Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Žádné - jen sedím, zkoumám chutě tabáku a relaxuji
14
14%
Jen sedavé vyžadující běžné soustředění - čtení, sledování filmu nebo klábosení s přáteli, max. sečení zahrady na traktoru
36
35%
Kromě výše uvedeného i lehce pohybové nevyžadující soustředění, např. procházka se psem
20
19%
Lehce pohybové nebo sedavé vyžadující velké soustředění - jízda autem, práce v dílně apod.
22
21%
Cokoli, dýmka je mou součástí
11
11%
 
Celkem hlasů : 103

Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod mik » 25 kvě. 2016, 07:59

Otázka nezní "co obvykle děláte při kouření dýmky", protože myslím většina z nás zvolí - pokud může - relaxační polohu s knížkou, ale co jste při kouření dýmky schopni dělat, jestli se dokážete soustředit na jinou souběžnou činnost, JAK MOC JSTE S DÝMKOU SROSTLI? V mém případě (stále se považuji za začátečníka) jsem se zatím nedostal se stádia "sedavého". Významný "posun" u mne byl zatím pouze to, že jsem začal kouřit dýmku i při sekání trávy v sedě na zahradním traktoru :D . S dýmkou jsem zatím nesrostl tak, abych s ní byl schopen pochodovat nebo se na něco jiného opravdu zaměřit - nedokážu se soustředit na cestu i na "hlídání" dýmky, každou chvíli se musím zastavit a něco upravovat, chybí mi odkládací plocha na spoustu drobností a na hrnek s kafem, pořád po kapsách hledám dusátko a sirky a často mi chybí "třetí" ruka, popel mi padá na oblečení.....atd. :smile: . O tom, že bych bafal dýmku např. při řízení auta ani neuvažuji :shock: . Jak jste na tom Vy? :puffy:
Uživatelský avatar
mik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 107
Věk: 58
Registrován: 03 bře. 2007, 21:05
Bydliště: Opočno

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod Alter Egon » 25 kvě. 2016, 08:23

Já už jsem asi tak cca po třech letech dýmání schopen jít s dýmkou na procházku, což dělám když je venku hnusně a nedá se nikde sednout. Jinak vůbec nejradši s dýmkou sedím a čtu anebo si jen tak dumám :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod Jirka80 » 25 kvě. 2016, 08:41

Já beru dýmku do lesa když jdu se psem na procházku. Jen tak sedět a dýmat mě moc nebaví.
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod MBO » 25 kvě. 2016, 08:54

Když je klidný provoz, můžu kouřit při řízení auta. V opačném případě dýmku rychle odkládám do popelníku. Kouřím na procházce nebo při čištění ebonitových náustků, při psaní a poslechu rozhlasu nebo audioknihy, ale kupodivu mi moc nejde dohromady dýmka s knížkou. Dovedu si představit, že bych dýmku kouřil u televize, ale manželka si to představit nedovede, tím jsem si úplně jistý. Nemůžu kouřit, když dělám něco s vodou nebo při vaření. Ale ze všeho nejraději jen tak koukám do krajiny.
Naposledy upravil MBO dne 25 kvě. 2016, 11:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod PoKlaT » 25 kvě. 2016, 09:03

Dnes skutečně jen u dýmky relaxuji :joy: ale když jsem jezdil dlouhé trasy tak byla dýmka mou trvalou partnerkou. V autě jsem kouřil výhradně meršánky abych nemusel mít obavu z propálení v kritických chvilkách. Pokud má při práci člověk pozornost zaměřenu na vykonávanou činnost tak si nevychutná jemné nuance lahodných tabáků a kouřit kvůli tomu Tarase nehodlám. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod evilmind » 25 kvě. 2016, 10:20

Cokoliv kde potřebuju max jednu ruku - protože umění dlouho držet dýmku jen v hubě jsem fakt nikdy neovládnul.
Uživatelský avatar
evilmind
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 61
Věk: 53
Registrován: 04 úno. 2016, 21:40
Bydliště: Praha Řepy

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod mik » 25 kvě. 2016, 10:46

PoKlaT píše:..V autě jsem kouřil výhradně meršánky abych nemusel mít obavu z propálení v kritických chvilkách.. :smoke5:

Dík za tip s meršánkami, to by mě v této souvislosti při mé nezkušenosti nenapadlo :ok: !
Uživatelský avatar
mik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 107
Věk: 58
Registrován: 03 bře. 2007, 21:05
Bydliště: Opočno

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod Sammael » 25 kvě. 2016, 11:26

Dokážu krásně sedět a relaxovat, zrovna tak lehké relaxační práce jakožto procházka, stříhání a postřik stromků, vysávání bazénu a jiné nenáročné drobnosti :-)
Ale sekat trávu se sekačkou s pojezdem bych asi nedokázal, to už je větší dřina než malá :-D
Uživatelský avatar
Sammael
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 113
Registrován: 28 led. 2016, 22:19
Bydliště: Přerovsko

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod mik » 25 kvě. 2016, 11:42

Sammael píše:Ale sekat trávu se sekačkou s pojezdem bych asi nedokázal, to už je větší dřina než malá :-D

To já taky ne, já na tom zahradním traktoru sedím :D a vzhledem k tomu, že mi to sekání trvá asi čtyři hodiny, tak je dýmka velmi příjemná souběžná činnost :smoke6: .
Uživatelský avatar
mik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 107
Věk: 58
Registrován: 03 bře. 2007, 21:05
Bydliště: Opočno

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod Vejr » 25 kvě. 2016, 14:35

kouřím při řízení kamionu, mimo město, mám automat tak mi volná ruka neschází. Při jiné činnosti mi to nejde, za chůze to taky nedávám. A při přebíjení nábojů jsem si kouření zakázal :mryellow:
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod Fanys » 25 kvě. 2016, 15:19

Zkoušel jsem s dýmkou kreslit, ale když se víc soustředím na kresbu, tak mi zhasne dýmka.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod jetam » 25 kvě. 2016, 15:26

Koureni dymky jsem zacal vnimat jako prostor pro utrideni si myslenek a relax. Pri praci to nejde, psat a u toho kourit a neco navrhovat je fakt ultimatni vopich :palm:
Nez se nechat necim vyrusovat a nemit idealni podminky, tak si radeji nezapalim vubec.
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod Fénix » 25 kvě. 2016, 20:22

Neumím držet dýmku delší dobu v hubě, hlavně proto jsem kuřák sedací :smoke5:
Výjimečně na procházce ji spíš třímám v ruce.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod petr459 » 25 kvě. 2016, 22:30

Kouřím při řízení auta,při venčení psa a u práce na zahradě v podstatě pořád ,používám k tomu různé dýmky, lehký, zahnutý - výhoda volné tvorby autorů (né klasické tvary )
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Jaké aktivity jste schopni dělat při kouření dýmky?

Příspěvekod Gimli » 25 kvě. 2016, 22:34

Perfektně ovládám kouření při rybolovu, ryby mě totiž obvykle zcela ignorují a tak na to mám úplný klid :puffy: . Ale zcela vážně :wink: , kouřím přičtení i při psaní. A to dokonce tyto činnosti používám i v práci ( ne, po posledních reformách už na to nejsme dva, či tři, když vezmu v potaz i telefonování :mryellow: ).
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků