Zapalovace

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaký způsob zapálení dýmky preferujete?

Zapalovač cigaretový
35
6%
Zapalovač cigaretový - turbo
5
1%
Zapalovač dýmkový
248
44%
Zapalovač dýmkový - turbo
35
6%
Zápalky bezpečnostní krátké
144
26%
Zápalky dýmkové Solo (6 cm)
76
14%
Zápalky Pipe&cigar (10 cm)
5
1%
Klacíkem, uhlíkem, sousedem či jakkoliv jinak
13
2%
 
Celkem hlasů : 561

Re: Zapalovace

Příspěvekod OldToby » 04 říj. 2016, 10:21

To zní docela nadějně. Táta taky říká, že mu na cigarety vydržel tak 2 týdny... To si asi pořídím :ok:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zapalovace

Příspěvekod Brav » 04 říj. 2016, 19:41

Keď spomínate tie Zippo zapalovače... včera som objednal jeden aj s ohrievačom rúk len tak pre radosť :D tak hor sa na zimné posedenie na posede s dýmkou :puffy:
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Zapalovace

Příspěvekod Jíra » 05 říj. 2016, 00:11

Jojo, vydrží zhruba dva týdny. Někde jsem slyšel, že je dobré, v případě delšího odkládání, ho navíc přetáhnout vhodným pruhem gumy, třeba kroužkem z duše od velocipedu a pod. Nevím, nepoužívám to, zhruba každý týden doplním a je to.
Jinak já jsem sehnal originál fajfkové Zippo za necelých šest set i s poštovným.
Uživatelský avatar
Jíra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 160
Věk: 56
Registrován: 12 led. 2015, 02:10
Bydliště: Praha

Re: Zapalovace

Příspěvekod OldToby » 05 říj. 2016, 05:27

zipáky jsou u nás neuvěřitelně prodražené, hlavně ty dýmkové. viděl jsem je třeba i za 45 Euri, zatímco v USA jsou kolem 10 dolarů, dýmkové tak za 12 + v lepším případě 3 dolary poštovné (v horším až 30)...
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zapalovace

Příspěvekod Lovec » 05 říj. 2016, 07:34

Je to tak. v USA jsou oproti nám skoro za polovinu...
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Zapalovace

Příspěvekod Plha » 05 říj. 2016, 08:07

:arrow: OldToby
Nechci byt kverulant nacelniku, ale...

Je pravda, ze v USA je to cenove lepsi...a jak jiste vsichni vime, nejen co se zapalovacu Zippo tyka.

Kdyby sis precetl vlakno http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?f=1&t=170, ktere se temto zapalovacum venuje, sezdal bys, ze nez resit cokoliv z Ameriky (prijde mi to v tomto pripade zbytecne a ponekud krkolomne, navic i s postovnym si nemyslim, ze se to az tak vyplati...snad az na vyjimky nejakych super tref na ebay treba), neni nic jednodussiho, nez koupit obycejne Zippo kdekoliv (http://zapalovace.heureka.cz/zippo-21006-brushed-chrome/#!o=2) za par stovek a nechat si z ATC (http://www.atcdistribution.cz/) poslat ZDARMA dymkovou vlozku. On i ten nejobycejnejsi ma stejne vlastnosti, zivotnost a dozivotni zaruku jako jakykoliv jiny (napr. ja sam jej pouzivam cca 16 let bez nutnosti servisu), takze pokud netouzis po nejakem specialnim designu, poslouzi vice nez dobre.
Na vetsinu svych otazek najdes odpovedi tamtez.
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Zapalovace

Příspěvekod OldToby » 05 říj. 2016, 12:23

Nevím tedy co je kverulant, ale tvoje odpověď byla náučná a vyčerpávající. O této možnosti jsem nevěděl, i když po přečtení pár stránek vlákna Zippo (o kterém jsem taky nevěděl), potvrzuji, že je to tady znovu a znovu omílané téma. Kverulant, bude asi pozitivní přívlastek, protože opravdu mám pocit že jsi mi pomohl, za což ti patří můj vděk :ok:
Budu si to jěště ale muset rozmyslet, kdybych chtěl prostě "nějaký" zipák s dýmkovou vložkou, tak obyč chrome + ATC je jasná volba, líbí se mi ale matně černá a ta je drahší... nonic, prošmejdím vlákno zippo a heuréku, třeba se najde výhodný Eshop :D
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Zapalovace

Příspěvekod Brav » 05 říj. 2016, 13:39

Hmm ... mne sa tá objednávka nejako komplikuje ... Krkolomná platba cez internet a ešte stále nedorazila do ČR, koľko cca trvajú cezhraničné platby ? už sú to 3-4 dni, neviem ako to banka posudzuje, kedy bola odoslaná platba, ale stále žiadna odozva, zajtra budem musieť napísať do e-shopu :smoke3:
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Zapalovace

Příspěvekod Plha » 06 říj. 2016, 08:56

:arrow: OldToby
https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Kverulant
Hlaska je z Cimrmana, Dobyti severniho polu...
Tedy, nechci vypadat jako kverulant, ale ja bych ze vseho nejdriv urcil sever.

Uzil jsem jeji parafrazi proto, abych upozornil na opakujici se dotazy a temata...to jen tak pro upresneni. Nicmene jsem rad, ze ses dopatral a ze ti to pomohlo.
Nechci nikomu vnucovat svuj pohled na vec, ale subjektivne mi prijde trosku zbytecne resit design az tak, pac zapalovac je jedna z veci, ktere se snadno ztrati ci zapomenou (treba v restaurantu na stole apod.). Sam jsem nejaky takto pozbyl, vcetne Zippa. O to min pak mrzi, ze to nebyl vytukany designovy drahy kousek, ale celkem obycejny, za rozumny peniz porizeny, uplne stejne funkcni a snadno znovu dostupny.
Tak hodne stesti :smoke5:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Zapalovace

Příspěvekod Cmunda » 06 říj. 2016, 09:19

Jo a proto do hospody nosím zásadně jen sirky nebo plastový zapík od Vitnamce za 15,- Kč :mryellow:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Zapalovace

Příspěvekod Plha » 06 říj. 2016, 09:28

Jj, taky reseni...spolehlive, levne, prakticke :smoke5:
Ja to resim (stejne jako spousta kolegu, kteri i zde tuto metodu popsali) futralem na opasku a patricnym grifem vyndavani pouze za ucelem zapaleni a hnez sup zpet...ale je pravda, ze nez jsem si grif vypestoval, tak jsem prave pozbyl :smoke3:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Zapalovace

Příspěvekod Vítek » 06 říj. 2016, 21:02

Navít ty plast naplňovací sporák potvory zatím vydrželi a super zapalují.. A stojí 20ku:)
Uživatelský avatar
Vítek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 297
Věk: 46
Registrován: 11 bře. 2016, 21:45
Bydliště: Modřice

Re: Zapalovace

Příspěvekod beda » 12 říj. 2016, 06:44

A vypadaj fakt stylově :twisted: Nic se nehodí ke dřevu víc, než vkusnej kus plastu, co prošel dětskejma ručičkama v čínský fabrice :mryellow: Pár jsem jich taky měl, fšechno křápy, vydrží to prd, radši tu dvacku dám španělákum za Clippra a škrtám vyměnitelnym kamínkem s nastavitelnou pružinkou.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zapalovace

Příspěvekod Vítek » 12 říj. 2016, 07:21

No nevim. Ty moje plastaky maj ceskej popisek vyrobeno v cesku:) a zatim se zadnej nepokazil:)
Uživatelský avatar
Vítek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 297
Věk: 46
Registrován: 11 bře. 2016, 21:45
Bydliště: Modřice

Re: Zapalovace

Příspěvekod Domek » 12 říj. 2016, 09:23

V česku se vyrábějí zapalovače ? Kde prosím tě ?
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků