreagování) je nějaká latakie, to platí pořád.
Odeslat odpověď